Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jedynki PiS do Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 sierpnia 2018 20:44

Nieoficjalnie. "Gazeta Gdańska" poznała liderów list Prawa i Sprawiedliwości w 6 okręgach do rady miasta Gdańska. Z obecnego klubu 21 października będzie kandydować tylko trzech radnych: Kazimierz Koralewski, Jacek Teodorczyk i Piotr Gierszewski. O powrót do rady będą się ubiegać: Waldemar Jaroszewicz, Romuald Plewa i Krzysztof Wiecki.


Poważną przebudowę przeszła drużyna PiS przygotowywana do walki o miejskie mandaty w Gdańsku. Zgodnie z zapowiedzią na łamach "Gazety Gdańskiej" z udziału w pracach samorządu zrezygnował prof. Piotr Czauderna, którego interpelacje zakłócały spokój władzom Gdańska. O mandat nie będą się już także ubiegali: Anna Kołakowska, która wyprowadziła się do Szymbarku, a także ze względów zawodowych: Jerzy Milewski, Jaromir Falandysz i Grzegorz Strzelczyk. Z klubu przed upływem kadencji ubyli Łukasz Hamadyk i Dorota Dudek, a Anna Wirska przegrała wybory wewnątrzpartyjne.


alt

Kazimierz Koralewski w wyborach w okręgu nr 2 (Śródmieście) ma być drugi na liście


Podczas sobotniego posiedzenia władz gdańskiego PiS zaakceptowano projekty list kandydatów na radnych w 6 gdańskich okręgach wyborczych. Kacper Płażyński, kandydat partii na prezydenta Gdańska, otwiera listę w okręgu nr 2 (Śródmieście), a na drugim miejscu znalazł się Kazimierz Koralewski, obecny szef klubu PiS w radzie Gdańska, co oznacza że w 8.miejscowym okręgu PIS ma zamiar powalczyć o kilka mandatów. W okręgu nr 1 (Brzeźno, Nowy Port) o mandat ubiegać się będą były gdański radny Waldemar Jaroszewicz, a także Andrzej Skiba, znany z walki o prawa mieszkańców Brzeźna do bezpłatnego parkowania oraz Krzysztof Wiecki, też były radny. Piotr Gierszewski, jeden z bardziej doświadczonych gdańskich radnych, poprowadzi listę w okręgu nr 3 (Morena, Suchanino), wspierany przez Przemysława Malaka i Piotra Gwita. Liderem listy w okręgu nr 4 (Wrzeszcz) będzie Mirosław Przyborowicz, a na drugim miejscu znalazł się b. radny gdański z kadencji 1994-98 Romuald Plewa, trzeci na tej liście jest Maciej Merkisz, b. lekarz wojewódzki. Okręg nr 5 (Przymorze, Zaspa), w którym przez lata dominował Grzegorz Strzelczyk, przypadł działaczowi młodego pokolenia Maciejowi Giżyńskiemu. Natomiast w Oliwie i Osowie czyli w okręgu nr 6 powalczą Dawid Krupiej, współpracownik ministra Sellina, Henryk Hałas i obecny radny, Jacek Teodorczyk.


Listy zaakceptowały władze wojewódzkie partii, ale ze względu na możliwość odwołań ich oficjalne ujawnienie nastąpi za kilka dni.
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież