Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańskie lotnisko obsłużyło prawie trzy miliony pasażerów

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 stycznia 2013 11:23

2 miliony 906 tys. pasażerów obsłużył w minionym roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Oznacza to wzrost o 18 proc. w stosunku do roku 2011. Pod względem ilości podróżnych, daje to naszemu lotnisku trzecie miejsce w skali kraju.


Tylko w grudniu 2012 roku gdańskie lotnisko obsłużyło ok. 187 tys. pasażerów, czyli o 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku.


alt


Do tego sukcesu przyczyniło się zorganizowanie w Gdańsku rozgrywek piłkarskich w ramach mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. W czerwcu udało się pobić rekord liczby odprawionych pasażerów wśród polskich portów regionalnych. Natomiast w sierpniu osiągnięto najlepsze średnie wypełnienie samolotów w historii gdańskiego lotniska, dochodzące do 85 proc.


alt


Tak duży 18 proc. wzrost liczby pasażerów był możliwy  również dzięki zwiększonej ofercie tanich lotów na rynku krajowym głównie przez OLT Express. Zwiększoną ofertę mieli też dwaj pozostali przewoźnicy, jak LOT i Eurolot.


alt


Dobry wynik osiągnięto także w ruchu czarterowym, w którym obsłużono w ubiegłym roku 223,6 tys. pasażerów, czyli o 35 tys. więcej niż w 2011 roku. Z lotniska w Rębiechowie pasażerowie najczęściej podróżowali bezpośrednimi rejsami do i z: Warszawy (405,5 tys. pasażerów), Londynu (328,7 tys.), Oslo (198,7 tys.), Monachium (159,3 tys.), Frankfurtu (121,7 tys.), Kopenhagi (118,6 tys.), Dortmundu (95,4 tys.), Sztokholmu (91,8 tys.) i Krakowa (88,8 tys.).


Nadmieńmy również, że w minionym roku w gdańskim porcie lotniczym zakończyły się inwestycje warte prawie 400 mln złotych. W związku z Euro w pierwszym kwartale  przekazano m.in. drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania samolotów, zaś w kwietnia został oddany do użytku nowy przestronny terminal pasażerski T2. Dzięki tym inwestycjom gdańskie lotnisko jest w stanie obsłużyć do pięciu milionów pasażerów rocznie czyli dwa razy więcej niż dotychczas.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież