Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Moc Bazera czyni bohatera – nowa kampania społeczna

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 05 czerwca 2013 21:38

Bazer to uśmiechnięty blondyn z niebieską peleryną i żółtym B na piersiach. Ten superbohater będzie podpowiadał uczniom jak reagować między innymi w sytuacjach przemocy i agresji. Dzieci otrzymały także gwizdki, których mają używać w momencie zagrożenia.


To część kampanii edukacyjnej „Moc Bazera czyni bohatera”, która ruszyła w pomorskich szkołach. Celem akcji jest wskazywanie odpowiednich postaw w sytuacji zetknięcia się dziecka z przemocą oraz uwrażliwienie uczniów i dorosłych na agresję w szkołach. 


W przekazaniu najistotniejszych wartości będzie pomagał bohater kampanii, Bazer, który poprzez wewnętrzną niezgodę na obserwowanie złych nawyków mających miejsce w jego środowisku szkolnym, uczy, jak właściwie zachować się w trudnych sytuacjach. Opowiada swoją historię, pokazując najmłodszym, jak właściwie reagować na przemoc.


alt


Kampania dedykowana będzie poprzez różnorodne aktywności dedykowane rodzicom, opiekunom, a także dzieciom. Do najmłodszych trzy razy w ciągu tego roku dotrze komiks z przygodami Bazera. Dodatkowo, każde uczestniczące w akcji dziecko będzie mogło zbierać naklejki świadczące o uzyskiwaniu kolejnych etapów wtajemniczenia w sztukę dobrego bohatera. Z kolei dla nauczycieli i pedagogów przygotowano kilka propozycji scenariuszy lekcji poruszających problem przemocy i agresji w szkole.


Pomysł chwalą nauczyciele, którzy przybyli wraz z uczniami na inaugurację kampanii.
 – Wiele jest sytuacji w szkołach zagrażających bezpieczeństwu uczniów. Myślę, że to jest temat bardzo aktualny, agresja obecna jest nie tylko w telewizji, ale i w codziennym życiu, więc aby dziecko mogło poczuć się bezpiecznie, powinno wiedzieć jak się bronić. Gwizdek na pewno nie zaszkodzi, a w w wielu sytuacjach pomoże – powiedział Anna Buczko ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Gdańsku.


alt


Pozytywnie wypowiada się też o tej akcji psycholog, Malwina Musiał.
– Kwestie bezpieczeństwa i tematyka przemocy wśród i wobec dzieci niosą za sobą bardzo duży ładunek emocjonalny i wywołują dużo lęku. Kampania społeczna „Moc Bazera czyni bohatera” stwarza przestrzeń do myślenia o tych zjawiskach i ich zrozumienia, a w rezultacie zwiększa wrażliwość społeczną, pozwala na planowanie działań prewencyjnych i ochraniających dzieci – mówi Malwina Musiał, psycholog. – Wspieram tę akcję i mam nadzieję, że rodzice, nauczyciele i same dzieci dowiedzą się, jak rozpoznawać przemoc oraz nauczą się, jak na nią reagować.


Organizatorem kampanii jest Lions Clubs International, natomiast partnerem strategicznym pierwszej edycji wydarzenia została Grupa GPEC.
– Pomysł na kampanię powstał w odpowiedzi na narastające zjawisko przemocy wśród najmłodszych. Statystyki coraz częściej mówią o aktach przemocy mających miejsce w szkołach. Dlatego tak ważne jest dla nas działanie prewencyjne i uwrażliwianie najmłodszych na problem przemocy i budowanie właściwych postaw wychowawczych – powiedział Alojzy Bończa Tomaszewski, członek Lions Klub Gdańsk Neptun.


alt


 –  Przedsięwzięcie to łączy dwa zagadnienia, które nas interesują: kwestie bezpieczeństwa i lokalnej społeczności. Pomysł Lions Club okazał się na tyle świetną inicjatywą, że nie mogliśmy się temu oprzeć, musieliśmy się w tę akcję zaangażować, łącząc naszą misję – dostawę ciepła i energii z poczuciem bezpieczeństwa i  komfortu. Można to zagadnienie rozumieć bardzo szeroko, tutaj akurat mówimy o bezpieczeństwie najmłodszych. Dzisiaj wiem, że ponad 50 szkół z woj. pomorskiego zgłosiło swój akces. Jesteśmy przed wakacjami, i mamy nadzieję, że druga fala zainteresowania pojawi się wraz z początkiem nowego roku szkolnego, by jak najwięcej szkół dołączyło do naszej kampanii  – powiedziała Anna Jakób, dyrektor ds. technicznych Grupy GEPEC.


Celem organizatorów jest dotarcie do około 160 szkół w naszym województwie. Szkoły, które chcą wziąć udział w akcji muszą zgłosić swój udział na stronie: www.mocbazera.pl.


Urszula Abucewicz
fot. Urszula Abucewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież