Gdańskie grant(d)y - komu się darzy » Prezydent Gdańska w roku wyborczym nie jest skąpcem. Udziela wsparcia tym, którzy nie szczędzą mu po... Plaża na Stogach uratowana!? » Mobilizacja i zaangażowanie mieszkańców Stogów przyniosły skutek. Na posiedzeniu klubu radnych PO za... Stożanie bronią swojej plaży » Od kilku tygodni olbrzymie emocje budzi sprawa plaży na Stogach. Mieszkańcy dzielnicy są zaniepokoje... Podatkowe status quo: Lotos w Gdańsku, Orlen w Płocku » Z dr Dawidem Piekarzem, ekspertem Instytut Staszica, zajmującym się m.in. problematyką bezpieczeństw... Rucińska-Kulesz i Czauderna w Społecznej Radzie Programowej powołanej ... » Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Gdańsku, została powołan... Stuletnia hydroelektrownia z dodatkową energią » W Grupie Energa rozpoczęto kompleksową modernizację 100-letniej elektrowni wodnej w Borowie. Hydroel... Gorąco dyskusja o plaży na Stogach na Komisji Zagospodarowania Przestr... » Komisja Zagospodarowania Przestrzennego pozytywnie zaakceptowała Studium uwarunkowań i kierunków zag... Świat utracony. Żydzi polscy - wystawa czasowa w MIIWŚ » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dr Karol Nawrocki, zaprasza na wystawę czasową Żydowsk... Prof. Mataczyński: Patrzmy na szansę, a nie na lęki » W dniach 16-17 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności odbywa się VI Ogólnopolski Szczyt Energet... „Dżez baba ryba” w Teatrze Polskiego Radia » Stały felietonista "Gazety Gdańskiej", sopocki pisarz, scenarzysta oraz dziennikarz muzyczny, Wojcie...
Reklama
Plaża na Stogach uratowana!?
czwartek, 19 kwietnia 2018 19:26
Plaża na Stogach uratowana!?
Mobilizacja i zaangażowanie mieszkańców Stogów przyniosły skutek. ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Speed Car Motor
środa, 18 kwietnia 2018 14:02
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Speed Car Motor
W sobotę, godz. 16.00, żużlowcy Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Z ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magda Heyda-Usarewicz -  Modernizowanie koloryzmu
niedziela, 15 kwietnia 2018 17:25
Magda Heyda-Usarewicz -  Modernizowanie koloryzmu
Z wielką przyjemnością obejrzałem wystawę malarstwa Magdy Heyda-U ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS
wtorek, 23 stycznia 2018 22:18
Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Marco Paixão powiedział przed meczem, że za mało piłkarzy w Lechii ma mentalność zwycięzców. No i miał chłop rację. Bo poza nim jest może jeszcze czterech, góra pięciu, tego typu zawodników. Nic zatem dziwnego, że kolejny mecz jest do zapomnienia i dający jednocześnie znać, że czas na zmiany. I to takie długofalowe, a nie doraźne. Oceny w skali 0-5.


Dusan Kuciak (2,5) - Nie miał nic do powiedzenia przy bramkach. Poza tym miał kilka dobrych interwencji, ale irytował niedokładnym wybijanie piłki. Poza tym widać, że stracił już nadzieję na powrót czasów, kiedy grali Maloca z Janickim, bo każda kolejna wbita mu bramka nie robi już na nim wrażenia. Po prostu jest przygotowany na to, że będzie musiał wyciągać piłkę z siatki.


Paweł Stolarski (2,5) - Miał kilka momentów, ale wyraźnie stracił formę i nie może do niej wrócić.


Grzegorz Wojtkowiak (2,5) - Znów musiał trzymać całą defensywę w szachu, ale również i on kompletnie zapomniał o Mrazie w ostatnich chwilach meczu.


Joao Nunes (2) - Poślizgnął się przy pierwszej bramce dla Sandecji. Poza tym miał parę przyzwoitych fragmentów, kiedy wyprowadzał piłkę i ruszał do ataku, ale wyraźnie spadła mu forma w ostatnich tygodniach.


Jakub Wawrzyniak (2,5) - Zejście z boiska z powodu zmęczenia mówi wszystko. Powoli czas żegnać się z piłką, ale wciąż potrafi pokazać na czym polega gra lewego obrońcy. Szkoda, że tak rzadko.


Daniel Łukasik (3) - Pierwsza połowa do zapomnienia, druga już dużo lepsza. Potrzebuje przerwy jak cała reszta.


Simeon Sławczew (2,5) - Ma momenty, kiedy potrafi zabłysnąć, ale w sobotnim meczu przez większość czasu nie mógł znaleźć sobie miejsca. Jest to bardzo kreatywny gracz i bardzo brakuje mu tego happy futbolu Piotra Nowaka.


Sławomir Peszko (3,5) - Moto napędowy Lechii. Dwie asysty i ciągłe parcie na bramkę. Jeden z tych, którym się jeszcze chce.


Romario Balde (2,5) - Bardzo chimeryczny gracz. Czasem zagra tak, że szczęka opada, a czasem jakby rozum zostawił w szatni. Musi bardzo mocno nad sobą popracować przez zimę, bo ma ogrom potencjału.


Flavio Paixão (3) - Początkowo kompletnie zagubiony. Ustawienie go na "dziesiątce" sprawiło mu sporo kłopotów, ale w drugiej części meczu bardzo dobrze się odnalazł. Nie dość, że strzelił bramkę, to jeszcze bardzo dobrze rozgrywał i szukał partnerów, poza tym mądrze współpracował z bratem, z którym ciągle wymieniał się pozycjami.


Marco Paixão (2,5) - Należy mu się porządna bura, bo miał dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola. Tym razem się nie udało, ale próbował nadrabiać wszystkim innym. Braci należy w Gdańsku bezwzględnie zatrzymać.


Rezerwowi:

Joao Oliveira (3,5) - To jest chłopak, który powinien mieć stałe miejsce na prawym skrzydle. Ma nienaganną technikę, moment zaskoczenia i cały czas myśli na boisku. Wie co i kiedy chce zrobić. A bramka na 2:1 to klasa europejska.


Steven Vitoria, Mateusz Żukowski - Grali zbyt krótko, ale po Vitorii widać, że chyba wraca do formy, więc na wiosnę należy mieć nadzieję, że w końcu Lechia będzie mieć spokój na środku obrony.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież