Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień otwarty GUMed

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 kwietnia 2017 19:37

W czwartek, 6 kwietnia, Gdański Uniwersytet Medyczny zorganizował doroczny dzień otwarty dla przyszłych kandydatów na studia oraz osób zainteresowanych jego działalnością. Tegoroczną edycję zorganizowano w budynkach Collegium Biomedicum przy ul. Dębinki 1 oraz Wydziału Farmaceutycznego przy Al. gen. Józefa Hallera 107. Program dnia otwartego obejmował wykłady, warsztaty, oprowadzanie po jednostkach GUMed oraz wystawienie stoisk promocyjnych przez jednostki naukowe GUMed i koła naukowe funkcjonujące na uczelni.Wykłady dla gości GUMed przygotowane przez pracowników naukowych, pracowników administracyjnych oraz studentów miały charakter zdecydowanie promocyjny. Skoncentrowano się w nich przede wszystkim na przybliżeniu zebranym słuchaczom uczelni, jej funkcjonowania oraz oferty edukacyjnej. Wszystkie warsztaty dotyczyły technik wydajnego uczenia się, co może okazać się przydatne m. in. tegorocznym maturzystom, którzy – wnioskując po rozmowach – stanowili największą grupę uczestników tegorocznego dnia otwartego. Z powodu dużej ilości chętnych, na uczestnictwo w warsztatach należało się uprzednio zapisać.


altalt

Dzień otwarty przyciągnął liczne grono zainteresowanych funkcjonowaniem uczelni oraz podjęciem na niej studiów. Na zdjęciu stoiska w Collegium Biomedicum GUMed


alt

Popularną atrakcję stanowiło oprowadzanie po wydziałach uczelni. Na zdjęciu grupa odwiedzająca Wydział FarmaceutycznyUczestnicy dnia otwartego licznie korzystali z możliwości zwiedzenia jednostek GUMed, choć i w tym przypadku obowiązywały zapisy. W kampusie przy ul. Dębinki chętnych oprowadzano po Zakładzie Embriologii, Zakładzie Anatomii, Zakładzie Chemii Medycznej, Zakładzie Fizyki i Biofizyki oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Natomiast w Wydziale Farmaceutycznym zainteresowanych oprowadzono po Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej, Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej, Katedrze i Zakładzie Bromatologii, Katedrze Biofarmacji i Farmakodynamiki, Katedrze i Zakładzie Toksykologii, Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej, Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej.


altaltaltaltalt

Uczestnicy dnia otwartego mogli zapoznać się ze specyfiką badań prowadzonych w laboratoriach GUMedSwoje stanowiska wystawiło 30 podmiotów w holu głównym Collegium Biomedicum oraz trzy w Wydziale Farmaceutycznym. Oprócz informacji o uczelni i jej ofercie edukacyjnej, zaprezentowano na nich m. in. specyfikę pracy w pielęgniarstwie położniczo-ginekologicznego, chirurgicznym i ogólnym; pokazy przeprowadzania różnego rodzaju badań z licznych dziedzin medycyny, do czego służyły zarówno popularne na kursach pierwszej pomocy, jak i nowoczesne oraz skomplikowane fantomy; urządzenia wykorzystywane w fizjoterapii; a także pokazy produkcji preparatów farmaceutycznych.

Patryk Bukowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież