Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ruchy kadrowe w MH Automatyka

Czeski obrońca Vlastimil Bilčík w przyszłym sezonie występował będzie w drużynie MH Automatyka Gdańsk. W biało-niebieskich barwach nadal będą grać Maciej Rompkowski, Mateusz Strużyk, Filip Pesta i Wojciech Wrycza. W gdańskiej drużynie nie zagrają Zachary Josepher oraz Hampus Falk.


Vlastimil Bilčík miniony sezon spędził w pierwszoligowym zespole Dukla Jihlava, z którą wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
– Zdecydowałem się na ofertę z Gdańska, bo otrzymałem dobre referencje o klubie od Petra Polodny. Kolejnym impulsem była opinia mojego bardzo dobrego kolegi Jakuba Saura, który gra w Polsce. Podobało mi się szybkie i konkretne działanie zarządu klubu, a także zainteresowanie moją osobą – powiedział nowy obrońca MH Automatyki Gdańsk po podpisaniu kontraktu.


Vlastimil Bilčík, 25 lat, pochodzi z Brna i jest wychowankiem tamtejszej Komety. W barwach macierzystego klubu miał nawet okazję zadebiutować w czeskiej Extralidze. Kolejne przystanki na drodze zawodnika to Technika Brno, Horacka Slavia Trebic oraz wspomniana Dukla Jihlava. W jej barwach Bilčík rozegrał w zeszłym sezonie aż 67 spotkań, zdobywając 3 bramki i 13 asyst, a klasyfikację +/- zakończył z dorobkiem +21. Po sezonie zawodnicy Dukli mogli cieszyć się z upragnionego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dlaczego 25-latek zdecydował się na transfer do Polski? – Grałem w pierwszej lidze czeskiej już pięć sezonów. Na tym szczeblu osiągnąłem wszystko, bowiem awansowaliśmy do Extraligi. Nie doszedłem jednak z klubem do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, a ponieważ w Czechach są wysokie kwoty odstępnego za transfer pomiędzy klubami, zdecydowałem się poszukać drużyny za granicą – tłumaczy urodzony w Brnie zawodnik.


W gdańskiej drużynie nie zobaczymy już Zachary Josephera oraz Hampusa Falka. Skuteczność amerykańskiego obrońcy została dostrzeżona we francuskim Strasbourgu. Szwed natomiast zdecydował się na występy w Division 1 (trzeci poziom rozgrywkowy w Szwecji), wybierając ofertę z Sollentuna HC. Nowy obrońca biało-niebieskich ma za zadanie zająć ich miejsce. – Chciałbym pomóc drużynie w awansie do fazy play-off, zarówno zdobywając punkty, jak i swoim poświęceniem, nieustępliwością i twardością w grze – zakończył Bilčík.


Biało-niebieskie barwy nadal reprezentować będą zawodnicy, którzy występowali w MH Automatyce Gdańsk w  minionych rozgrywkach. Mowa o Macieju Rompkowskim (40 meczów, 7 bramek, 10 asyst), Mateuszu Strużyku (41 meczów, 6 bramek, 6 asyst), Filipie Peście (42 mecze, 7 bramek, 7 asyst) i Wojciechu Wryczy (39 meczów, 2 bramki, 4 asysty).


– Powoli krystalizuje się nasza kadra. Rozmawiamy także z pozostałymi zawodnikami, którzy reprezentowali nasz klub i jeszcze w tym tygodniu powinny zostać zawarte kolejne umowy – powiedział dyrektor sportowy klubu, Przemysław Tutaj.


źródło stoczniowiec2014.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież