72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nowak ma przeprosić Fotygę za „obsesję antyniemiecką”

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 stycznia 2015 15:42

Trwa zła passa Sławomira Nowaka, byłego ulubieńca Donalda Tuska i byłego lidera pomorskiej PO oraz ministra odpowiedzialnego za transport. Były już poseł PO musi przeprosić Annę Fotygę, europosłankę PiS za słowa o "obsesji antyniemieckiej".


Była szefowa MSZ wytoczyła byłemu ministrowi transportu proces o naruszenie dóbr osobistych po debacie przedwyborczej, jaką oboje stoczyli w 2011 r.  Debatę i werbalny pojedynek Anny Fotygi oraz Sławomira Nowaka prowadzili Agnieszka Michajłow z Radia Gdańsk i Artur S. Górski z „Gazety Gdańskiej” i portalu wybrzeze24.pl.   


Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał Sławomirowi Nowakowi przeprosić Annę Fotygę  za słowa o jej "obsesji antyniemieckiej", ale oddalił powództwo w sprawie wypowiedzi dotyczących domniemanego lobbowania na rzecz jej męża w sprawie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.
–  Przypinanie mi antyniemieckiej łatki bardzo szkodziło mojemu wizerunkowi politycznemu – argumentowała była szefowa dyplomacji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.


Decyzją sądu w ciągu 14 dni Nowak ma umieścić ogłoszenie w wieczornym paśmie stacji TVN24: "Sławomir Nowak przeprasza Annę Fotygę za naruszającą jej cześć i dobre imię wypowiedź z dnia 4 października 2011 r., w której określił Annę Fotygę jako osobę mającą obsesję antyniemiecką".
- Zgromadzony materiał dowodowy nie dawał podstaw do przyjęcia, aby powódka prezentowała taki stosunek do Niemiec, czy osób narodowości niemieckiej, który dawałby podstawy do sformułowania takiej oceny – uzasadniła werdykt sędzia Dorota Tarkowska.


Przypomnijmy, że przed wyborami parlamentarnymi na zakończenie debaty "jedynek" na listach swoich partii w wyborach do Sejmu 1 października 2011 r. Fotyga wręczyła Nowakowi, wówczas ministrowi w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego, pendrive'a z dokumentem dotyczącym budowy Stadionu Narodowego. Prezent miał jednak „konia trojańskiego”, którego starał się wykorzystać Nowak. Znalazła się tam opinia o instalacji ciepłowniczej zaprojektowanej dla stadionu. Nowak zwołał konferencję prasową, na której zasugerował, że autorem dokumentu jest mąż Fotygi, która jakoby "lobbuje publicznie za koncepcją własnego męża" i cierpi na "obsesję antyniemiecką”.  
–  Pani Fotyga ma jakąś obsesję antyniemiecką. Nawet na Stadionie Narodowym tropi Niemców – skomentował wówczas Nowak.


Odnosząc się do wypowiedzi Nowaka była szefowa MSZ odparła:
- W niemieckich firmach zatrudnianych do realizacji "Polski w budowie" mogą pracować osoby dowolnej narodowości, również polskiej. Nie zmienia to jednak tezy, że inwestycje są prowadzone w sposób nieracjonalny i nie służą procesom modernizacji gospodarczej w Polsce.  

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież