W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańskie lotnisko obsłużyło prawie trzy miliony pasażerów

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 stycznia 2013 11:23

2 miliony 906 tys. pasażerów obsłużył w minionym roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Oznacza to wzrost o 18 proc. w stosunku do roku 2011. Pod względem ilości podróżnych, daje to naszemu lotnisku trzecie miejsce w skali kraju.


Tylko w grudniu 2012 roku gdańskie lotnisko obsłużyło ok. 187 tys. pasażerów, czyli o 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku.


alt


Do tego sukcesu przyczyniło się zorganizowanie w Gdańsku rozgrywek piłkarskich w ramach mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. W czerwcu udało się pobić rekord liczby odprawionych pasażerów wśród polskich portów regionalnych. Natomiast w sierpniu osiągnięto najlepsze średnie wypełnienie samolotów w historii gdańskiego lotniska, dochodzące do 85 proc.


alt


Tak duży 18 proc. wzrost liczby pasażerów był możliwy  również dzięki zwiększonej ofercie tanich lotów na rynku krajowym głównie przez OLT Express. Zwiększoną ofertę mieli też dwaj pozostali przewoźnicy, jak LOT i Eurolot.


alt


Dobry wynik osiągnięto także w ruchu czarterowym, w którym obsłużono w ubiegłym roku 223,6 tys. pasażerów, czyli o 35 tys. więcej niż w 2011 roku. Z lotniska w Rębiechowie pasażerowie najczęściej podróżowali bezpośrednimi rejsami do i z: Warszawy (405,5 tys. pasażerów), Londynu (328,7 tys.), Oslo (198,7 tys.), Monachium (159,3 tys.), Frankfurtu (121,7 tys.), Kopenhagi (118,6 tys.), Dortmundu (95,4 tys.), Sztokholmu (91,8 tys.) i Krakowa (88,8 tys.).


Nadmieńmy również, że w minionym roku w gdańskim porcie lotniczym zakończyły się inwestycje warte prawie 400 mln złotych. W związku z Euro w pierwszym kwartale  przekazano m.in. drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania samolotów, zaś w kwietnia został oddany do użytku nowy przestronny terminal pasażerski T2. Dzięki tym inwestycjom gdańskie lotnisko jest w stanie obsłużyć do pięciu milionów pasażerów rocznie czyli dwa razy więcej niż dotychczas.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież