Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gala Evening Pracodawców Pomorza

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 lutego 2014 15:30

Statuetki „Pomorski Pracodawca Roku 2013” zostały wręczone podczas dorocznej Gali Evening, jaka odbyła się 14 lutego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBER EXPO w Gdańsku. W tym uroczystym spotkaniu członków organizacji Pracodawcy Pomorza, uczestniczyli też zaproszeni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz goście specjalni.


Konkurs promuje tych przedsiębiorców, którzy w codziennej pracy oprócz osiągania dobrych wyników ekonomicznych, kierują się również zasadami etyki zawodowej i odpowiedzialności społecznej.


Tytuł Pomorski Pracodawca Roku 2013 oraz statuetkę otrzymała jedna z firm w każdej z trzech kategorii, w myśl łacińskiej sentencji primus inter pares - „pierwszy wśród równych sobie".


altTytuł Pomorski Pracodawca Roku 2013 w kategorii Duże Przedsiębiorstwo (zatrudnienie powyżej 250 pracowników) przyznano Zarządowi Morskiego Portu Gdynia SA. Nagrodę odebrał prezes Janusz Jarosiński z rąk Sławomira Rybickiego, zastępcy szefa kancelarii prezydenta RP. Port Gdynia zatrudnia 312 osób i dzięki sprawnemu zarządzaniu jest jednym z krajowych liderów w tej branży.  Spółka o charakterze użyteczności publicznej została powołana w 1999 r. przez Gminę Gdynia oraz Skarb Państwa. Realizuje ona działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami i infrastrukturą portową.


altTytuł w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 51 do 250 pracowników) przyznano Mostostalowi Pomorze SA. Nagrodę wręczył Paweł Orłowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Spółka działa od 1999 r. początkowo pod nazwą MG Pomorze SA, a od 2005 r. pod nazwą Mostostal Pomorze SA. Od 2008 r. należy do Grupy Kapitałowej POL- AQUA. Specjalizuje się w wykonawstwie wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla przemysłu  petrochemiczno-rafineryjnego oraz budownictwa przemysłowego. W 2013 r. spółka zajęła drugie miejsce w kraju w rankingu "500 Menedżerów" w kategorii firma z przychodem 50-100 mln zł.


altaltTytuł w kategorii Małe Przedsiębiorstwo (zatrudnienie do 50 pracowników) dla Malteurop Polska sp. z o.o.  Nagrodę wręczył wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. Spółka znana w pierwszych latach swojej działalności jako Baltic Malt, od kilkunastu lat produkuje i dostarcza, do dużych i mniejszych browarów, najwyższej jakości słody jęczmienne i pszeniczne. Jego odbiorcami są browary o zasięgu międzynarodowym, m.in. Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec i Van Pur, ale także browary o zasięgu lokalnym, jak pomorski Browar Amber. Malteurop Polska jest częścią Malteurop Groupe, światowego lidera w produkcji słodu.


altPodczas tegorocznej gali po raz pierwszy wręczono nagrodę Primum Cooperatio czyli Nade wszystko współpraca. Jest ona przeznaczona dla naukowca, który swoim działaniem udowodnił, iż możliwa jest efektywna współpraca obu środowisk przynosząca wymierne korzyści gospodarce jak i nauce. Nagrodą tą marszałek Bogdan Borusewicz uhonorował prof. dr hab. inż. Bolesława Mazurkiewicza, profesora Politechniki Gdańskiej (na zdjęciu powyżej). W latach 1981-1984 był  zastępcą rektora Politechniki Gdańskiej jako prorektor do spraw organizacyjnych, zaś w latach 1987-1990 był rektorem tej uczelni. Natomiast w latach 1983- 2001 r. był kierownikiem Katedry Budownictwa Morskiego PG. Profesor Mazurkiewicz wdrożył w praktyce wiele unikatowych rozwiązań w skali europejskiej rozwiązań w zakresie inżynierii morskie, co pozwoliło znacznie ograniczyć koszty budowy statków oraz instalacji hydrotechnicznych.


altOdznakę Honorową „Za zasługi dla Pracodawców Pomorza" otrzymali (na powyższym zdjęciu od prawej): marszałek pomorski Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego" i Zbigniew Jasiewicz, dyrektor gdańskiego oddziału TVP. Odznaki wręczał Tomasz Balcerowski, wiceprezes Pracodawców Pomorza (na zdjęciu pierwszy z lewej).


altPodczas tej gali, odbywającej się w dzień tradycyjnych Walentynek, po raz pierwszy też wszystkim gościom przy wejściu do przestronnej sali  robiono pamiątkowe zdjęcia. Rolę gospodarza pełnił Tomasz Balcerowski, wiceprezes Pracodawców Pomorza. Wśród osób pozujących do zdjęć, największą uwagę fotoreporterów zwróciła okazała, blikująca w świetle fleszy kolia należąca do Agnieszki Miazgi (zdjęcie powyżej), małżonki Leszka Miazgi, wiceprezesa zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.   


alt


W gali uczestniczyło około 500 osób i wszystkie one zostały obdarowane książką pt. „Między nami”, autorstwa Małgorzaty Tusk, która osobiście przez dłuższy czas cierpliwie wpisywała dedykacje i swoje autografy. Wcześniej na samym początku imprezy na temat swojej autobiografii przeprowadziła publiczną rozmowę, która poprowadził Zbigniew Canowiecki, prezes Pracodawców Pomorza. On też na temat umiejętności prowadzenia biznesu rozmawiał z żeglarskim olimpijczykiem Mateuszem Kusznierewiczem, piastującym funkcję prezesa Fundacji Gdańska.


altDoroczna gala, której głównym celem jest wręczenie nagród i wyróżnień Pomorski Pracodawca Roku, to również jedno z największych wydarzeń w pomorskim środowisku biznesowym. O jej prestiżu świadczy zaangażowanie się w organizację strategicznych partnerów, takich kluczowych pomorskich firm, jak m.in. Grupa Lotos czy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 zgred 2014-02-19 12:09
sukces pzpr w życiu pozagrobowym,w tym towarzystwie wszyscy sie komponuja z historia a najlepiej kolega Canowiecki z kolega Jarosińskim
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież