Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowa strefa parkowania w Oliwie

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
środa, 05 kwietnia 2017 18:35

Podczas X sesji Rady Dzielnicy w Oliwie debatowano nad powiększeniem obszaru stref płatnego parkowania. Tym razem dotknęło to obszaru bezpośrednio położonego przy dworcu PKP i dotyczy ulic Hołdu Pruskiego, Ceynowy, Poczty Gdańskiej, Majkowskiego.Pierwszym punktem sesji było jednak zaprzysiężenie, po rezygnacji Andrzeja Drewy, nowego radnego, którym został Łukasz Darski. Sesja miała dość burzliwy przebieg bowiem pojawili się bezpośrednio zainteresowani mieszkańcy. Odżyły emocje, które wcześniej dotyczyły terenów położonych w Górnej Oliwie. Włodarze miasta rozochoceni sukcesem i wprowadzeniem tych stref bez większych przeszkód idą dalej. W większości Rada widząc pewne niedogodności, nadal uważa, że to jedyny sposób nad ograniczeniem dzikiego parkowania pracowników  centrów biznesu w Oliwie. Mieszkańcy zauważyli dużą bezradność w poczynaniach Rady, zarzucając jej brak reprezentacji i brak udziału w planowaniu przestrzennym Oliwy, co było kluczowym punktem dla wpuszczenia do dzielnicy takich wielkich inwestycji.


altalt

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Osipów, przewodniczący Rady Dzielnicy i Tomasz Strug, Przewodniczący Zarządu Dzielnicyalt


W wcześniejszych tekstach próbowałem ostrzec przed dewastacją tej ostoi ciszy i spokoju. Dzisiejsze rozmowy na temat rozwiązania problemu są jedynie wynikiem złych decyzji podjętych parę lat wcześniej i przynajmniej kilku ustaleń podjętych w zaciszu gabinetów. Teraz Rada Oliwy powinna wykazać się odwagą i stanąć po stronie swoich mieszkańców, za wszelką cenę zminimalizować niedogodności. To przecież mandat sprawowany z ich nadania i w ich imieniu. Dewastacja tej zabytkowej przestrzeni postępuje w zastraszającym tempie.


W świątecznym wydaniu „Gazety Gdańskiej” opublikujemy wywiad z byłym Radnym Dzielnicy Oliwa Olafem Dramowiczem, zakochanym w swojej dzielnicy, a jednocześnie bezradnym wobec, podejmowanych przez Radę decyzji.

Stanisław Seyfried


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież