Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kusznierewicz nowym kapitanem Fundacji Gdańska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 marca 2013 21:49

Cezary Windorbski zakończył swoją misję jako prezes Fundacji Gdańskiej. Jego miejsce za sterem fundacji zajmie znany żeglarz, olimpijczyk Mateusz Kusznierewicz.


Przypomnijmy, że Cezary Windorbski pełnił funkcję prezesa fundacji przez ostatnie cztery i pół roku. Koncentrował się przede wszystkim na projektach edukacyjnych, wydawniczych i sportowych czy na organizacji olimpiady wiedzy o Gdańsku. Jego największym wyzwaniem było przyczynienie się do opracowania i wydania Encyklopedii Gdańskiej, której rozwinięciem jest Gedanopedia, czyli internetowa wersja kompendium wiedzy o naszym mieście.
- Można śmiało powiedzieć, że dzięki prezesowi Windorbskiemu fundacja wzniosła się na zupełnie nowy poziom działania. Dziękuję mu za pracę, którą wykonywał, o czym warto przypomnieć, wyłącznie honorowo, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia – powiedział na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


altByły prezes zapowiada, że będzie nadal wspierał działania fundacji. - Chcę zajmować się przede wszystkim Gedanopedią, a także wydawnictwem Oficyna Gdańska, które specjalizować się będzie w publikacjach na temat naszego miasta. Będziemy publikować nie tylko reprinty dawnych dzieł, ale też książki opisujące teraźniejszość. Mamy również zgodę Guntera Grasa, by w ramach oficyny wydać wszystkie jego dotychczasowe dzieła. Oczywiście będziemy działać na rynku komercyjnym, ale wydawnictwo będzie przedsięwzięciem non profit. Ewentualne zyski z danej publikacji będą w całości wykorzystywane na druk kolejnych - powiedział Cezary Windorbski.


Inauguracją działalności Oficyny Gdańskiej ma być wydanie „Blaszanego Bębenka”, które planowane jest na maj 2013 r.
Miejsce Cezarego Windorbskiego za sterami Fundacji Gdańskiej przejmuje Mateusz Kusznierewicz. On również funkcję prezesa fundacji pełnić ma społecznie. - Gdańsk od wieków przyciągał różne ciekawe i niezwykłe osobowości, dzięki którym miasto dynamicznie się rozwijało. Mateusz Kusznierewicz jest nowym mieszkańcem Gdańska. Ma więc z jednej strony bogate doświadczenie, z drugiej świeże spojrzenie na wiele kwestii. Zakończył karierę sportową i daje się poznać jako menadżer, jest m.in. pomysłodawcą Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Jego dotychczasowa praca w ramach programu to dobra rekomendacja. Liczę na to, jak powiedział prezydent Adamowicz, że jako prezes fundacji nie tylko będzie kontynuował kurs wyznaczony przez Cezarego Windorbskiego, ale też wprowadzi nowe równie ciekawe akcenty.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież