Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
sobota, 06 marca 2021 19:18
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
Hokeistki Stoczniowca wygrały pierwszy mecz półfinałowy Polskiej
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wojciech Łazarek świętował swoje 80. urodziny

Na boisku w Nowym Porcie odbył się benefis jednego z najbardziej znanych i lubianych polskich trenerów. Wojciech Łazarek, popularny „Baryła”, przez wiele lat związany z Gdańskiem, skończy w październiku 80 lat. I mimo że od dekady już jest na emeryturze, świętowanie musiało wiązać się z piłką nożną.


- Pogoda i przyjaciele dopisali, co sprawiło mi dużo radości. Jestem wdzięczny, że tak licznie wszyscy stawili się w Nowym Porcie – mówił Łazarek. Benefis „Baryły” został uczczony meczem, w którym zmierzyli się przyjaciele trenera oraz oldboje Lechii Gdańsk. Ostatecznie padł wynik 5:4 dla strony szkoleniowca. Na boisku pojawili się m.in. Paweł Wojtala, Grzegorz Szamotulski, Radosław Michalski, Piotr Nowak czy Marek Zieńczuk. Czyli nazwiska swego czasu niezmiernie popularne. Nie tylko na Wybrzeżu, ale również w kraju.


Wojciech Łazarek pochodzi z Łodzi, ale największe sukcesy odnosił poza swoim rodzinnym miastem. Jak chociażby mistrzostwo z Lechem Poznań. Ale swoją karierę najbardziej związał z Trójmiastem. Prowadził Portowca i Lechię. Spędził tutaj wiele lat. W ogóle lista miejsc, w których pracował jest naprawdę przemożna. Kilkadziesiąt klubów oraz kilka reprezentacji, głównie egzotycznych, jak Sudan.


Jednym z pomysłodawców benefisu, który organizował Pomorski Związek Piłki Nożnej, był Bogusław Kaczmarek. Inny łodzianin, który swoje serce ulokował jednak nad morzem. Opowiadał, że znają się ponad pół wieku i że to „Baryła” wciągnął go do profesjonalnej piłki.


Przed spotkaniem trener otrzymał pamiątkowe patere wręczoną przez Andrzeja Strejlaua. Listy gratulacyjne przesłali chociażby Adama Nawałka ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski, Janusz Zaorski czy Tomasz Wołek. A po meczu trener Łazarek otrzymał od Bogusława Kaczmarka i Janusza Kolasy kosiarkę, którą kiedyś dbali o murawę boiska w Nowym Porcie.


Drużyna Przyjaciół Wojciecha Łazarka: Grzegorz Szamotulski, Grzegorz Niciński, Mieczysław Gierszewski, Bogusław Kaczmarek, Aleksander Cybulski, Rafał Kaczmarczyk, Maciej Kalkowski, Piotr Nowak, Radosław Michalski, Paweł Wojtala, Janusz Kolasa oraz Krzysztof Słabik, Ryszard Świlski, Maciej Bałaziński, Andrzej Szwarc, Wojciech Murawski, Andrzej Kowalczys

Oldboje Lechii Gdańsk:
Piotr Opuszewicz, Lech Kulwicki, Robert Sierpiński, Marcin Kubsik, Andrzej Marchel, Zenek Małek, Tomasz Borkowski, Tomasz Unton, Bogdan Lizak, Grzegorz Pawłuszek, Dariusz Głos oraz Paweł Pęczak, Marcin Gąsiorowski, Adam Merchut, Jacek Karnowski, Dominik Cząstka, Marek Woźniak, Marek Zieńczuk, Janusz Melaniuk


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież