Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Barzowski pyta Struka o rondo Bonny

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 19 lutego 2020 11:02

Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka interpelację w sprawie ostatnich kłopotów wicemarszałka Leszka Bonny z jazdą samochodem służbowym po rondzie w Chojnicach.


- Z tego co wiem - mówi "Gazecie Gdańskiej" J. Barzowski - to zgodnie z podziałem obowiązków wicemarszałek Bonna odpowiada za politykę infrastrukturalną, a nie społeczną, więc warsztaty terapii zajęciowej, które miałyby być tematem spotkania z burmistrzem Chojnic, kolegą z tej samej grupy politycznej, mieszczą się wyłącznie w sferze prywatnych zainteresowań, chyba że delegacji udzieliła wicemarszałek Kapała-Sokalska w co trudno mi uwierzyć...


Z oficjalnej strony Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wynika, że wicemarszałek Bonna w zakresie swoich obowiązków ma nadzór nad departamentem infrastruktury, geodezji, wojewódzkim urzędem pracy, a także ośrodkami ruchu drogowego w Słupsku i Gdańsku, co w kontekście błędu wicemarszałka na rondzie w Chojnicach ma swoją osobną wymowę. Ewentualne sprawdzenie postępów wicemarszałka w poruszaniu się po rondach byłoby więc zadaniem jego podwładnych...


Z żadnego zapisu nie wynika natomiast, by wicemarszałek Bonna miał jakikolwiek związek urzędowy z polityką społeczną, warsztatami terapeutycznymi - merytoryczny nadzór w tym zakresie powierzono wicemarszałek Kapale-Sokalskiej. Chyba że na warsztaty terapeutyczne udawał się radny z komisji zdrowia Leszek Bonna, ale wtedy powstają pytania o tytuł do używania służbowej skody superb wartej ok. 150 tys. złotych.
- Żeby wszystko było jasne i transparentne, tak jak koledzy z PO codziennie deklarują, postanowiłem marszałkowi Strukowi pomóc w realizacji tej deklaracji i przesłałem kilka pytań - mówi J. Barzowski.


Radny chciałby, aby obywatele wiedzieli na jakich zasadach umownych wicemarszałek Leszek Bonna korzysta z auta służbowego, czy nie powinien ponieść kosztów naprawy samochodu, skoro wina jest bezsporna i potwierdzona przyjętym mandatem.


No i najważniejsze: "Co robił L. Bonna w sobotę 15 lutego, w dzień wolny od pracy, jeżdżąc samochodem służbowym po Chojnicach? Jeżeli, jak już podano jechał na spotkanie z burmistrzem Finsterem w sprawie Warsztatów Terapii Zajęciowej, proszę o potwierdzenie tego faktu odpowiednimi dokumentami - i dlaczego wykonywał nie swoje kompetencje?
(ga)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież