Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Marco ma rację. W tej drużynie nie ma zwycięzców - oceny lechistów po ostatnim meczu w roku

Marco Paixão powiedział przed meczem, że za mało piłkarzy w Lechii ma mentalność zwycięzców. No i miał chłop rację. Bo poza nim jest może jeszcze czterech, góra pięciu, tego typu zawodników. Nic zatem dziwnego, że kolejny mecz jest do zapomnienia i dający jednocześnie znać, że czas na zmiany. I to takie długofalowe, a nie doraźne. Oceny w skali 0-5.


Dusan Kuciak (2,5) - Nie miał nic do powiedzenia przy bramkach. Poza tym miał kilka dobrych interwencji, ale irytował niedokładnym wybijanie piłki. Poza tym widać, że stracił już nadzieję na powrót czasów, kiedy grali Maloca z Janickim, bo każda kolejna wbita mu bramka nie robi już na nim wrażenia. Po prostu jest przygotowany na to, że będzie musiał wyciągać piłkę z siatki.


Paweł Stolarski (2,5) - Miał kilka momentów, ale wyraźnie stracił formę i nie może do niej wrócić.


Grzegorz Wojtkowiak (2,5) - Znów musiał trzymać całą defensywę w szachu, ale również i on kompletnie zapomniał o Mrazie w ostatnich chwilach meczu.


Joao Nunes (2) - Poślizgnął się przy pierwszej bramce dla Sandecji. Poza tym miał parę przyzwoitych fragmentów, kiedy wyprowadzał piłkę i ruszał do ataku, ale wyraźnie spadła mu forma w ostatnich tygodniach.


Jakub Wawrzyniak (2,5) - Zejście z boiska z powodu zmęczenia mówi wszystko. Powoli czas żegnać się z piłką, ale wciąż potrafi pokazać na czym polega gra lewego obrońcy. Szkoda, że tak rzadko.


Daniel Łukasik (3) - Pierwsza połowa do zapomnienia, druga już dużo lepsza. Potrzebuje przerwy jak cała reszta.


Simeon Sławczew (2,5) - Ma momenty, kiedy potrafi zabłysnąć, ale w sobotnim meczu przez większość czasu nie mógł znaleźć sobie miejsca. Jest to bardzo kreatywny gracz i bardzo brakuje mu tego happy futbolu Piotra Nowaka.


Sławomir Peszko (3,5) - Moto napędowy Lechii. Dwie asysty i ciągłe parcie na bramkę. Jeden z tych, którym się jeszcze chce.


Romario Balde (2,5) - Bardzo chimeryczny gracz. Czasem zagra tak, że szczęka opada, a czasem jakby rozum zostawił w szatni. Musi bardzo mocno nad sobą popracować przez zimę, bo ma ogrom potencjału.


Flavio Paixão (3) - Początkowo kompletnie zagubiony. Ustawienie go na "dziesiątce" sprawiło mu sporo kłopotów, ale w drugiej części meczu bardzo dobrze się odnalazł. Nie dość, że strzelił bramkę, to jeszcze bardzo dobrze rozgrywał i szukał partnerów, poza tym mądrze współpracował z bratem, z którym ciągle wymieniał się pozycjami.


Marco Paixão (2,5) - Należy mu się porządna bura, bo miał dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola. Tym razem się nie udało, ale próbował nadrabiać wszystkim innym. Braci należy w Gdańsku bezwzględnie zatrzymać.


Rezerwowi:

Joao Oliveira (3,5) - To jest chłopak, który powinien mieć stałe miejsce na prawym skrzydle. Ma nienaganną technikę, moment zaskoczenia i cały czas myśli na boisku. Wie co i kiedy chce zrobić. A bramka na 2:1 to klasa europejska.


Steven Vitoria, Mateusz Żukowski - Grali zbyt krótko, ale po Vitorii widać, że chyba wraca do formy, więc na wiosnę należy mieć nadzieję, że w końcu Lechia będzie mieć spokój na środku obrony.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież