Gdynia: Ludzie żyją w strachu - protest przeciwko bezradności państwa... » O gdyńskim Wzgórzu Orlicz-Dreszera znowu zrobiło się głośno, ponownie doszło tam do napaści na miesz... Dodatkowy milion lat życia na Pomorzu w zasięgu ręki » Podczas Gminnych Dni Seniora, odbywających się 16 listopada w Skarszewach, odbyła się inauguracja pi... Medale i odznaczenia z okazji 50-lecia pomorskiego WOPR » Z okazji jubileuszu 50-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sali Okrągłej Urzędu Marsz... W spór artystów z dyrektorem w Operze Bałtyckiej włączył się rząd » W liście do związkowców wicepremier Piotr Gliński poinformował, że zwrócił się do marszałka Mieczysł... Dowiedz się jak nie dać się rakowi! » O profilaktyce i edukacji dotyczącej raka płuc będą rozmawiać zaproszeni eksperci podczas interdyscy... Prokurator przygląda się madryckiej eskapadzie gdańskich urzędników » Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowyc... Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o sztucznej inteligencji » Około 300 uczniów z Pomorza wzięło udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna... Oświadczenie Wojewody Pomorskiego » Oświadczenie Wojewody Pomorskiego odnoszące się do przegłosowania w Parlamencie Europejskim rezolucj...
Reklama

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 08 października 2014 22:15

altLiderem NSZZ „Solidarność” pozostanie Piotr Duda. Był jedynym kandydatem na funkcję przewodniczącego związku.


Na 27 Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność’  związkowcy wybrali najwyższe władze swojej organizacji. Piotr Duda został wybrany przewodniczącym NSZZ „Solidarność” na kadencję 2014–2018. W tajnym głosowaniu otrzymał poparcie 257 z 300 głosujących delegatów na Zjazd Krajowy.  


W swoim przemówieniu po wyborze zaapelował do związkowców o wsparcie. Dodał, że „bez nich nic nie znaczy”.
- Warto było harować przez 4 lata dla tych chwil. Cieszę się, że przekonałem was do siebie – powiedział Duda po wyborze.


Według nowego-starego przewodniczącego sukcesami mijającej kadencji było m.in. poruszenie spraw dotyczących umów „śmieciowych”.
- Dla mnie sukcesem jest, że po trzech latach walki były już premier Tusk wychodzi w styczniu na konferencję prasową i mówi, że umowy „śmieciowe” są odzieraniem pracownika z godności  Wiemy, jakie było to podejście wcześniej – przypomniał Duda.


Zgodnie ze statutem krajowy zjazd jest najwyższą władzą stanowiącą w „Solidarności” i stanowi władzę nadrzędną nad zarządami regionów oraz radami sekretariatów branżowych. Region Gdański reprezentuje dwudziestu delegatów.


Wśród gości jest m.in. Bernadette Segol, sekretarz generalna Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ), gość zjazdu.
ASG


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


20150209_180452.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam