Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 20:31
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
Drużyna Południa pokonała na gdańskim torze drużynę Północy 48 ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kwaśniewski przyjechał wesprzeć Millera

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 września 2011 11:39

altLeszek Miller doczekał się silnego wsparcia ze strony Aleksandra Kwaśniewskiego. Obu polityków lewicy łączyła w przeszłości łączyła „szorstka przyjaźń”. Jednak już podczas konwencji wyborczej SLD widać było, że Sojusz stawia na niezmąconą niczym przyjaźń i jedność.


Kwaśniewski nadal jest bardzo popularnym politykiem lewicy. Z werwą zachęcał do oddania głosów na SLD i do poparcia Millera.

Były prezydent przybył do Gdyni by podkreślać zalety kandydującego z pierwszej pozycji listy SLD w okręgu gdyńsko-słupskim Leszka Millera. Osnową akcji promocyjnej  Millera było podkreślenie zasług SLD i byłego premiera we wprowadzeniu Polski do Unii Europejskiej. Polską flagę na maszt w Brukseli wciągali wspólnie 1 maja 2004 roku właśnie Kwaśniewski i Miller. Kwaśniewski podkreślał, że podczas negocjacji z Unią Europejską premier Miller tak dbał o nasze interesy, że "wszyscy uciekali do toalety, żeby się z nim nie spotkać, bo widzieli tę mądrą nieustępliwość, świadomą ograniczeń".


- Z Leszkiem Millerem jest tak, że można go lubić lub nie, ale nie cenić go nie sposób, . Trudno by mu znaleźć konkurencję wśród tych polityków, których codziennie obserwujemy na ekranach telewizorów. Będę spotykał się z wyborcami i przekonywał, że kandydatura Millera jest znakomita  - mówił były prezydent i dodał, że nie ma wątpliwości, że lewica ma receptę na poprawę sytuacji w Kraju, a lewicowy elektorat to znacząca siła polityczna.Kwaśniewski przestrzegał też przed polaryzacją polskiej sceny politycznej między dwie partie PO i PiS. - Byłoby źle, gdyby nasza demokracja została zredukowana do dwóch prawicowych partii PiS i PO – stwierdził Kwaśniewski.


Z kolei Leszek Miller w Gdyni zadeklarował działania na rzecz jak mówi „otwarcia polskich portów”, by „Polska odwróciła się twarzą do morza". Kolejnym etapem pomorskiej wizyty dwóch asów lewicy jest Słupsk.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 Mega komuchy 2011-09-13 12:57
ale komuszki się wspierają...czy to im pomoże - przecież komuch to komuch, czyli zawsze płatny pachołek Rosji będzie tęsknił za ruską mową!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież