”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kwaśniewski przyjechał wesprzeć Millera

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 września 2011 11:39

altLeszek Miller doczekał się silnego wsparcia ze strony Aleksandra Kwaśniewskiego. Obu polityków lewicy łączyła w przeszłości łączyła „szorstka przyjaźń”. Jednak już podczas konwencji wyborczej SLD widać było, że Sojusz stawia na niezmąconą niczym przyjaźń i jedność.


Kwaśniewski nadal jest bardzo popularnym politykiem lewicy. Z werwą zachęcał do oddania głosów na SLD i do poparcia Millera.

Były prezydent przybył do Gdyni by podkreślać zalety kandydującego z pierwszej pozycji listy SLD w okręgu gdyńsko-słupskim Leszka Millera. Osnową akcji promocyjnej  Millera było podkreślenie zasług SLD i byłego premiera we wprowadzeniu Polski do Unii Europejskiej. Polską flagę na maszt w Brukseli wciągali wspólnie 1 maja 2004 roku właśnie Kwaśniewski i Miller. Kwaśniewski podkreślał, że podczas negocjacji z Unią Europejską premier Miller tak dbał o nasze interesy, że "wszyscy uciekali do toalety, żeby się z nim nie spotkać, bo widzieli tę mądrą nieustępliwość, świadomą ograniczeń".


- Z Leszkiem Millerem jest tak, że można go lubić lub nie, ale nie cenić go nie sposób, . Trudno by mu znaleźć konkurencję wśród tych polityków, których codziennie obserwujemy na ekranach telewizorów. Będę spotykał się z wyborcami i przekonywał, że kandydatura Millera jest znakomita  - mówił były prezydent i dodał, że nie ma wątpliwości, że lewica ma receptę na poprawę sytuacji w Kraju, a lewicowy elektorat to znacząca siła polityczna.Kwaśniewski przestrzegał też przed polaryzacją polskiej sceny politycznej między dwie partie PO i PiS. - Byłoby źle, gdyby nasza demokracja została zredukowana do dwóch prawicowych partii PiS i PO – stwierdził Kwaśniewski.


Z kolei Leszek Miller w Gdyni zadeklarował działania na rzecz jak mówi „otwarcia polskich portów”, by „Polska odwróciła się twarzą do morza". Kolejnym etapem pomorskiej wizyty dwóch asów lewicy jest Słupsk.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 Mega komuchy 2011-09-13 12:57
ale komuszki się wspierają...czy to im pomoże - przecież komuch to komuch, czyli zawsze płatny pachołek Rosji będzie tęsknił za ruską mową!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież