Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Komornik w SM Ujeścisko

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 19 lutego 2020 19:13

W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem uzyskania dokumentów, które nie są mu udostępniane.


- Komornik w asyście policji pojawił się w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko - powiedział Przemysław Majewski, Radny Miasta Gdańska.- Jest to związane z długiem, który od wielu miesięcy stopniowo rósł i był przez komornika stopniowo egzekwowany. Komornik w siedzibie Spółdzielni pojawił się, aby zobaczyć konkretne dokumenty. Jesteśmy ciekawi w jakim stopniu mu udostępnione, bo mieszkańcy informują, że w dniu wczorajszym (wtorek - dop. red) około 14 obserwowali jak z siedziby Spółdzielni wynoszone były pokaźne zasoby dokumentów. To co się dzieje na Ujeścisku w ostatnich dniach to także wyłączenia oświetlenia. Trzeba zauważyć, że od blisko tygodnia stara część Ujeściska jest kompletnie ciemna wieczorami i w nocy, a wynika to z zadłużenia wobec operatora, które jak można zaobserwować w krajowym rejestrze dłużników wynosi około 9 tysięcy złotych. Stąd też te wyłączenie oświetlenia, które dla mieszkańców są znacznym utrudnieniem, zagrożeniem ich bezpieczeństwa. Mieszkańcy protestują również przed przyznaniem pełnomocnictwa dla byłego prezesa Grzegorza Harasymiuka. Pełnomocnictwo dla pana Harasymiuka spowoduje, że tak naprawdę w działalności Spółdzielni niewiele się zmieni i dlatego mieszkańcy sprzeciwiają się temu, aby on wracał i miał możliwość działalności dalej w Spółdzielni. W poniedziałek rada nadzorcza wybrała spośród siebie nowego przedstawiciela, pana Michała Zająca po czym na wiadomość o tym, że pan Zając będzie chciał wręczyć zwolnienie dyscyplinarne Grzegorzowi Harasymiukowi rada nadzorcza nagle zaczęła się wycofywać ze swoich uchwał. Teraz mamy kolejny pat prawny ponieważ uchwała podjęta przez radę nadzorczą jest przez tą samą radę negowana. To zapowiada ciekawy rozwój wydarzeń pod względem prawnym, finansowym i personalnym.


- Wczoraj siedziałam na poczcie i obserwowałam, jak dwaj postawni panowie wynosili z budynku spółdzielni dokumenty - powiedziała pani Jadwiga Cuglewska, mieszkanka Ujeściska z ulicy Kaliskiej. - Wczoraj spółdzielnia nie przyjmowała interesantów, a ci panowie wynieśli dokumenty, a po chwili wrócili i weszli na przycisk czyli jacyś znajomi.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież