Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyński modernizm w obiektywie osób głuchoniewidomych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 września 2017 16:34

Osoby głuchoniewidome z Pomorskiej Jednostki TPG w ramach warsztatów "Poczuj modernizm" zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni za pomocą aparatów fotograficznych utrwalały modernistyczne zabytki Gdyni. Efekty można będzie zobaczyć na wernisażu w Muzeum Miasta Gdyni 27 października.Od sierpnia do października muzeum Miasta Gdyni realizuje projekt WŁĄCZ MUZEUM!, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017, w ramach którego można dotknąć, usłyszeć, poczuć i zobaczyć najlepsze polskie wzornictwo, sztukę łączenia natury z kulturą, archiwalne fotografie oraz zabytki gdyńskiego modernizmu. Projekt umożliwia osobom z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu twórcze doświadczenie kultury.


altaltaltaltalt

Krótkie szkolenie przed wyjściem w plenerW ramach projektu odbyły się warsztaty "Poczuj modernizm" - cykl trzech spotkań połączonych z warsztatami fotograficznymi dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.
- Projekt "WŁĄCZ MUZEUM!" realizowany od sierpnia to cykl wydarzeń skierowanych do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu - powiedziała Ewa Kielar, asystent w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. - W ramach projektu odbywają się oprowadzenia kuratorskie z językiem migowym, warsztaty dla rodzin z dziećmi, warsztaty dla dorosłych dostosowane do potrzeb osób z językiem migowym PJM, audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących. Warsztat "Poczuj modernizm" to warsztaty fotograficzny. Chcemy przełamać barierę i myślenie, że osoby niewidome nie mogą uczestniczyć w fotografowaniu. Pierwszego dnia warsztatów rozmawiamy o modernizmie, bo jak wskazuje tytuł warsztatów skupiamy się na modernizmie gdyńskim. W drugiej części pan Stanisław Składanowski, fotograf z wieloletnim doświadczeniem, który wspiera nas merytorycznie, opowie o fotografowaniu. Finałem projektu będzie wernisaż, którym odbędzie się 27 października. Można będzie na nim zobaczyć efekty wyjścia w plener, w miasto. Aparaty dla uczestników warsztatów zapewniła firma Olympus.


altaltaltaltaltaltPrzez dwa dni, sobota i niedziela, osoby niewidome, każda z osobą towarzyszącą, z aparatami fotograficznymi na szyi przemierzały Gdynię i fotografowały modernistyczne zabytki miasta.


Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież