Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Barzowski pyta Struka o rondo Bonny

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 19 lutego 2020 11:02

Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka interpelację w sprawie ostatnich kłopotów wicemarszałka Leszka Bonny z jazdą samochodem służbowym po rondzie w Chojnicach.


- Z tego co wiem - mówi "Gazecie Gdańskiej" J. Barzowski - to zgodnie z podziałem obowiązków wicemarszałek Bonna odpowiada za politykę infrastrukturalną, a nie społeczną, więc warsztaty terapii zajęciowej, które miałyby być tematem spotkania z burmistrzem Chojnic, kolegą z tej samej grupy politycznej, mieszczą się wyłącznie w sferze prywatnych zainteresowań, chyba że delegacji udzieliła wicemarszałek Kapała-Sokalska w co trudno mi uwierzyć...


Z oficjalnej strony Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wynika, że wicemarszałek Bonna w zakresie swoich obowiązków ma nadzór nad departamentem infrastruktury, geodezji, wojewódzkim urzędem pracy, a także ośrodkami ruchu drogowego w Słupsku i Gdańsku, co w kontekście błędu wicemarszałka na rondzie w Chojnicach ma swoją osobną wymowę. Ewentualne sprawdzenie postępów wicemarszałka w poruszaniu się po rondach byłoby więc zadaniem jego podwładnych...


Z żadnego zapisu nie wynika natomiast, by wicemarszałek Bonna miał jakikolwiek związek urzędowy z polityką społeczną, warsztatami terapeutycznymi - merytoryczny nadzór w tym zakresie powierzono wicemarszałek Kapale-Sokalskiej. Chyba że na warsztaty terapeutyczne udawał się radny z komisji zdrowia Leszek Bonna, ale wtedy powstają pytania o tytuł do używania służbowej skody superb wartej ok. 150 tys. złotych.
- Żeby wszystko było jasne i transparentne, tak jak koledzy z PO codziennie deklarują, postanowiłem marszałkowi Strukowi pomóc w realizacji tej deklaracji i przesłałem kilka pytań - mówi J. Barzowski.


Radny chciałby, aby obywatele wiedzieli na jakich zasadach umownych wicemarszałek Leszek Bonna korzysta z auta służbowego, czy nie powinien ponieść kosztów naprawy samochodu, skoro wina jest bezsporna i potwierdzona przyjętym mandatem.


No i najważniejsze: "Co robił L. Bonna w sobotę 15 lutego, w dzień wolny od pracy, jeżdżąc samochodem służbowym po Chojnicach? Jeżeli, jak już podano jechał na spotkanie z burmistrzem Finsterem w sprawie Warsztatów Terapii Zajęciowej, proszę o potwierdzenie tego faktu odpowiednimi dokumentami - i dlaczego wykonywał nie swoje kompetencje?
(ga)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież