Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wsparcie miasta umożliwi start hokeistów w lidze

altMiasto Gdańsk wesprze hokeistów MH Automatyka. Ta decyzja to początek "lawiny" dobrych informacji dla sympatyków hokeja w Trójmieście.Przez kilka dni start hokeistów MH Automatyki w sezonie 2017/2018 stał pod bardzo dużym znakiem zapytania. Klub nie mógł dojść do porozumienia z dzierżawcą hali Olivia GKS Stoczniowiec. Obie strony wydały oświadczenia, kibice zaczęli zbierać podpisy pod petycją, w której apelowali do władz miasta o wsparcie MH Automatyki. W ciągu kilku dniu udało się zebrac ponad 1300 podpisów. W poniedziałek władze MH Automatyka wspólnie z Adamem Maksimem, kierownikiem referatu biura prezydenta miasta Gdańsk ds. sportu poinformowały, że miasto Gdańsk wesprze hokejową drużynę. Kwota wsparcia nie jest znana. Ta decyzja uruchomiła "lawinę" działań. MH Automatyka przystąpiła do procesu licencyjnego na start w sezonie 2017/2018. W niedzielę rozpoczęły się rozmowy z zawodnikami. Działacze MH Automatyki cały czas pozostają w kontakcie z trenerem Andriejem Kowaliowem, z którym ustalono już wcześniej warunki, ale który czeka na skład jaki będzie miał do dyspozycji. Działacze poinformowali, że przedłużające się negocjacje odnośnie hali spowodowały, że nie udało się utrzymać trzech utalentowanych graczy. Mateusz Gościński, Arkadiusz Nowak i Patryk Wsół zdecydowali się podpisać kontrakty w innych klubach. Deklaracja miasta umożliwia również rozpoczęcie rozmów z potencjalnymi sponsorami. Jak powiedział Bartosz Purzyński, prezes MH Automatyki jest otwartych około 100 rozmów z chętnymi do wsparcia gdańskiego hokeja.
W piątek MH Automatyka wysłała propozycję warunków współpracy do GKS Stoczniowiec i w poniedziałek otrzymała odpowiedź. Stanowiska obu stron uległy znacznemu zbliżeniu. Pewne jest, że MH Automatyka skorzysta z wariantu komercyjnego czyli najbardziej kosztownego. Środki z miasta pokryją różnicę w kosztach wynajęcia sali.


Na konkrety odnośnie trenera i składu trzeba jeszcze, ale kibice hokeja mogą odetchnąć i szykować się na jesienno-zimowy sezon.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież