Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

XV Gdańska Gala Sportu

Podczas XV Gdańskiej Gali Sportu nagrodzono najlepszych gdańskich sportowców, sportowe nadzieje, trenerów, osobowości oraz przyjaciół gdańskiego sportu.



DZIESIĄTKA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW
1. Mateusz Biskup (wioślarstwo, AZS AWFiS) – wicemistrz świata i wicemistrz Europy, 2. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Lucernie w dwójce podwójnej.
2. Paweł Kołodziński – Łukasz Przybytek (żeglarstwo, AZS AWFiS) – 4. miejsce na mistrzostwach świata, 2. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Santander, 3. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Tokio, mistrzowie Polski w Gdańsku (po raz szósty) w klasie 49er.
3. Sławomir Peszko i Rafał Wolski (piłka nożna, Lechia) – 4. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2016/17, awans z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku.
4. Miłosz Jankowski (wioślarstwo, AZS AWFiS) – 4. miejsce na mistrzostwach świata, 4. miejsce na mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej wagi lekkiej.
5. Anna Dąbrowska (taekwon-do, Gdański Klub Taekwon-do)– mistrzyni świata w wadze 56 kg.
6. Piotr Kula (żeglarstwo, Gdański Klub Żeglarski) – 6. miejsce na mistrzostwach Europy, 7. miejsce na mistrzostwach świata, mistrz Polski w klasie Finn.
7. Piotr Myszka (żeglarstwo, AZS AWFiS) – 2. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Hyeres (Francja) w windsurfingowej klasie RS:X.
8. Dusan Kuciak (piłka nożna, Lechia) - 4. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2016/17.
9. Mateusz Mika (siatkówka, Trefl) – lider drużyny.
10. Mateusz Wróbel (piłka ręczna, Wybrzeże) – lider drużyny, debiut w reprezentacji Polski oraz Damian Schulz (siatkówka, Trefl) – atakujący, jeden z najlepszych w Polsce.

SPORTOWIEC NIEPEŁNOSPRAWNY
Natalia Partyka (tenis stołowy, Szansa Start)

Wyróżnienia
Patryk Kowalski (pływanie, Szansa Start)
Rafał Lis (tenis stołowy, Szansa Start)


TRENERZY - wyróżnienia
Piotr Buliński (wioślarstwo, AZS AWFiS)
Andriej Kowaliow (hokej, MH Automatyka)
Marcin Wołosz (taekwon-do, Gdański Klub Taekwon-do)

NADZIEJE
Cyprian Mrzygłód (lekkoatletyka, AZS AWFiS)
Sandra Ostrowska (kajakarstwo, UKS Motława)
Szymon Jakubiszak (siatkówka, Trefl)
Patryk Niemiec (siatkówka, Trefl)
Agnieszka Grubba (lekkoatletyka, AZS AWFiS)
Aleksandra Grubba (lekkoatletyka, AZS AWFiS)
Karol Żupiński (żużel, Zdunek Wybrzeże)
Agnieszka Bilska (żeglarstwo, Gdański Klub Żeglarski)
Łukasz Stasiewicz (wioślarstwo, AZS AWFiS)
Sebastian Gawroński (gimnastyka, AZS AWFiS)
Paweł Kaśków (gimnastyka, MKS)
Piotr Janda (szermierka, AZS AWFiS)
Dominik Buksak (żeglarstwo, AZS AWFiS)
Marcel Wszołek (piłka nożna, Lechia)
Mateusz Żukowski (piłka nożna, Lechia)
Adam Chrzanowski (piłka nożna, Lechia)
Kamil Dolny (hokej, MH Automatyka)
Patryk Wysocki (hokej, MH Automatyka)
Patryk Pieczonka (piłka ręczna, Wybrzeże)
Dawid Wodziński (piłka ręczna, Wybrzeże)
Igor Ślusarski (piłka ręczna, Wybrzeże)
Karolina Urban (lekkoatletyka, AZS AWFiS)

PROJEKT SPOŁECZNY
Piłkarski TOP Talent
Turniej Do przerwy 0:1

OSOBOWOŚCI SPORTOWE
Henryk Dondajewski
Wojciech Hartung
Czesław Lang
Wojciech Łazarek
Wojciech Nowiński
Zenon Plech

PRZYJACIEL GDAŃSKIEGO SPORTU
Dariusz Blocher (Budimex)
Dariusz Czapiewski (Investa)
Marek Chrobak (SAKO)
Tomasz Szromnik (Gedania 1922)
Maciej Gulczyński (MH Automatyka)
Michał Jadanowski (Jaguar)
Lech Piotrowski (Unia)
Józef Poltrok (Łączpol)
Kazimierz Wierzbicki (Trefl)
Tadeusz Zdunek (Renault)


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież