Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jedynki PiS do Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 sierpnia 2018 20:44

Nieoficjalnie. "Gazeta Gdańska" poznała liderów list Prawa i Sprawiedliwości w 6 okręgach do rady miasta Gdańska. Z obecnego klubu 21 października będzie kandydować tylko trzech radnych: Kazimierz Koralewski, Jacek Teodorczyk i Piotr Gierszewski. O powrót do rady będą się ubiegać: Waldemar Jaroszewicz, Romuald Plewa i Krzysztof Wiecki.


Poważną przebudowę przeszła drużyna PiS przygotowywana do walki o miejskie mandaty w Gdańsku. Zgodnie z zapowiedzią na łamach "Gazety Gdańskiej" z udziału w pracach samorządu zrezygnował prof. Piotr Czauderna, którego interpelacje zakłócały spokój władzom Gdańska. O mandat nie będą się już także ubiegali: Anna Kołakowska, która wyprowadziła się do Szymbarku, a także ze względów zawodowych: Jerzy Milewski, Jaromir Falandysz i Grzegorz Strzelczyk. Z klubu przed upływem kadencji ubyli Łukasz Hamadyk i Dorota Dudek, a Anna Wirska przegrała wybory wewnątrzpartyjne.


alt

Kazimierz Koralewski w wyborach w okręgu nr 2 (Śródmieście) ma być drugi na liście


Podczas sobotniego posiedzenia władz gdańskiego PiS zaakceptowano projekty list kandydatów na radnych w 6 gdańskich okręgach wyborczych. Kacper Płażyński, kandydat partii na prezydenta Gdańska, otwiera listę w okręgu nr 2 (Śródmieście), a na drugim miejscu znalazł się Kazimierz Koralewski, obecny szef klubu PiS w radzie Gdańska, co oznacza że w 8.miejscowym okręgu PIS ma zamiar powalczyć o kilka mandatów. W okręgu nr 1 (Brzeźno, Nowy Port) o mandat ubiegać się będą były gdański radny Waldemar Jaroszewicz, a także Andrzej Skiba, znany z walki o prawa mieszkańców Brzeźna do bezpłatnego parkowania oraz Krzysztof Wiecki, też były radny. Piotr Gierszewski, jeden z bardziej doświadczonych gdańskich radnych, poprowadzi listę w okręgu nr 3 (Morena, Suchanino), wspierany przez Przemysława Malaka i Piotra Gwita. Liderem listy w okręgu nr 4 (Wrzeszcz) będzie Mirosław Przyborowicz, a na drugim miejscu znalazł się b. radny gdański z kadencji 1994-98 Romuald Plewa, trzeci na tej liście jest Maciej Merkisz, b. lekarz wojewódzki. Okręg nr 5 (Przymorze, Zaspa), w którym przez lata dominował Grzegorz Strzelczyk, przypadł działaczowi młodego pokolenia Maciejowi Giżyńskiemu. Natomiast w Oliwie i Osowie czyli w okręgu nr 6 powalczą Dawid Krupiej, współpracownik ministra Sellina, Henryk Hałas i obecny radny, Jacek Teodorczyk.


Listy zaakceptowały władze wojewódzkie partii, ale ze względu na możliwość odwołań ich oficjalne ujawnienie nastąpi za kilka dni.
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież