W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Charytatywny koncert Radia Gdańsk dla Dziemian

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 30 września 2017 21:40

"Cóż masz więcej nad Dziemiany" pod takim hasłem w Teatrze Miniatura w sobotę, 30 września, odbył się koncert charytatywny, którego fragmentów można będzie posłuchać na antenie Radia Gdańsk w "Muzycznych wędrówek Łosia i Basiora" w przyszłą sobotę, 7 października.

 


- Nawałnica, która dotknęła Bory Tucholskie, dotknęła tak jakby każdego z nas, bo wszyscy jakieś koneksje z Borami mamy - powiedział Dariusz Łoś Podbereski, jeden z pomysłodawców koncertu. - Począwszy od tego, że kiedyś jako dzieci jeździliśmy, później były obozy harcerskie, biwaki studenckie i tak dalej. Każdy o Borach myślał i myśli ciepło i serdecznie. Postanowiliśmy pomóc Borowiakom. Tym razem mieszkańcom gminy Dziemiany. Wcześniej odbył się radiowy koncert w Czersku. Pomożemy jednej rodzinie. W zależności od tego ile pieniędzy zbierzemy będziemy mogli konkretnie pomóc. Decyzje o tym komu pomożemy podejmiemy wspólnie z gminą. Idea jest sympatyczna i podziękowania należą się przede wszystkim muzykom, którzy grają. W ciągu jednej dobry odpowiedzieli na apel. Wszyscy przyjechali i grają za darmo, nie biorą delegacji, zwrotów podróży.


- Każdy gest jest miły, nawet ten najmniejszy trzeba docenić, tak jak i te duże - powiedział Dariusz Turzyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dziemianach. - Ludzie w tej sytuacji okazali bardzo dużą hojność i zaangażowanie. Cały czas spływa pomoc. Naprawdę aż serce się kraje. Duże słowa uznania dla wykonawców, którzy zechcieli wystąpić i dla wszystkich osób, które przyszły i wspierali finansowi, ale nie uczestniczyli w koncercie. Nie spodziewałem się, że będzie taki odzew ludzi z Pomorza i z Polski. Myślę, że my będziemy starali się też pamiętać o tych osobach, które w jakikolwiek sposób pamiętały o Dziemianach.


Podczas koncertu do skrzynek z PCK zbierano datki na pomoc dla mieszkańców Dziemian. Nie brakowało osób, które przychodziły aby wrzucić pieniądze do skrzynek, ale nie brały udziału w koncercie.


Na zakończenie piosenkę "Kaszubskie jeziora, kaszubski las" wspólnie zaśpiewali muzycy i publiczność.


W koncercie wystąpili: Andrzej Starzec, Kamil Badzich, Łukasz Majewski, Weronika Korthals, M 22, Timur i jego drużyna, Słodki Całus od Buby, Fucus.


Fragmentów koncertu będzie można wysłuchać na antenie Radia Gdańska w sobotę 7 października w audycji "Muzyczne wędrówki Łosia i Basiora".


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież