Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso... Minister Arabski wypaczył instrukcję? Prokurator żąda 1,5 roku pozbawi... » Prokuratora wnioskuje o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabs... Reportaż Doroty Kani: Koniec systemu - Magdalena Adamowicz walczy o im... » Defilada Zwycięstwa » W sobotę, 11 maja, ulicami Gdańska przeszła Defilada Zwycięstwa, było to jedno z wydarzeń w ramach i...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
wtorek, 21 maja 2019 18:27
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
Po dramatycznej walce Anwil Włocławek zdołał zachować szansę na ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dożywocie w Gdyni i Sopocie - Szczurek i Karnowski znowu!!!

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 września 2018 18:31

Jacek Karnowski, zatrudniony w urzędzie jako wiceprezydent od 1990 roku, wcześniej w 1987 roku dopuszczony przez SB w Gdańsku, wydział C, do tajemnic militarno-obronnych, od 1998 po incydencie natury zgoła nie chrześcijańskiej, prezydent Sopotu i Wojciech Szczurek, w 1989 roku sędzia sądu rejonowego w Gdyni, prezydent miasta od 1998 roku - mają zamiar doczekać na posadach miejskich do emerytury. Obaj marzą o 25.leciu na urzędzie!


Karnowski, promotor partnerstwa publiczno-prywatnego w Sopocie, na kolejną pięciolatkę proponuje dla siebie miejsce po stronie urzędowej. Prywatnego biznesu, który sławił jako b. członek KLD i PO wystrzega się jak ognia. Woli dzielić pieniądze publiczne w czym nabrał wprawy, czego dowodem "Sopoteka", którą dzierżawi za milion miejskich złotych od wykonawcy centrum handlowego na dworcu. Po stronie Karnowskiego na "Platformie Sopocian" stanęli jego podwładni: Marcin Skwierawski, raz kibic Lechii, raz Arki w zależności od gminy, w której ubiega się o mandat oraz Joanna Cichocka Gula. Są też na liście wiszący na garnuszku budżetu pozbawieni politycznej tożsamości Jerzy Smolarek, Marcin Stefański i Lesław Orski, wokół którego krążą wspomnienia wagi ciężkiej, w tym z Wrocławia.


Ekipa Karnowskiego, który wywodzi się z porządnej postkomunistycznej rodziny, choć wytykając lewice paluchem, swojej rodziny nie tyka, wystartuje pod hasłem "Sopot nasz wspólny dom". Karnowski, choć własny dom na Kamiennym Potoku jakoś zagubił i mieszka gdzieś w mieście, nieźle się pod sopocką strzechą urządził. Oprócz pensji w urzędzie pobiera sute wynagrodzenie w radzie nadzorczej lotniska -blisko 90 tys. zł za ostatni rok. Potrafił też sobie osobiście wydać polecenie udania się do pracy w radzie nadzorczej spółki siatkarskiej - za 43 tys. zł rocznie - uprzednio gwarantując spółce 300 tys. złotych za usługi reklamowe. Ulice Sopotu uczynił jednym wielkim płatnym parkingiem od rana do wieczora, swoje zaś auto z płatną ekstra rejestracją ustawia na bezpłatnej kopercie pod urzędem. Przywilej ten sam mógł powołać do życia. Wsławił się też konfliktem z SKT, z którym to klubem 4.krotnie przegrał decyzje podatkowe przed samorządowym kolegium odwoławczym. Nie lubi już bowiem prezesa, któremu wcześniej życzył powodzenia a nawet wydał warunki zabudowy na adaptacje pokoi hotelowych w starej hali.


W przeciwieństwie do Karnowskiego Wojciech Szczurek ma ubogi życiorys partyjny - tylko ruch STU - i niewielki dobytek, co jak na 20 lat pracy w urzędzie nieco dziwi. Szczurek bowiem ma rozdzielność majątkowa z żona co jest w demokracji samorządowej poręczne. Na tle możnych kolegów z Gdańska i Sopotu stroi się na biedaka, który mieszka kątem w willi u żony. Na jego koncie jest utrata 86 milionów publicznych złotówek, które wspólnie z towarzyszem Jerzym Włudzikiem z wydziału organizacyjnego KW PZPR w Gdańsku, dziś wójtem Kosakowa, utopił na lotnisku Babie Doły. W innych przypadkach Szczurek lewicą się brzydzi. Nie przyjmował ani A. Kwaśniewskiego, ani L. Millera, choć tym drugim umiał się posłużyć by mieć alibi dla plajty w Airport Babie Doły. Samodzielność polityczną Szczurka reprezentuje "Samorządność". Że jest ona w Gdyni krucha świadczą pytania, które w trybie informacji publicznej zadają mu skutecznie Marcin Strzelczyk z SLD i Marcin Horała z PiS. Nie sposób od Szczurka, miłośnika samorządu, dowiedzieć się po co sprzedaje i komu udziały w miejskim wodociągu, ani jakie koszty ponosi Gdynia w związku z nieczynnym lotniskiem. W tej drugiej sprawie Szczurek odsyła natrętów do syndyka, ale na stronie urzędu stoi jak wół ze spółką ma też zarząd, radę nadzorczą i dwóch wspólników: gminy Gdynia i Kosakowo. Cokolwiek więc syndyk czyni, dotyczy to majątku wspólników.


Swój program Szczurek dopiero ogłosi, ale nie będzie niespodzianki. Istotą programu jest bowiem utrzymanie władzy nad wieloma miliardami złotych.


Swoją drogą, czy w Gdańsku, Sopocie i Gdyni obywatelom odbiera rozum, by wierzyć serio w to, że nikt lepiej, sprawniej, inaczej nie potrafi dobrze poprowadzić spraw miejskich niż zadomowieni w urzędach liderzy lokalnych dynastii władzy? Nawet sekretarzom PZPR takie betonowanie demokracji się nie udawało...

(gg,set}


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież