Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 20:31
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
Drużyna Południa pokonała na gdańskim torze drużynę Północy 48 ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mieczysław Struk marszałkiem województwa na kolejną kadencję

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 grudnia 2014 19:50

Nie było niespodzianek podczas nadzywczajnego posiedzenia Sejmiku Województwa Pomorskiego. Na kolejną kadencję wybrano Mieczysława Struka. - Nie zwykłem obiecywać rzeczy, których nie jestem w stanie zrobić - mówił zaraz po ogłoszeniu wyniku głosowania.


- Mamy prawo być dumni z naszego regionu. Dynamiczny przyrost naturalny, wysokie zarobki i standard życia. To zasługa samorządu terytorialnego - wymieniał Mieczysław Struk jeszcze przed głosowaniem. Był on jedynym zgłoszonym kandydatem na to stanowisko. - Ten sukces został jednak uzyskany wspólnie z opozycją. Mam nadzieję, że dalej będziemy działać wspólnymi siłami dla dobra województwa, na pewno znajdziemy konsensus. W mojej wizji na następną kadencję jest poprawa dostępności drogowej i kolejowej, droga S6 do Słupska czy obwodnica metropolitalna. To wszystko ma poprawić dojazd z regionu do Trójmiasta - mówił Struk.


- To wszystko jest możliwe, bo do ostatniej chwili walczyliśmy o wysokość kontraktu terytorialnego, który ostatecznie opiewa na 31 miliardów złotych. To nie są mrzonki. Ponadto chcemy poprawić jakość kształcenia na wszystkich poziomach. Chcemy przez to zwiększyć konkurencyjność naszych uczelni względem reszty kraju, ale i zagranicy. Nie można jednak zapominać o zawodach, stąd plan powstania sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych - kontynuował swoją przemowę Mieczysław Struk. - W ostatnich czterech latach przeznaczyliśmy ogromne, bo aż 330 milionów złotych, środki na służbę zdrowia, a dzięki przekształceniu szpitali w dziesięc spółek prawa handlowego zaoszczędzono 72 miliony złotych, dzięki czemu zmniejszył się dług placówek. Mamy zamiar kontynuować tę drogę.


Mieczysław Struk zyskał 24 głosy poparcia w głosowaniu tajnym. Opozycja wstrzymała się od głosu. - Cieszy mnie, że nie były to głosy przeciw, bo świadczy to o pewnym zaufaniu. Nie zakładacie z góry, że mam zły pomysł, tylko chcecie zobaczyć, przyjrzeć się. To dla mnie dużo znaczy i nie ma w tym cienia hipokryzji - zaznaczył Struk.


Ponadto do porządku obrad włączono wybór Zarządu Województwa, cyzli wicemarszałków oraz jego członków. Tu również było bez niespodzianek. Wicemarszałkami zostali Wiesław Byczkowski (25 głosów za, 7 wstrzym.) i Krzysztof Trawicki (25 głosów za, 7 wstrzym.), zaś na członkami Hanna Zych-Cisoń (25 głosów za, 7 wstrzym.) oraz Ryszard Świlski (22 gosy za, 10 wstrzym.). Zatem we władzach Sejmiku Wojewódzkiego zostało utrzymane status quo. Zarówno personalnie, jak i mentalnie.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież