Szkoła w Kokoszkach do 2029 jako biznes pozytywny » Alan Aleksandrowicz, działając z upoważnienia swojej szefowej a byłej podwładnej urzędniczki, dziś p... Prezent dla notabli za 9600 zł - strzyżenie baranów na ulicach Gdańska » Szewc, zegarmistrz, księgarz zapłacą 800 zł za miesiąc prawa do parkowania w śródmieściu Gdańska - p... Program wydarzeń z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych » Patriotyzm, odwaga, niezłomność, tymi cechami odznaczali się żołnierze polskiego powojennego podziem... Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag...
Reklama
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH dalej od półfinału PHL
środa, 26 lutego 2020 22:34
LOTOS PKH dalej od półfinału PHL
Szanse LOTOS-u PKH na grę w półfinale PHL są coraz mniejsze. W czw ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Andrzej Jaworski: Gdańszczanie zasługują na odzyskanie swojego miasta

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 28 listopada 2014 13:35

Z Andrzejem Jaworskim, kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Gdańska rozmawia Artur S. Górski  


- W końcówce kampanii, przed drugą turą wyborów, Gdańsk odwiedził Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Mówił o terenach stoczniowych, o historii, ale i o koniecznej zmianie stylu sprawowania władzy. Dla waszej partii rywalizacja w Gdańsku ma wymiar symboliczny?
Andrzej Jaworski: W czasie naszej kampanii oraz w wystąpieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego padły tezy o konicznej zmianie w Gdańsku. Nasze miasto zasługuje na więcej. To przekonanie coraz powszechniejsze. W Gdańsku doprowadziliśmy do umieszczenia na naszych listach osób z różnych środowisk. Często bez partyjnej legitymacji. Stworzyliśmy też swoisty pakt kandydatów startujących z różnych list oraz kontrkandydatów Pawła Adamowicza, którzy postanowili poprzeć koncepcję zmiany w Gdańsku i poprzeć moją kandydaturę. Tak, by łącząc nasze siły, wreszcie zrealizować program Gdańska dla gdańszczan wbrew programowi wymyślanemu ad hoc przez Pawła Adamowicza.


- Sojusz za zmianą opiera się na propozycji zmiany stylu zarządzania, czyli na otwarciu urzędu na sprawy mieszkańców? Czy kandydat Jaworski ma patent na skruszenie – jak mówi, wieży z kości słoniowej, opartej na wiernej drużynie urzędników z nadania kontrkandydata, który od 16 lat „prezydentuje” Gdańskowi?  
Andrzej Jaworski: W pierwszej turze wyborów opozycyjni kandydaci pokazali, że potrafią zjednać dla programu zmian 55 procent mieszkańców Gdańska. Nad tym nawet Paweł Adamowicz nie może przejść obojętnie. Stąd i jego nerwowe ruchy, unikanie debat w TVP Info i RMF FM. To dowód arogancji i lekceważenia wyborców. Jego sztabowcy jak i sam Adamowicza  nie spodziewali się, że do drugiej tury dojdzie. Mam nadzieję, że prawo i sprawiedliwość choć późno to w Gdańsku zatriumfuje.


alt- Czy to nie naiwna wiara? Symbolem grodu nad Motławą stał się przecież obraz włodarzy z PO targających po płycie lotniska samolot firmy OLT należącej swego czasu do piramidy finansowej Amber Gold?
Andrzej Jaworski: Wierzę w gdańszczan, którzy chcą zmiany. Doprowadzili już do tego, że jest druga tura wyborów. Proszę więc, by zmobilizowali się i poszli do wyborczych urn. Nie oddajmy walkowerem wyniku i możliwości zmiany. Raz na czerty lata jest możliwość jej dokonania.  


- Obywatele przy skali nieprawidłowości, z jaką spotkali się 16 listopada, mają powody, by zastanawiać się nad pójściem do wyborów…
Andrzej Jaworski: Zostając w domach spełniliby oczekiwania, tych, którzy do tego niespotykanego zamieszania doprowadzili. Jestem przekonany, że gdańszczanie widzą możliwość zmiany i szansę na to, by na powrót być miastem ze złotych czasów Hanzy. Budowała ją kupiecka zaradność i praca rzemieślników. Oprócz zbytków wybudowanych przez Pawła Adamowicza, jak teatr szekspirowski i ECS, mamy na szczęście małe i średnie firmy, a Gdańsk zamieszkują ambitni gdańszczanie. Ich głosy będą się liczyły.   


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież