Ćwierćwiecze Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” » Ostatnia sobota maja stała się okazją do uczczenia 25. rocznicy powołania do życia Spółdzielni Miesz... Święto Miasta w kulminacyjnej fazie » Na ostatni weekend maja zaplanowano w tym roku 13. już edycję Święta Miasta. Obchody rozpoczęły się ... SM Południe świętuje 25-lecie » W sobotę, 27 maja, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Południe" zaprasza na festyn rodzinny z okazji 25-leci... Mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Dziecka w gdańskiej IKEA » Podłoga interaktywna Magiczny Dywan, zabawy z animatorami i gra terenowa – to rozrywki przygotowane ... Po naszych publikacjach: wyjaśnienia dyrektor Biura Rozwoju Gdańska » W nawiązaniu do materiału „Gedania – świetny biznes czy świętokradztwo?” opublikowanym na portalu wy... Koralewski: Dalekowzroczność prezydenta czyli biznes ponad wszystko » Z Kazimierzem Koralewskim, szefem Klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska rozmawia Artur S. Górski... Bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych podgrzały atmosferę posiedzen... » Bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych zdominowały XXXIX sesję Rady Miasta Gdańska. Sala Obrad po ... Dobrobyt i nepotyzm - prezydenckie majątki 2016 » Paweł Adamowicz zarobił w gabinecie miejskim ponad 300 tys. zł w 2016 - niemal połowa tej kwoty to w... Radni PiS o "sejmiku sejmików" i plamie Struka » W Łodzi odbył się I Kongres Sejmików Województw RP „Samorządowe oblicza regionów”, zorganizowany prz... "Usłyszeć obraz" - zgłoś się na szkolenie z audiodeskrypcji » CSW ŁAŹNIA zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z audiodeskrypcji, realizowanym już po...
Reklama

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 kwietnia 2017 18:31

Bez podziałów na lepszych i tych gorszego sortu, bo sprzątanie "zwykłych" śmieci to coroczny, wiosenny rytuał. Sprzątamy wszędzie, ulice, lasy, przydrożne krzaki i wody. To co na nich pływa i to co zatonęło. Ale nie nadążamy, bo śmiecących jest więcej niż sprzątających.Szedłem wzdłuż kanałów na Olszynce, w okolicy stadionu żużlowego. A że akurat motory nie zagłuszały natury, usłyszałem bezgłośne wołanie o pomoc. Podszedłem bliżej i zobaczyłem wyraźnie wypisany apel na zagranicznym, luksusowym śmieciu..."JA TONĘ"! Może było napisane z błędami, niezbyt po polsku, no ale wiadomo obcokrajowiec ma do tego prawo. Nie chodziło tu o gramatykę, czy też ortografię, ale o sens. No bo rzeczywiście, bez sensu jest zaśmiecanie natury, naszego otoczenia. A spontaniczne sprzątanie raz w roku, nie załatwi braku kultury w pozostałe dni.


altalt


Maciej Kostun

Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


p1260991.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


wp_20170320_09_50_25_pro.jpg

Sport w Szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam