Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro... Karol Rabenda: (Nie)Porozumienia - polityka i statut » Z Karolem Rabendą, prezesem Stowarzyszenia Republikanie, wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina,... Pożar w hospijum - żona wicemarszałka z zarzutami » Zarzuty niedopełnienia obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego Prokuratur... Wspomnienie o Andrzeju Piskozubie » Zmarł profesor doktor habilitowany Andrzej Piskozub. Jeden z najwybitniejszych uczonych, jacy przewi... W tygodniku „Sieci”: Media na wojnie » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o proteście mediów przeciwko projektowi ustawy o opłacie od r...
Reklama
Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów
niedziela, 21 lutego 2021 20:39
Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów
W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
poniedziałek, 22 lutego 2021 21:38
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie zasadniczym PlusLigi siatkarze
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z książką, nowa inicjatywa Fratrii

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 lutego 2020 21:08

W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bezprawnej uchwały wspierającej działania sędziego Juszczyszyna. W wywiadzie przeprowadzonym przez Jacka i Michała Karnowskich, sędzia Nawacki przyznaje, że „jednym z elementów sędziokracji w Polsce była całkowita kontrola środowiska nad postępowaniami dyscyplinarnymi”. Już od poniedziałku, 17 lutego wydanie tygodnika „Sieci” dostępne także z pierwszą częścią wyjątkowej książki „Żołnierze Wyklęci – ci, którzy nigdy nie ulegli.” Wydawca tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl uruchamia nową stronę - Zbierzmy.pl. To nowa inicjatywa dzięki której chcemy gromadzić środki finansowe na produkcje filmowe, wydawnicze i technologiczne, które będą pokazywać historię naszego kraju bez tabu, bez ukrywania i zafałszowywania faktów.Karnowscy dopytują dr. Nawackiego o podarte w geście niezgody projekty uchwał wspierających sędziego Juszczyszyna i atakujących reformę wymiaru sprawiedliwości. Był to wyraz mojej dezaprobaty dla treści zaprezentowanych chwilę wcześniej przez jednego z sędziów. Wykonywałem uchwałę Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która zawiesiła sędziego Pawła Juszczyszyna w czynnościach. Taka uchwała, zgodnie z prawem, musi być bezwzględnie wykonana. Sędzia krytykuje tekst apelu, który do niego skierowano, gdyż jak mówi: było tam wezwanie mnie, bym zaniechał wdrażanie uchwały Sądu Najwyższego. Czyli coś, co można odczytać jako wezwanie do popełnienia przestępstwa - czytamy.

Sędzia Nawacki zauważa także, że w Polsce bardzo ważną kwestią powinno być sprawne sądownictwo dyscyplinarne sędziów. Jednym z elementów sędziokracji w Polsce była całkowita kontrola środowiska nad postępowaniami dyscyplinarnymi - przyznaje. Stwierdza również, że sędziokracja ogranicza demokrację i wolność. Jest zwolennikiem spłaszczenia struktury sądownictwa i przywrócenia jednolitego statusu dla wszystkich sędziów. Powinniśmy mieć sędziów sądów powszechnych – i kropka. Jego zdaniem jego środowisko powinno być bliżej ludzi. Padały już wcześniej słowa o „kapłanach prawa”, pojawiały się tony wywyższania. To jednak nieporozumienie, bycie sędzią to służba.


Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Piotr Filipczyk pyta Mariusza Pilisa – dokumentalistę, autora reportaży filmowych, o to skąd wziął się pomysł na film o „Gazecie Wyborczej”.
- To jest historia, z którą noszę się od około ośmiu lat. Obserwując to, co działo się z „Gazetą”, w jaki sposób angażowała się w życie polityczne i społeczne, mam wrażenie, że jest na tyle dużym składnikiem przestrzeni publicznej, że warto się jej przyjrzeć, warto zrobić o tym film – wyjaśnia Pilis.

Reportażysta podkreśla także wagę wsparcia społecznego w projektach takich jak "Gra w Gazetę". – Trzeba szukać takich pieniędzy, które będą dawały możliwość niezależnego i swobodnego spojrzenia na sam problem. Mam świadomość, jak delikatnego, kontrowersyjnego i emocjonalnego tematu dotykam. Można się spodziewać na każdym etapie pracy wielu pytań, może ataków, dużej nieprzychylności. Trzeba być na to gotowym. Dlatego tak ważny jest też tutaj dorobek twórcy, jego uczciwość i rzetelność. Żeby ludzie wiedzieli, na co przeznaczają swoje pieniądze i co w zamian dostaną - czytamy w rozmowie uzupełniającej prezentację nowej inicjatywy Grupy Fratria - strony zbierzmy.pl.


Prezes PKN Orlen potwierdza na łamach tygodnika, że w Polskim Koncernie Naftowym planowane są wielkie i przełomowe inwestycje. Twierdzi, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, osobom odpowiedzialnym za płocki koncern zabrakło odwagi do takich posunięć.
W tym roku zakończymy w płockiej rafinerii modernizację instalacji hydrokrakingu. Umożliwi ona zwiększenie rocznej produkcji diesla o 100 tys. ton. Z kolei modernizacja jednej z jednostek HON (hydroodsiarczanie oleju napędowego) zwiększy produkcję oleju napędowego o 150 tys. ton. Tylko dzięki tym dwóm inwestycjom łączna EBITDA wzrośnie o 200 mln zł rocznie. Inwestujemy również w kluczową dla płockiej rafinerii instalacji visbreakingu, która znacząco zwiększy uzysk produktów lekkich, czyli benzyny i oleju napędowego. Dzięki tej inwestycji, którą ukończymy do końca 2022 r., zysk operacyjny EBITDA PKN Orlen wzrośnie nawet o 415 mln zł rocznie – przyznaje. Ponadto prezes Obajtek mówi o rozwijaniu petrochemii i obszaru energetycznego.


Marcin Wikło opisuje na łamach „Sieci” prowokacje podczas wystąpienia Prezydenta RP, Andrzeja Dudy w Pucku:
- Po drugiej stronie portu zebrała się grupa z flagami Komitetu Obrony Demokracji. Byli dobrze przygotowani do zadymy, mieli gwizdki i solidne nagłośnienie. Nie powstrzymało ich to, że prezydent wspominał ofiary obozów koncentracyjnych, z głośników wylewała się nienawiść: „Będziesz siedział, będziesz siedział!”. W jednym z wielu filmików w Internecie widzimy, jak ktoś krzyczy nawet: „Duda, ty ch…u!”. Później to samo w Wejherowie. Też wspomnienie pomordowanych za obronę polskości, a zadymiarze swoje. Zamiast chwili zadumy – gwizdy i okrzyki – pisze. Dziennikarz szczegółowo opisuje kontakty działaczy KODu z prominentnymi politykami Platformy Obywatelskiej, w tym z Małgorzatą Kidawą-Błońską.


W tygodniku przeczytać można również komentarze bieżących wydarzeń pióra Stanisława Janeckiego, Jana Rokity, Witolda Gadowskiego, Krzysztofa Feusette, Bronisława Wildsteina czy Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej.
Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 17 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Kup tygodnik „Sieci” z wyjątkową książką
Już od poniedziałku, 17 lutego wydanie tygodnika „Sieci” dostępne także z pierwszą częścią wyjątkowej książki „Żołnierze Wyklęci – ci, którzy nigdy nie ulegli.”. Publikacja ta przedstawia bohaterskie czyny, dramatyczne losy, wciąż żywe wspomnienia o Wyklętych.
„Proces przejmowania przez polskich komunistów i ich radzickich mocodawców władzy w Polsce, nacechowany był bezwzględną brutalnością. Krzewiciele nowego systemu dążyli do fizycznej eksterminacji polskich elit i zastąpienia ich swoimi ludźmi. Ostrze terroru w pierwszej kolejności wymierzono w żołnierzy Armii Krajowej i innych patriotycznych formacji. Dla nich nie przewidywano miejsca w nowym, budowanym na sowiecką modłę społeczeństwie. Dla nich oprawcy wiadomego pochodzenia zbudowali więzienia i wykopali doły. Nazywano ich bandytami, wyklęto ich z życia społecznego, torturowano i mordowano, a ciała potajemnie grzebano, aby zatrzeć po nich wszelki ślad. Ale póki tli się w nas pamięć o Bohaterskich Żołnierzach Wyklętych, będą oni ciągle żywi. Ich pamięci poświęcamy niniejszą książkę. Gloria Victis!”

Tygodnik „Sieci” dostępny w sprzedaży od 17 lutego br. br. w dwóch wariantach: w regularnej cenie 6,90 zł lub w cenie 9,90 zł, z wyjątkową książką. Druga część publikacji poświęconej Żołnierzom Wyklętym ukaże się 2 marca br.
Partnerem wydania jest PKN ORLEN.

Szukaj wydania z książką w cenie 9,90 zł, w wybranych punktach sprzedaży, m.in. Empik, Relay, InMedio, 1-Minute, Tabak, Media Star, Poczta Polska oraz salonach prasowych: Kolporter, Ruch, Garmond Press i stacjach benzynowych ORLEN i LOTOS.

Zbierzmy.pl – już 17 lutego nowa strona i nowa inicjatywa Fratrii
Wydawnictwo Fratria powstało w odpowiedzi na potrzebę stworzenia w Polsce mediów prawdziwie wolnych, gdy na rynku takich – z pozoru niezależnych wydawnictw, było wiele, jednak w praktyce Polacy otrzymywali nieustannie ten sam przekaz – przekaz ściśle dopasowany do określonej doktryny politycznej. Dziś wydawca tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl uruchamia nową stronę - Zbierzmy.pl. To nowa inicjatywa dzięki której chcemy gromadzić środki finansowe na produkcje filmowe, wydawnicze i technologiczne, które będą pokazywać historię naszego kraju bez tabu, bez ukrywania i zafałszowywania faktów.

Jest już pierwszy projekt i pierwsza zbiórka. Najnowsze wydanie tygodnika „Sieci” ukazuje się 17 lutego. Tego samego dnia wydawnictwo Fratria uruchomi portal Zbierzmy.pl. Portal Zbierzmy.pl powstał, aby wspierać ambitne projekty gotowe do zaprezentowania odkrywczych pomysłów i idei. Dzięki Zbierzmy.pl gromadzimy środki na produkcje – filmowe, wydawnicze, technologiczne, które wzbogacą naszą rzeczywistość.

Na poruszenie czekają ważne tematy: Afera FOZZ, prywatyzacja (i rola L. Balcerowicza i J. Lewandowskiego), afera alkoholowa, karuzela VAT.

Zaczynamy od „Gry w Gazetę” – prawdziwej historii wydawnictwa Agora i „Gazety Wyborczej”. A to historia prawdziwie sensacyjna. Za medium uważanym przez wielu za wolne, niezależne i stworzone w oparciu o odpowiedzialność społeczną, na bazie entuzjazmu po „festiwalu Solidarności”, stoją ludzie związani ściśle z jedną stroną sceny politycznej. Ludzie, którzy dziś mówią o wolności, a w przeszłości bratali się z tymi, którzy przed wolnością chronili się za lufami czołgów.
Celem zbiórki prowadzonej za pośrednictwem strony Zbierzmy.pl jest produkcja filmowa poświęcona wydawnictwu Agora i prawdziwej historii Gazety Wyborczej, której reżyserem jest Mariusz Pilis – twórca i scenarzysta filmowy, dziennikarz, korespondent wojenny, autor m.in. dokumentów „List z Polski” „Bunt Stadionów” oraz „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Sprawiedliwość”.

Dzięki portalowi Zbierzmy.pl i podejmowanym, nowym inicjatywom, Grupa Medialna Fratria chce pokazać współczesną historię Polski taką, jaka jest naprawdę. Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci” i na stronie www.zbierzmy.pl .

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież