Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień otwarty GUMed

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 kwietnia 2017 19:37

W czwartek, 6 kwietnia, Gdański Uniwersytet Medyczny zorganizował doroczny dzień otwarty dla przyszłych kandydatów na studia oraz osób zainteresowanych jego działalnością. Tegoroczną edycję zorganizowano w budynkach Collegium Biomedicum przy ul. Dębinki 1 oraz Wydziału Farmaceutycznego przy Al. gen. Józefa Hallera 107. Program dnia otwartego obejmował wykłady, warsztaty, oprowadzanie po jednostkach GUMed oraz wystawienie stoisk promocyjnych przez jednostki naukowe GUMed i koła naukowe funkcjonujące na uczelni.Wykłady dla gości GUMed przygotowane przez pracowników naukowych, pracowników administracyjnych oraz studentów miały charakter zdecydowanie promocyjny. Skoncentrowano się w nich przede wszystkim na przybliżeniu zebranym słuchaczom uczelni, jej funkcjonowania oraz oferty edukacyjnej. Wszystkie warsztaty dotyczyły technik wydajnego uczenia się, co może okazać się przydatne m. in. tegorocznym maturzystom, którzy – wnioskując po rozmowach – stanowili największą grupę uczestników tegorocznego dnia otwartego. Z powodu dużej ilości chętnych, na uczestnictwo w warsztatach należało się uprzednio zapisać.


altalt

Dzień otwarty przyciągnął liczne grono zainteresowanych funkcjonowaniem uczelni oraz podjęciem na niej studiów. Na zdjęciu stoiska w Collegium Biomedicum GUMed


alt

Popularną atrakcję stanowiło oprowadzanie po wydziałach uczelni. Na zdjęciu grupa odwiedzająca Wydział FarmaceutycznyUczestnicy dnia otwartego licznie korzystali z możliwości zwiedzenia jednostek GUMed, choć i w tym przypadku obowiązywały zapisy. W kampusie przy ul. Dębinki chętnych oprowadzano po Zakładzie Embriologii, Zakładzie Anatomii, Zakładzie Chemii Medycznej, Zakładzie Fizyki i Biofizyki oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Natomiast w Wydziale Farmaceutycznym zainteresowanych oprowadzono po Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej, Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej, Katedrze i Zakładzie Bromatologii, Katedrze Biofarmacji i Farmakodynamiki, Katedrze i Zakładzie Toksykologii, Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej, Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej.


altaltaltaltalt

Uczestnicy dnia otwartego mogli zapoznać się ze specyfiką badań prowadzonych w laboratoriach GUMedSwoje stanowiska wystawiło 30 podmiotów w holu głównym Collegium Biomedicum oraz trzy w Wydziale Farmaceutycznym. Oprócz informacji o uczelni i jej ofercie edukacyjnej, zaprezentowano na nich m. in. specyfikę pracy w pielęgniarstwie położniczo-ginekologicznego, chirurgicznym i ogólnym; pokazy przeprowadzania różnego rodzaju badań z licznych dziedzin medycyny, do czego służyły zarówno popularne na kursach pierwszej pomocy, jak i nowoczesne oraz skomplikowane fantomy; urządzenia wykorzystywane w fizjoterapii; a także pokazy produkcji preparatów farmaceutycznych.

Patryk Bukowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież