Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej, nie ... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Beata Szydło dziś w nowym ABC - fragment wywiadu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 października 2015 06:39

Beata Szydło o politycznym meczu, drużynie, twardej grze i składzie rządu PiS na łamach tygodnika „ABC”„ABC”: Zanim przyjechaliśmy do pani, oglądaliśmy jedną z telewizji informacyjnych. Co charakterystyczne, przerwano pani konferencję, by transmitować... konferencję Jarosława Kaczyńskiego. Czy był to techniczny zgrzyt, czy jednak symbol, że gra pani w tej kampanii drugie skrzypce i jest mniej istotna od szefa swojej partii?
Beata Szydło, wiceprezes PiS, kandydatka tej partii na premiera: Przede wszystkim to symbol tego, że jesteśmy bardzo aktywni w kampanii i działa zasada: wszystkie ręce na pokład. Prezes w tej chwili prowadzi wiele spotkań w terenie, ja również. Cieszę się, że transmisję z konferencji w kampanii PiS przerywa się... dla innego wydarzenia kampanii PiS.


A nie brakuje pani wsparcia z czasów kampanii Andrzeja Dudy, gdy Jarosław Kaczyński mówił jasno, że gramy na lidera, że numerem 1 jest właśnie Duda? W pani przypadku trochę się to rozmywa.
Dla mnie istotne jest to, że Jarosław Kaczyński powiedział jasno: kandydatem na premiera jest Beata Szydło. Ale ten przekaz i cała kampania zostały sformatowane w ten sposób, że pracują wszyscy. Nie walczymy dziś bowiem wyłącznie z Bronisławem Komorowskim jak w przypadku kampanii prezydenckiej – musimy przeprowadzić walkę z całą PO i obozem władzy.
To specyfika kampanii, ale i specyfika pracy rządu. Sprawny gabinet jest zarządzany jak drużyna piłkarska czy moja ulubiona piłka ręczna. Ale że piłka nożna jest ostatnio na fali, to powiem tak – w naszej reprezentacji również każdy ma i zna swoją rolę, jest 11 zawodników na boisku, są rezerwowi, jest zespół techniczny. U nas jest podobnie.


alt
A co z debatą z Ewą Kopacz?

Podchodzę z pełną pokorą do tej debaty – wiem, że będę rozmawiać z urzędującym premierem, że to ona będzie mieć wszystkie narzędzia w ręku dotyczące funkcjonowania państwa. Ale debata ma swój klimat i reguły. To dla mnie pierwsza tego typu debata, ale nie boję się wyzwań – taka otwarta dyskusja należy się wyborcom. Jeśli, dla przykładu, od Ewy Kopacz nie udaje się uzyskać odpowiedzi w sprawie uchodźców, to może na takiej debacie odpowie na to pytanie.

Zmieńmy temat. Jak pani zareagowała na słowa córki Ewy Kopacz, która zapowiedziała wyjazd z Polski po wygranych przez PiS wyborach?
Tak po ludzku zrobiło mi się przykro. Sądzę, że córka pani Kopacz została namówiona przez kogoś – i chyba wiemy przez kogo – by tak się wypowiedzieć. Na litość boską, żyjemy w XXI wieku, a zmiana władzy w demokracji jest czymś normalnym. Otoczenie Platformy bardzo indywidualnie i prywatnie odbiera sprawy, które są naturalne w państwie – nie ma poczucia więzi i wspólnoty. To zresztą charakterystyczne dla kampanii PO, ta retoryka: że będzie kordon sanitarny, że jesteśmy trędowaci... To histeria. Niebywałe, jak można doprowadzić siebie samych do takich reakcji. Dla mnie wymierne są nie opinie mainstreamowych komentatorów czy reprezentantów pseudosalonów, ale zwykłych ludzi, którzy przychodzą na spotkania. Oni się nas nie boją, oni widzą w nas nadzieję na dobrą zmianę - i to nasza najlepsza rekomendacja.
A Platforma zamiast straszyć Prawem i Sprawiedliwością powinna rozliczyć się z ośmiu lat afer swoich rządów.

Pełna treść wywiadu dostępna jest w tygodniku „ABC”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież