Tydzień protestów przeciwko zmianom w sądownictwie » W niedzielę minął tydzień od rozpoczęcia protestów przeciwko uchwaleniu ustaw o Krajowej Radzie Sądo... Andrzej Duda wetuje – zaczyna się nowy rozdział prezydentury » – Nie ma u nas tradycji, by prokurator generalny mógł ingerować w pracę Sądu Najwyższego, nie wspomn... Pytania do sądu w sprawie SKT » Od wielu miesięcy opisujemy sprawę dziwnego zamachu prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego na Sopocki ... Kolacja w Palacio de Cibelos w cenie wody w Gdańsku » Sekretarz miasta w Gdańsku Danuta Janczarek ukryła przed radnymi opozycji niewygodne fakty związane ... Gdańsk 9 lipca 1936 w "Gazecie Gdańskiej" » Gdańsk 9 lipca 1936 roku na... łamach ówczesnej "Gazety Gdańskiej": dziennikarze na czołówce informu... Tłumy gdańszczan towarzyszyły Wiliamowi i Kate » Brytyjski następca tronu książę William z księżna Kate na kilka godzin odwiedzili Gdańsk. Przyjazd k... 757. Jarmark Św. Dominika z nowościami » Nowa formuła i miejsce otwarcia oraz zakończenia, przekroczenie Motławy, trzy trasy zwiedzania Gdańs... Elżbieta Jakubiak: Prezydent narusza prawa SKT » Rozmowa z Elżbietą Jakubiak, przedstawicielem SKT do prowadzenia spraw klubu i jego reprezentacji- J... Fundacja Kropelka Energii rozpoczęła działalność » Funkcjonujący od 2012 roku Nieformalny Klub Honorowych Dawców Krwi ENERGA „Kropelka Energii”, działa... Adamowicz w Madrycie – synergia czy korozja? » Prezydent Paweł Adamowicz nie ujawnia radnym kwoty dofinansowania ze strony Saur Neptun Gdańsk do ki...
Reklama

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 kwietnia 2017 18:31

Bez podziałów na lepszych i tych gorszego sortu, bo sprzątanie "zwykłych" śmieci to coroczny, wiosenny rytuał. Sprzątamy wszędzie, ulice, lasy, przydrożne krzaki i wody. To co na nich pływa i to co zatonęło. Ale nie nadążamy, bo śmiecących jest więcej niż sprzątających.Szedłem wzdłuż kanałów na Olszynce, w okolicy stadionu żużlowego. A że akurat motory nie zagłuszały natury, usłyszałem bezgłośne wołanie o pomoc. Podszedłem bliżej i zobaczyłem wyraźnie wypisany apel na zagranicznym, luksusowym śmieciu..."JA TONĘ"! Może było napisane z błędami, niezbyt po polsku, no ale wiadomo obcokrajowiec ma do tego prawo. Nie chodziło tu o gramatykę, czy też ortografię, ale o sens. No bo rzeczywiście, bez sensu jest zaśmiecanie natury, naszego otoczenia. A spontaniczne sprzątanie raz w roku, nie załatwi braku kultury w pozostałe dni.


altalt


Maciej Kostun

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


p1270867.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


wp_20170501_12_43_56_pro.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam