Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Trefl wypunktował Cuprum
piątek, 25 września 2020 22:23
Trefl wypunktował Cuprum
Siatkarze Trefl źle zaczęli mecz z Cuprum, ale po porażce w
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Co się dzieje w PO-morskiej weterynarii? Kontrola czy najście?

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 października 2015 18:16

Do wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego (teraz PO, wcześniej PZPR) trafiła kolejna skarga na działalność Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Zawiadomienie w sprawie trafiło także do prokuratury rejonowej w Wejherowie. Kontrola Głównego Lekarza Weterynarii wykazała, że działania podejmowane na Pomorzu uchybiały zasadom legalności i rzetelności.Na początku października kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, w asyście policji, przeprowadzili kontrole firmy Avipol w Redzie, sugerując że działa nielegalnie, gdyż nie pozostaje pod nadzorem WIW w Gdańsku. Przez lata, od 1991 roku, Avipol zajmował się wylęgiem piskląt i posiadał niezbędny wpis do rejestru. Po 2012 roku firma zaprzestała tej działalności, zlikwidowała aparaty wylęgowe i przestawiła się wyłącznie na pośrednictwo handlowe w tym fragmencie produkcji drobiarskiej. Kontrolująca wówczas zakład lek. wet. W. Drygas-Bogucka poinformowała kierownictwo spółki, że w takiej sytuacji, przy braku fizycznego kontaktu z materiałem biologicznym, Avipol nie powinien posiadać numeru weterynaryjnego i nakazała złożenie wniosku o wykreślenie firmy z rejestru WIW. Jak pisze w piśmie do wojewody Janusz Pieczkowski, pełnomocnik Avipolu, "ogromnych zasobów złej woli wymaga twierdzenie dr Włodzimierza Przewoskiego i jego inspektorów, że Avipol działa "nielegalnie" i ukrywa się przed inspekcją".


Wg pełnomocnika, ten sposób postępowania, wobec braku zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia kontroli i braku ustawowego umocowania do jej przeprowadzenia, może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art.231 par.1 i 2 Kodeksu Karnego czyli nadużycia władzy. Tym bardziej, że kontrolujący podwładni dr W. Przewoskiego nie pozostawili żadnego dokumentu poświadczającego kontrolę. Do momentu zamknięcia wydania "Gazety Gdańskiej" redakcja nie dostała odpowiedzi na pytanie, kto podpisał polecenie kontroli, która w swym przebiegu i konstrukcji prawnej raczej stwarzała wrażenie najścia niż urzędowej weryfikacji okoliczności merytorycznych.


Z nieoficjalnych informacji "GG" wynika, że także przysłana przez Głównego Lekarza Weterynarii dr Marka Pirsztuka kontrola wykazała w Gdańsku, w ocenie inspektorów, uchybienia legalności i rzetelności. Tymczasem prokuratura w Gdańsku zaczęła prowadzić intensywne śledztwo w sprawie z zawiadomienia wojewody, zlecając czynności policjantom z komendy w Gdańsku, którzy prowadzą przesłuchania świadków.


Kontrola która przypominała najście to kolejny bulwersujący fakt, który politykowi PO pełniącemu funkcję wojewody zupełnie nie przeszkadza. Andrzej Jaworski, poseł PiS, który złożył wniosek o zmiany personalne w weterynarii pomorskiej do dziś nie otrzymał odpowiedzi. - Skoro wojewoda Stachurski nie może podjąć żadnej decyzji, mimo że sam uznaje zasadność zarzutów i powiadamia o podejrzeniach prokuraturę, to wymiana lekarza będzie możliwa po wymianie wojewody. Dziwne że pomorskie struktury PO tolerują narastanie tego wrzodu, jakby komuś zależało na pogłębianiu kryzysu zaufania do partii władzy, chyba że to jakiej relacje koleżeńskie? - zastanawia się poseł PiS.


Zaniepokojony jest też poseł PO, Jerzy Borowczak, który złożył w tej sprawie interpelację do ministra Marka Sawickiego z PSL. - Jeśli mówi się "a" i kieruje sprawę do prokuratury, to trzeba też powiedzieć "b" i skorzystać ze swoich uprawnień, żeby przerwać zły ciag zdarzeń. W sprawie konserwatora zabytków wojewoda Stachurski był dużo bardziej stanowczy, teraz jego ociąganie ma złą wymowę.


Podobnie jak ucieczka wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke (PO), politycznego patrona wojewody, przed pytaniami dziennikarza. Łatwiej obwiesić Pomorze plakatami niż zaprowadzić ład w bliskiej sobie politycznie okolicy. Sprawę już wkrótce zważą wyborcy...

(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież