Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruchy kadrowe w MH Automatyka

Czeski obrońca Vlastimil Bilčík w przyszłym sezonie występował będzie w drużynie MH Automatyka Gdańsk. W biało-niebieskich barwach nadal będą grać Maciej Rompkowski, Mateusz Strużyk, Filip Pesta i Wojciech Wrycza. W gdańskiej drużynie nie zagrają Zachary Josepher oraz Hampus Falk.


Vlastimil Bilčík miniony sezon spędził w pierwszoligowym zespole Dukla Jihlava, z którą wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
– Zdecydowałem się na ofertę z Gdańska, bo otrzymałem dobre referencje o klubie od Petra Polodny. Kolejnym impulsem była opinia mojego bardzo dobrego kolegi Jakuba Saura, który gra w Polsce. Podobało mi się szybkie i konkretne działanie zarządu klubu, a także zainteresowanie moją osobą – powiedział nowy obrońca MH Automatyki Gdańsk po podpisaniu kontraktu.


Vlastimil Bilčík, 25 lat, pochodzi z Brna i jest wychowankiem tamtejszej Komety. W barwach macierzystego klubu miał nawet okazję zadebiutować w czeskiej Extralidze. Kolejne przystanki na drodze zawodnika to Technika Brno, Horacka Slavia Trebic oraz wspomniana Dukla Jihlava. W jej barwach Bilčík rozegrał w zeszłym sezonie aż 67 spotkań, zdobywając 3 bramki i 13 asyst, a klasyfikację +/- zakończył z dorobkiem +21. Po sezonie zawodnicy Dukli mogli cieszyć się z upragnionego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dlaczego 25-latek zdecydował się na transfer do Polski? – Grałem w pierwszej lidze czeskiej już pięć sezonów. Na tym szczeblu osiągnąłem wszystko, bowiem awansowaliśmy do Extraligi. Nie doszedłem jednak z klubem do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, a ponieważ w Czechach są wysokie kwoty odstępnego za transfer pomiędzy klubami, zdecydowałem się poszukać drużyny za granicą – tłumaczy urodzony w Brnie zawodnik.


W gdańskiej drużynie nie zobaczymy już Zachary Josephera oraz Hampusa Falka. Skuteczność amerykańskiego obrońcy została dostrzeżona we francuskim Strasbourgu. Szwed natomiast zdecydował się na występy w Division 1 (trzeci poziom rozgrywkowy w Szwecji), wybierając ofertę z Sollentuna HC. Nowy obrońca biało-niebieskich ma za zadanie zająć ich miejsce. – Chciałbym pomóc drużynie w awansie do fazy play-off, zarówno zdobywając punkty, jak i swoim poświęceniem, nieustępliwością i twardością w grze – zakończył Bilčík.


Biało-niebieskie barwy nadal reprezentować będą zawodnicy, którzy występowali w MH Automatyce Gdańsk w  minionych rozgrywkach. Mowa o Macieju Rompkowskim (40 meczów, 7 bramek, 10 asyst), Mateuszu Strużyku (41 meczów, 6 bramek, 6 asyst), Filipie Peście (42 mecze, 7 bramek, 7 asyst) i Wojciechu Wryczy (39 meczów, 2 bramki, 4 asysty).


– Powoli krystalizuje się nasza kadra. Rozmawiamy także z pozostałymi zawodnikami, którzy reprezentowali nasz klub i jeszcze w tym tygodniu powinny zostać zawarte kolejne umowy – powiedział dyrektor sportowy klubu, Przemysław Tutaj.


źródło stoczniowiec2014.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież