Kazimierz Zimny: Maraton to idea i powrót do źródeł sportu » Z Kazimierzem Zimnym, olimpijczykiem z Melbourne i Rzymu (brązowy medal), koordynatorem XXIV Orlen M... Gdzie jest oświadczenie prezesa Investgda? » Od kwietnia ub. roku Alan Aleksandrowicz, prezes gdańskiej spółki Investgda, dodatkowo, ze wskazania... Pomorskie konsultacje w sprawie systemu wsparcia osób niepełnosprawnyc... » Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowego Funduszu Rehabilitacj... Pożar w stoczni » Kłęby gęstego gryzącego dymu spowiły we wtorek od godzin południowych śródmieście Gdańska. Nad teren... Stowarzyszenie myGdańsk.pl przekazało Szkole Fregata drukarkę 3D » W poniedziałek 16 lipca Andrzej Jaworski, Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk ze Stowarz... Święto truskawki na Złotej Górze » W sobotę 7 lipca w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz odbyła s... Dyptyk "Wołyń" eksponatem miesiąca w MIIWŚ » Dyptyk "Wołyń" autorstwa Moniki Duliasz to kolejny eksponat miesiąca, który można oglądać na poziomi... Sensoryczne zwiedzanie Oliwy » Fundacja I See You rozpoczęła cykl wycieczek po Gdańsku dla beneficjentów Fundacji.Zwiedzanie rozpoc... Wystawa „Milion zza oceanu” i jeep Wielkiej Czerwonej Jedynki w MIIWŚ » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę „Milion zza oceanu” oraz zaprezentowano najnowszy nabyte... Szpitalne kominy - sute pensje u marszałka » Setki tysięcy złotych kosztują zarządy pomorskich spółek szpitalnych. Radna Danuta Sikora (PiS) pisz...
Reklama
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
piątek, 20 lipca 2018 18:35
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
- To są działania, które mają usadowić na kortach Sopockiego Klub ...
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
piątek, 20 lipca 2018 20:53
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
Od niespodzianki, ale bardzo miłej rozpoczęli rywalizację w sezonie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

wtorek, 10 lipca 2018 15:35
W galerii ZPAP w Gdańsku rozpoczęła się ekspozycja wystawy twórcz ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Marco Paixão powiedział przed meczem, że za mało piłkarzy w Lechii ma mentalność zwycięzców. No i miał chłop rację. Bo poza nim jest może jeszcze czterech, góra pięciu, tego typu zawodników. Nic zatem dziwnego, że kolejny mecz jest do zapomnienia i dający jednocześnie znać, że czas na zmiany. I to takie długofalowe, a nie doraźne. Oceny w skali 0-5.


Dusan Kuciak (2,5) - Nie miał nic do powiedzenia przy bramkach. Poza tym miał kilka dobrych interwencji, ale irytował niedokładnym wybijanie piłki. Poza tym widać, że stracił już nadzieję na powrót czasów, kiedy grali Maloca z Janickim, bo każda kolejna wbita mu bramka nie robi już na nim wrażenia. Po prostu jest przygotowany na to, że będzie musiał wyciągać piłkę z siatki.


Paweł Stolarski (2,5) - Miał kilka momentów, ale wyraźnie stracił formę i nie może do niej wrócić.


Grzegorz Wojtkowiak (2,5) - Znów musiał trzymać całą defensywę w szachu, ale również i on kompletnie zapomniał o Mrazie w ostatnich chwilach meczu.


Joao Nunes (2) - Poślizgnął się przy pierwszej bramce dla Sandecji. Poza tym miał parę przyzwoitych fragmentów, kiedy wyprowadzał piłkę i ruszał do ataku, ale wyraźnie spadła mu forma w ostatnich tygodniach.


Jakub Wawrzyniak (2,5) - Zejście z boiska z powodu zmęczenia mówi wszystko. Powoli czas żegnać się z piłką, ale wciąż potrafi pokazać na czym polega gra lewego obrońcy. Szkoda, że tak rzadko.


Daniel Łukasik (3) - Pierwsza połowa do zapomnienia, druga już dużo lepsza. Potrzebuje przerwy jak cała reszta.


Simeon Sławczew (2,5) - Ma momenty, kiedy potrafi zabłysnąć, ale w sobotnim meczu przez większość czasu nie mógł znaleźć sobie miejsca. Jest to bardzo kreatywny gracz i bardzo brakuje mu tego happy futbolu Piotra Nowaka.


Sławomir Peszko (3,5) - Moto napędowy Lechii. Dwie asysty i ciągłe parcie na bramkę. Jeden z tych, którym się jeszcze chce.


Romario Balde (2,5) - Bardzo chimeryczny gracz. Czasem zagra tak, że szczęka opada, a czasem jakby rozum zostawił w szatni. Musi bardzo mocno nad sobą popracować przez zimę, bo ma ogrom potencjału.


Flavio Paixão (3) - Początkowo kompletnie zagubiony. Ustawienie go na "dziesiątce" sprawiło mu sporo kłopotów, ale w drugiej części meczu bardzo dobrze się odnalazł. Nie dość, że strzelił bramkę, to jeszcze bardzo dobrze rozgrywał i szukał partnerów, poza tym mądrze współpracował z bratem, z którym ciągle wymieniał się pozycjami.


Marco Paixão (2,5) - Należy mu się porządna bura, bo miał dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola. Tym razem się nie udało, ale próbował nadrabiać wszystkim innym. Braci należy w Gdańsku bezwzględnie zatrzymać.


Rezerwowi:

Joao Oliveira (3,5) - To jest chłopak, który powinien mieć stałe miejsce na prawym skrzydle. Ma nienaganną technikę, moment zaskoczenia i cały czas myśli na boisku. Wie co i kiedy chce zrobić. A bramka na 2:1 to klasa europejska.


Steven Vitoria, Mateusz Żukowski - Grali zbyt krótko, ale po Vitorii widać, że chyba wraca do formy, więc na wiosnę należy mieć nadzieję, że w końcu Lechia będzie mieć spokój na środku obrony.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież