Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
sobota, 06 marca 2021 19:18
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
Hokeistki Stoczniowca wygrały pierwszy mecz półfinałowy Polskiej
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Barzowski pyta Struka o rondo Bonny

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 19 lutego 2020 11:02

Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka interpelację w sprawie ostatnich kłopotów wicemarszałka Leszka Bonny z jazdą samochodem służbowym po rondzie w Chojnicach.


- Z tego co wiem - mówi "Gazecie Gdańskiej" J. Barzowski - to zgodnie z podziałem obowiązków wicemarszałek Bonna odpowiada za politykę infrastrukturalną, a nie społeczną, więc warsztaty terapii zajęciowej, które miałyby być tematem spotkania z burmistrzem Chojnic, kolegą z tej samej grupy politycznej, mieszczą się wyłącznie w sferze prywatnych zainteresowań, chyba że delegacji udzieliła wicemarszałek Kapała-Sokalska w co trudno mi uwierzyć...


Z oficjalnej strony Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wynika, że wicemarszałek Bonna w zakresie swoich obowiązków ma nadzór nad departamentem infrastruktury, geodezji, wojewódzkim urzędem pracy, a także ośrodkami ruchu drogowego w Słupsku i Gdańsku, co w kontekście błędu wicemarszałka na rondzie w Chojnicach ma swoją osobną wymowę. Ewentualne sprawdzenie postępów wicemarszałka w poruszaniu się po rondach byłoby więc zadaniem jego podwładnych...


Z żadnego zapisu nie wynika natomiast, by wicemarszałek Bonna miał jakikolwiek związek urzędowy z polityką społeczną, warsztatami terapeutycznymi - merytoryczny nadzór w tym zakresie powierzono wicemarszałek Kapale-Sokalskiej. Chyba że na warsztaty terapeutyczne udawał się radny z komisji zdrowia Leszek Bonna, ale wtedy powstają pytania o tytuł do używania służbowej skody superb wartej ok. 150 tys. złotych.
- Żeby wszystko było jasne i transparentne, tak jak koledzy z PO codziennie deklarują, postanowiłem marszałkowi Strukowi pomóc w realizacji tej deklaracji i przesłałem kilka pytań - mówi J. Barzowski.


Radny chciałby, aby obywatele wiedzieli na jakich zasadach umownych wicemarszałek Leszek Bonna korzysta z auta służbowego, czy nie powinien ponieść kosztów naprawy samochodu, skoro wina jest bezsporna i potwierdzona przyjętym mandatem.


No i najważniejsze: "Co robił L. Bonna w sobotę 15 lutego, w dzień wolny od pracy, jeżdżąc samochodem służbowym po Chojnicach? Jeżeli, jak już podano jechał na spotkanie z burmistrzem Finsterem w sprawie Warsztatów Terapii Zajęciowej, proszę o potwierdzenie tego faktu odpowiednimi dokumentami - i dlaczego wykonywał nie swoje kompetencje?
(ga)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież