”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jedynki PiS do Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 sierpnia 2018 20:44

Nieoficjalnie. "Gazeta Gdańska" poznała liderów list Prawa i Sprawiedliwości w 6 okręgach do rady miasta Gdańska. Z obecnego klubu 21 października będzie kandydować tylko trzech radnych: Kazimierz Koralewski, Jacek Teodorczyk i Piotr Gierszewski. O powrót do rady będą się ubiegać: Waldemar Jaroszewicz, Romuald Plewa i Krzysztof Wiecki.


Poważną przebudowę przeszła drużyna PiS przygotowywana do walki o miejskie mandaty w Gdańsku. Zgodnie z zapowiedzią na łamach "Gazety Gdańskiej" z udziału w pracach samorządu zrezygnował prof. Piotr Czauderna, którego interpelacje zakłócały spokój władzom Gdańska. O mandat nie będą się już także ubiegali: Anna Kołakowska, która wyprowadziła się do Szymbarku, a także ze względów zawodowych: Jerzy Milewski, Jaromir Falandysz i Grzegorz Strzelczyk. Z klubu przed upływem kadencji ubyli Łukasz Hamadyk i Dorota Dudek, a Anna Wirska przegrała wybory wewnątrzpartyjne.


alt

Kazimierz Koralewski w wyborach w okręgu nr 2 (Śródmieście) ma być drugi na liście


Podczas sobotniego posiedzenia władz gdańskiego PiS zaakceptowano projekty list kandydatów na radnych w 6 gdańskich okręgach wyborczych. Kacper Płażyński, kandydat partii na prezydenta Gdańska, otwiera listę w okręgu nr 2 (Śródmieście), a na drugim miejscu znalazł się Kazimierz Koralewski, obecny szef klubu PiS w radzie Gdańska, co oznacza że w 8.miejscowym okręgu PIS ma zamiar powalczyć o kilka mandatów. W okręgu nr 1 (Brzeźno, Nowy Port) o mandat ubiegać się będą były gdański radny Waldemar Jaroszewicz, a także Andrzej Skiba, znany z walki o prawa mieszkańców Brzeźna do bezpłatnego parkowania oraz Krzysztof Wiecki, też były radny. Piotr Gierszewski, jeden z bardziej doświadczonych gdańskich radnych, poprowadzi listę w okręgu nr 3 (Morena, Suchanino), wspierany przez Przemysława Malaka i Piotra Gwita. Liderem listy w okręgu nr 4 (Wrzeszcz) będzie Mirosław Przyborowicz, a na drugim miejscu znalazł się b. radny gdański z kadencji 1994-98 Romuald Plewa, trzeci na tej liście jest Maciej Merkisz, b. lekarz wojewódzki. Okręg nr 5 (Przymorze, Zaspa), w którym przez lata dominował Grzegorz Strzelczyk, przypadł działaczowi młodego pokolenia Maciejowi Giżyńskiemu. Natomiast w Oliwie i Osowie czyli w okręgu nr 6 powalczą Dawid Krupiej, współpracownik ministra Sellina, Henryk Hałas i obecny radny, Jacek Teodorczyk.


Listy zaakceptowały władze wojewódzkie partii, ale ze względu na możliwość odwołań ich oficjalne ujawnienie nastąpi za kilka dni.
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież