Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Komornik w SM Ujeścisko

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 19 lutego 2020 19:13

W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem uzyskania dokumentów, które nie są mu udostępniane.


- Komornik w asyście policji pojawił się w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko - powiedział Przemysław Majewski, Radny Miasta Gdańska.- Jest to związane z długiem, który od wielu miesięcy stopniowo rósł i był przez komornika stopniowo egzekwowany. Komornik w siedzibie Spółdzielni pojawił się, aby zobaczyć konkretne dokumenty. Jesteśmy ciekawi w jakim stopniu mu udostępnione, bo mieszkańcy informują, że w dniu wczorajszym (wtorek - dop. red) około 14 obserwowali jak z siedziby Spółdzielni wynoszone były pokaźne zasoby dokumentów. To co się dzieje na Ujeścisku w ostatnich dniach to także wyłączenia oświetlenia. Trzeba zauważyć, że od blisko tygodnia stara część Ujeściska jest kompletnie ciemna wieczorami i w nocy, a wynika to z zadłużenia wobec operatora, które jak można zaobserwować w krajowym rejestrze dłużników wynosi około 9 tysięcy złotych. Stąd też te wyłączenie oświetlenia, które dla mieszkańców są znacznym utrudnieniem, zagrożeniem ich bezpieczeństwa. Mieszkańcy protestują również przed przyznaniem pełnomocnictwa dla byłego prezesa Grzegorza Harasymiuka. Pełnomocnictwo dla pana Harasymiuka spowoduje, że tak naprawdę w działalności Spółdzielni niewiele się zmieni i dlatego mieszkańcy sprzeciwiają się temu, aby on wracał i miał możliwość działalności dalej w Spółdzielni. W poniedziałek rada nadzorcza wybrała spośród siebie nowego przedstawiciela, pana Michała Zająca po czym na wiadomość o tym, że pan Zając będzie chciał wręczyć zwolnienie dyscyplinarne Grzegorzowi Harasymiukowi rada nadzorcza nagle zaczęła się wycofywać ze swoich uchwał. Teraz mamy kolejny pat prawny ponieważ uchwała podjęta przez radę nadzorczą jest przez tą samą radę negowana. To zapowiada ciekawy rozwój wydarzeń pod względem prawnym, finansowym i personalnym.


- Wczoraj siedziałam na poczcie i obserwowałam, jak dwaj postawni panowie wynosili z budynku spółdzielni dokumenty - powiedziała pani Jadwiga Cuglewska, mieszkanka Ujeściska z ulicy Kaliskiej. - Wczoraj spółdzielnia nie przyjmowała interesantów, a ci panowie wynieśli dokumenty, a po chwili wrócili i weszli na przycisk czyli jacyś znajomi.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież