Jujka grafik czasów » Dzienniczek z numerem 2934. Ostatni którym Zbyszek Jujka podzielił się z publicznością. Rysował swoj... SLD na Pomorzu w cieniu J. Senyszyn » W sobotę na posiedzenie pomorskiej rady wojewódzkiej SLD przyjedzie Włodzimierz Czarzasty. Pokwituje... Antoni Szymański: Technologia a relacje międzyludzkie i demografia » Z Antonim Szymańskim, posłem III kadencji, senatorem VI i IX kadencji, działaczem katolickim rozmawi... Opóźniony powrót tramwaju na Stogi » 15 listopada miał zostać przywrócony ruch tramwajów do ulicy Zimnej na Stogach. Tego terminu nie uda... Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu » Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 drożdżówek, które rozdawała razem ze ... Gdańskie Amazonki dyżurują w siedzibie NFZ » W środę 20 listopada, w ramach kolejnej „Środy z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddziału Woj... W tygodniku „Sieci”: Wszyscy chcą dopaść Dudę » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” przygląda się startującemu właśnie wyścigowi do Pałacu Prezydencki... Urzędnicza madrycka eskapada dozwolona. El Clásico? » Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa korupcji w sponsorowanym przez kontrahenta Miasta Gdańsk... Zmarł Zbigniew Jujka » Zmarł Zbigniew Jujka, popularny gdański karykaturzysta i dziennikarz. Miał 84 lata. Zbigniew Jujka u... Oświadczenie dr Karola Nawrockiego po materiale TVN » Dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, w związku z emisją materiału „Naziol, kibol, ...
Reklama
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
środa, 20 listopada 2019 21:28
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 dro ...
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
wtorek, 19 listopada 2019 20:00
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
Hokeiści Lotos PKH pokonali na wyjeździe lidera tabeli JKH GKS Jastr ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
piątek, 15 listopada 2019 16:24
Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
O życiu i twórczości z prof. Henrykiem Cześnikiem rozmawia Stanis ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Andrzej Jaworski: Gdańszczanie zasługują na odzyskanie swojego miasta

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 28 listopada 2014 13:35

Z Andrzejem Jaworskim, kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Gdańska rozmawia Artur S. Górski  


- W końcówce kampanii, przed drugą turą wyborów, Gdańsk odwiedził Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Mówił o terenach stoczniowych, o historii, ale i o koniecznej zmianie stylu sprawowania władzy. Dla waszej partii rywalizacja w Gdańsku ma wymiar symboliczny?
Andrzej Jaworski: W czasie naszej kampanii oraz w wystąpieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego padły tezy o konicznej zmianie w Gdańsku. Nasze miasto zasługuje na więcej. To przekonanie coraz powszechniejsze. W Gdańsku doprowadziliśmy do umieszczenia na naszych listach osób z różnych środowisk. Często bez partyjnej legitymacji. Stworzyliśmy też swoisty pakt kandydatów startujących z różnych list oraz kontrkandydatów Pawła Adamowicza, którzy postanowili poprzeć koncepcję zmiany w Gdańsku i poprzeć moją kandydaturę. Tak, by łącząc nasze siły, wreszcie zrealizować program Gdańska dla gdańszczan wbrew programowi wymyślanemu ad hoc przez Pawła Adamowicza.


- Sojusz za zmianą opiera się na propozycji zmiany stylu zarządzania, czyli na otwarciu urzędu na sprawy mieszkańców? Czy kandydat Jaworski ma patent na skruszenie – jak mówi, wieży z kości słoniowej, opartej na wiernej drużynie urzędników z nadania kontrkandydata, który od 16 lat „prezydentuje” Gdańskowi?  
Andrzej Jaworski: W pierwszej turze wyborów opozycyjni kandydaci pokazali, że potrafią zjednać dla programu zmian 55 procent mieszkańców Gdańska. Nad tym nawet Paweł Adamowicz nie może przejść obojętnie. Stąd i jego nerwowe ruchy, unikanie debat w TVP Info i RMF FM. To dowód arogancji i lekceważenia wyborców. Jego sztabowcy jak i sam Adamowicza  nie spodziewali się, że do drugiej tury dojdzie. Mam nadzieję, że prawo i sprawiedliwość choć późno to w Gdańsku zatriumfuje.


alt- Czy to nie naiwna wiara? Symbolem grodu nad Motławą stał się przecież obraz włodarzy z PO targających po płycie lotniska samolot firmy OLT należącej swego czasu do piramidy finansowej Amber Gold?
Andrzej Jaworski: Wierzę w gdańszczan, którzy chcą zmiany. Doprowadzili już do tego, że jest druga tura wyborów. Proszę więc, by zmobilizowali się i poszli do wyborczych urn. Nie oddajmy walkowerem wyniku i możliwości zmiany. Raz na czerty lata jest możliwość jej dokonania.  


- Obywatele przy skali nieprawidłowości, z jaką spotkali się 16 listopada, mają powody, by zastanawiać się nad pójściem do wyborów…
Andrzej Jaworski: Zostając w domach spełniliby oczekiwania, tych, którzy do tego niespotykanego zamieszania doprowadzili. Jestem przekonany, że gdańszczanie widzą możliwość zmiany i szansę na to, by na powrót być miastem ze złotych czasów Hanzy. Budowała ją kupiecka zaradność i praca rzemieślników. Oprócz zbytków wybudowanych przez Pawła Adamowicza, jak teatr szekspirowski i ECS, mamy na szczęście małe i średnie firmy, a Gdańsk zamieszkują ambitni gdańszczanie. Ich głosy będą się liczyły.   


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież