Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

XV Gdańska Gala Sportu

Podczas XV Gdańskiej Gali Sportu nagrodzono najlepszych gdańskich sportowców, sportowe nadzieje, trenerów, osobowości oraz przyjaciół gdańskiego sportu.



DZIESIĄTKA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW
1. Mateusz Biskup (wioślarstwo, AZS AWFiS) – wicemistrz świata i wicemistrz Europy, 2. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Lucernie w dwójce podwójnej.
2. Paweł Kołodziński – Łukasz Przybytek (żeglarstwo, AZS AWFiS) – 4. miejsce na mistrzostwach świata, 2. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Santander, 3. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Tokio, mistrzowie Polski w Gdańsku (po raz szósty) w klasie 49er.
3. Sławomir Peszko i Rafał Wolski (piłka nożna, Lechia) – 4. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2016/17, awans z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku.
4. Miłosz Jankowski (wioślarstwo, AZS AWFiS) – 4. miejsce na mistrzostwach świata, 4. miejsce na mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej wagi lekkiej.
5. Anna Dąbrowska (taekwon-do, Gdański Klub Taekwon-do)– mistrzyni świata w wadze 56 kg.
6. Piotr Kula (żeglarstwo, Gdański Klub Żeglarski) – 6. miejsce na mistrzostwach Europy, 7. miejsce na mistrzostwach świata, mistrz Polski w klasie Finn.
7. Piotr Myszka (żeglarstwo, AZS AWFiS) – 2. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Hyeres (Francja) w windsurfingowej klasie RS:X.
8. Dusan Kuciak (piłka nożna, Lechia) - 4. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2016/17.
9. Mateusz Mika (siatkówka, Trefl) – lider drużyny.
10. Mateusz Wróbel (piłka ręczna, Wybrzeże) – lider drużyny, debiut w reprezentacji Polski oraz Damian Schulz (siatkówka, Trefl) – atakujący, jeden z najlepszych w Polsce.

SPORTOWIEC NIEPEŁNOSPRAWNY
Natalia Partyka (tenis stołowy, Szansa Start)

Wyróżnienia
Patryk Kowalski (pływanie, Szansa Start)
Rafał Lis (tenis stołowy, Szansa Start)


TRENERZY - wyróżnienia
Piotr Buliński (wioślarstwo, AZS AWFiS)
Andriej Kowaliow (hokej, MH Automatyka)
Marcin Wołosz (taekwon-do, Gdański Klub Taekwon-do)

NADZIEJE
Cyprian Mrzygłód (lekkoatletyka, AZS AWFiS)
Sandra Ostrowska (kajakarstwo, UKS Motława)
Szymon Jakubiszak (siatkówka, Trefl)
Patryk Niemiec (siatkówka, Trefl)
Agnieszka Grubba (lekkoatletyka, AZS AWFiS)
Aleksandra Grubba (lekkoatletyka, AZS AWFiS)
Karol Żupiński (żużel, Zdunek Wybrzeże)
Agnieszka Bilska (żeglarstwo, Gdański Klub Żeglarski)
Łukasz Stasiewicz (wioślarstwo, AZS AWFiS)
Sebastian Gawroński (gimnastyka, AZS AWFiS)
Paweł Kaśków (gimnastyka, MKS)
Piotr Janda (szermierka, AZS AWFiS)
Dominik Buksak (żeglarstwo, AZS AWFiS)
Marcel Wszołek (piłka nożna, Lechia)
Mateusz Żukowski (piłka nożna, Lechia)
Adam Chrzanowski (piłka nożna, Lechia)
Kamil Dolny (hokej, MH Automatyka)
Patryk Wysocki (hokej, MH Automatyka)
Patryk Pieczonka (piłka ręczna, Wybrzeże)
Dawid Wodziński (piłka ręczna, Wybrzeże)
Igor Ślusarski (piłka ręczna, Wybrzeże)
Karolina Urban (lekkoatletyka, AZS AWFiS)

PROJEKT SPOŁECZNY
Piłkarski TOP Talent
Turniej Do przerwy 0:1

OSOBOWOŚCI SPORTOWE
Henryk Dondajewski
Wojciech Hartung
Czesław Lang
Wojciech Łazarek
Wojciech Nowiński
Zenon Plech

PRZYJACIEL GDAŃSKIEGO SPORTU
Dariusz Blocher (Budimex)
Dariusz Czapiewski (Investa)
Marek Chrobak (SAKO)
Tomasz Szromnik (Gedania 1922)
Maciej Gulczyński (MH Automatyka)
Michał Jadanowski (Jaguar)
Lech Piotrowski (Unia)
Józef Poltrok (Łączpol)
Kazimierz Wierzbicki (Trefl)
Tadeusz Zdunek (Renault)


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież