Zmarła Olga Krzyżanowska » W wieku 88 lat zmarła Olga Krzyżanowska polska polityk, działaczka społeczna, lekarka. Była posłanką... Prezesi prezydenta - gdański konwój dostatku » Bez pomocy posła Krzysztofa Brejzy (PO) "Gazeta Gdańska" ujawnia dobrobyt panujący w strefie gospoda... Waldemar Bartelik: Sport czy polityka - sukces rodzi się w głowie » Z Waldemarem Bartelikiem, byłym prezesem Energa SA, byłym reprezentantem Polski i zawodnikiem drużyn... Ksiądz motocyklista zginął w wypadku drogowym » Ksiądz Bogdan Pulczyński zginął w poniedziałek rano w wypadku drogowym na trasie Kłanino – Sulicice.... 10. urodziny Filii Gdańskiej WiMBP » Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku obchodziła 10. urodziny. W ci... Radio Gdańsk świętowało 73. urodziny » Radio Gdańsk ma 73 lata. Podczas urodzinowej gali w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna nagrodzon... Festyn z okazji 10-lecia Fundacji "Autyzm bez Tabu" » W dniu 30 czerwca Fundacja "Autyzm bez Tabu" organizuje Festyn rodzinny z okazji 10-lecia jej powsta... 2500 książek dla 1085 uczniów maratończyków w czytaniu » 1085 uczniów - laureatów, finalistów i wyróżnionych - otrzymało 2500 książek podczas podsumowania ko... XII Pomorski Dzień na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych » Obchody XII Pomorskiego Dnia na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Rodzina blisko nas... Zmiany na stanowiskach w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku » Z dniem 11 czerwca br. prokurator Andrzej Golec podjął nowe obowiązki w Prokuraturze Krajowej. Kiero...
Reklama
Prezesi prezydenta - gdański konwój dostatku
czwartek, 21 czerwca 2018 17:18
Prezesi prezydenta - gdański konwój dostatku
Bez pomocy posła Krzysztofa Brejzy (PO) "Gazeta Gdańska" ujawnia dob ...
Zdunek Wybrzeże powalczyło w Daugavpils, ale poległo
niedziela, 17 czerwca 2018 14:50
Zdunek Wybrzeże powalczyło w Daugavpils, ale poległo
Zdunek Wybrzeże bez punktów wraca z Daugavpils. Gdańszczanie przegr ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dzieje się w Gdańsku...
sobota, 16 czerwca 2018 13:45
Dzieje się w Gdańsku...
Rzeźbiarz Stanisław Gierada w Europejskim Centrum Solidarności, mal ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POMORSKIEGO KLUBU HOKEJOWEGO 2014 WS. INFORMACJI PRZEKAZANYCH OPINI PUBLICZNEJ W DN. 24.05.2017 DOT. NEGOCJACJI
Z NASZYM KLUBEM.

Szanowni Państwo,
oświadczenie GKS Stoczniowiec prowadzonego przez prezesa Marka Kosteckiego wysłane wczoraj do mediów było złamaniem dotychczasowych ustaleń pomiędzy stronami negocjacji. Dotychczas zgodnie podkreślaliśmy, że dopóki jest szansa na porozumienie się w ramach trwających negocjacji, nie będziemy wystosowywać do mediów żadnych oficjalnych komunikatów.


W związku z publikacją GKS Stoczniowiec czujemy się zwolnieni z tego ustalenia i poniżej przedstawiamy opinii publicznej stanowisko Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 (PKH2014) – właściciela drużyny MH Automatyka Gdańsk.


Na wstępie warto podkreślić, że rozmowy z prezesem Markiem Kosteckim podjęliśmy już w lutym br. świadomi faktu, że jest to dla nas priorytetowa umowa. Od samego początku podkreślaliśmy, że negocjacje chcemy zakończyć do końca marca br., tak by móc w spokoju przygotowywać się do kolejnego sezonu. Dziś po kilku miesiącach rozmów, spotkań oraz wymiany korespondencji wciąż nie udało się nam dojść do porozumienia.
Zwracając się do prezesa Marka Kosteckiego o przedłużenie obowiązującej dotychczas umowy na wynajem lodowiska w Hali Olivia na mecze i treningi drużyny seniorów i juniorów naszego klubu, otrzymaliśmy w odpowiedzi dwie propozycje, z których każda jest korzystna jedynie dla GKS Stoczniowiec.


1. Propozycja (wariant komercyjny):

a. 7000 złotych netto - wynajem Hali Olivia na 3 godziny w dniu meczowym drużyny seniorów (w tym m.in. koszty obsługi technicznej ze strony GKS Stoczniowiec);

b. 2400 złotych netto - wynajem Hali Olivia na 3 godziny w dniu meczowym drużyny juniorów.

c. 660 złotych netto - godzina treningu na lodzie seniorów oraz juniorów;

d. 50 złotych netto/ m-c za 1m2 - opłata za wykorzystanie band do celów reklamowych;


Porównując komercyjne stawki z 2014 roku do obecnie zaproponowanych warunków mamy do czynienia z niczym nieuzasadnionym wzrostem cen do najwyższych w Polsce:
- z 375 do 660 złotych netto za godzinę treningu - 176% ceny z pierwszego sezonu;
- z 2500 do 6000 złotych netto za mecz domowy seniorów - 240% ceny z pierwszego sezonu (opłata za obsługę techniczną GKS Stoczniowiec w trakcie meczu – 1000 złotych netto pozostaje na stałym poziomie i jest dodawana do ceny wynajmu hali);
- 50 złotych/ m-c za 1m2 reklamy na bandzie – nowa opłata, przy dotychczas wykorzystywanych 90 m2 wynosi 36 000 złotych netto w skali sezonu.
z 1200 do 2400 złotych netto za mecz juniorów - 200% ceny z poprzedniego sezonu.


W tym miejscu trzeba podkreślić, że pozostałe koszty związane z organizacją meczu, takie jak: opłata za sędziów, ochrona itp. są kosztami dodatkowo ponoszonymi przez PKH2014. Przy stawkach za wynajem hali oraz kosztach organizacji meczu w zeszłym sezonie tylko trzy mecze domowe przyniosły PKH2014 zysk z dnia meczowego.


Koszty po podwyżce, zgodnie z propozycją GKS Stoczniowiec, przy założeniu rozegrania 23 meczów domowych w sezonie oraz codziennych regularnych treningach, przerastają możliwości finansowe naszego najmłodszego w Polskiej Hokej Lidze klubu.


Jednocześnie prezes Marek Kostecki wystosował drugą propozycję mającą rzekomo wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom.
2. Propozycja (wariant zakładający daleką współpracę pomiędzy klubami):
Możemy tutaj mówić tylko o rzekomym wyciągnięciu ręki w naszą stronę, ponieważ w ramach umowy o współpracy pomiędzy GKS Stoczniowiec, a PKH2014, musielibyśmy spełnić poniższe warunki:
a. nazwa drużyny występującej w PHL: Stoczniowiec + drugi człon np. MH Automatyka;

b. logotyp GKS Stoczniowiec (stosowany równolegle z logotypem MH Automatyka lub innym wskazanym przez PKH2014 SA) na strojach meczowych, dresach, ubiorze wyjściowym;

c. GKS Stoczniowiec obejmie 10% akcji w spółce PKH2014 SA

d. GKS Stoczniowiec otrzyma jedno miejsce w radzie nadzorczej spółki PKH2014 SA

e. nazwa drużyny występującej w CLJ: Stoczniowiec + drugi człon np. PKH2014

f. logotyp GKS Stoczniowiec (stosowany równolegle z logotypem PKH2014) na strojach meczowych, dresach, ubiorze wyjściowym)

Ponadto PKH2014, w ramach umowy o współpracy, musiałoby dodatkowo zapłacić w sezonie 2017/2018 ok. 33 000 złotych netto za treningi juniorów (pod warunkiem utrzymania takiej liczby treningów juniorów, jak w sezonie 2016/2017) oraz za reklamy na bandach ok. 7 200 złotych netto w trakcie sezonu.


Oznacza to, że przyjmując propozycję „daleko idącej współpracy oraz współdziałania w aspekcie finansowym” prezesa Marka Kosteckiego oprócz wszystkich standardowych świadczeń, jakie miały miejsce w sezonie 2016/2017 (łączny koszt ok. 225 000 złotych netto) musielibyśmy dodać około 40 200 złotych netto oraz zgodzić się na wszystkie zaproponowane powyżej świadczenia promujące GKS Stoczniowiec.


Nawet wykazując ogrom dobrej woli, widzimy tutaj jedynie udawanie chęci pomocy i nadużywanie określenia sponsor wobec naszego klubu przez GKS Stoczniowiec. Drastyczna podwyżka odbierana jest przez nas jako forma szantażu monopolisty w zakresie wynajmu lodowiska.


GKS Stoczniowiec wbrew temu, co jest napisane w oświadczeniu, jest monopolistą w zakresie wynajmu lodowiska na potrzeby hokeja seniorskiego na poziomie Polskiej Hokej Ligi na terenie województwa pomorskiego. Wspomniana w oświadczeniu ERGO ARENA nie jest przystosowana do organizacji tego typu zawodów. Rozumiejąc powagę sytuacji zarząd PKH2014 od początku istnienia klubu prowadzi rozmowy z operatorem oraz właścicielami ERGO ARENY w zakresie przystosowania obiektu do meczów hokeja na lodzie. Do dnia dzisiejszego jest i w najbliższej przyszłości będzie to niemożliwe.


Licząc mimo wszystko na możliwość współpracy, 17 maja br. złożyliśmy klubowi GKS Stoczniowiec propozycję zakładającą trzy warianty współpracy:
1. Warunki komercyjne – potwierdzające warunki wynajmu z zeszłego sezonu oraz powiększenie opłat o dodatkowe świadczenia związane m.in. z reklamą na bandach;

2. Partner strategiczny – w zamian za obniżenie ceny wynajmu lodowiska w stosunku do sezonu 2016/2017 zaproponowaliśmy dodatkowe świadczenia promocyjne m. in. używanie na strojach logo GKS Stoczniowiec oraz szereg innych świadczeń przysługujących Partnerowi Strategicznemu;

3. Sponsor tytularny – w zamian za obniżenie ceny wynajmu lodowiska w stosunku do sezonu 2016/2017 zaproponowaliśmy wszystkie świadczenia marketingowe tego pakietu, w tym zgłoszenie drużyny do rozgrywek PHL pod nazwą zawierającą człon „Stoczniowiec” oraz miejsce w radzie nadzorczej spółki dla przedstawiciele GKS Stoczniowiec.


W przedstawionych wariantach nie mogło być mowy o przekazaniu udziałów w spółce PKH2014 SA do GKS Stoczniowiec, ponieważ uniemożliwia to uchwała Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia PKH2014 z dnia 1.06.2016r., która stanowi, że Stowarzyszenie PKH2014 jest 100% udziałowcem PKH2014 S.A. Stowarzyszenie PKH2014 jako jedyny akcjonariusz nie widzi również uzasadnienia dla przekazania udziałów.
Do dziś nie otrzymaliśmy od prezesa Marka Kosteckiego żadnej odpowiedzi na przedstawione propozycje realnej współpracy. Dodatkowo podczas spotkania w dn. 15 maja prezes Marek Kostecki ustosunkował się do naszej poprzedniej propozycji wykazując całkowity brak zainteresowania wsparciem ze strony PKH2014 w procesie treningowym dzieci i młodzieży – m. in. poprzez czynny udział seniorów oraz kadry szkoleniowej PKH2014 w treningach, wspólną promocję hokeja w szkołach i przedszkolach, co było i pozostaje jednym z naszych celów mających zachęcić do uprawiania tej dyscypliny przez jak największą liczbę dzieci i młodzieży.


Z niepokojem obserwujemy również obecny proces szkolenia w GKS Stoczniowiec w odniesieniu do hokeistów. Z chęci zapewnienia ciągłości szkolenia i zatrzymania odpływu młodzieży w wieku juniorskim powołaliśmy na sezon 2015/2016 drużynę juniorów. Prezes Marek Kostecki zadeklarował wtedy, że on nie wystawi takiej drużyny, ponieważ go na nią nie stać. Koszt występów drużyny juniorów to około 150 000 złotych na sezon.


W drugim sezonie istnienia nasza drużyna zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego wsparcia rodziców i sztabu drużyny. Po dwóch latach wspólnego grania pod szyldem PKH2014 oraz przy wsparciu zawodnikami z pierwszej drużyny, sprowadzonymi do Gdańska z zamysłem długofalowego rozwoju w naszym klubie, drużyna PKH2014 została najlepszą młodzieżową drużyną w Polsce.


Droga do tego sukcesu nie była łatwa. W sezonie 2016/2017, w sierpniu, podczas letnich przygotowań, musieliśmy płacić za przygotowania na lodzie drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Warto dodać, że w treningach udział brali również zawodnicy juniora młodszego z GKS Stoczniowiec. Nawet tutaj w hokeju młodzieżowym ciężko było nam znaleźć pomocną dłoń ze strony prezesa Marka Kosteckiego.
W kwestii przekazywania zawodników do PKH2014 możemy potwierdzić, że zawodnicy zostali przekazani do nas bezpłatnie. Jednak ukłonem z naszej strony w kierunku GKS Stoczniowiec był zapis o 50% odpłatności z tytułu ewentualnego dalszego transferu zawodnika do innego klubu. Ponieważ GKS Stoczniowiec nie ma drużyny w kategorii juniora oraz seniora, w myśl przepisów PZHL (par. 59 punkt 5 oraz 11 Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZHL) nie ma podstaw do otrzymania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika oraz odmówienia zawodnikowi zmiany klubu. Warto nadmienić, że oprócz GKS Stoczniowiec koszty wyszkolenia dzieci i młodzieży ponoszą w dużej mierze rodzice oraz Miasto Gdańsk. W 2016 roku za udostępnienie lodowiska na treningi dla szkół ZKPiG nr 17 oraz SLO nr 21 Urząd Miasta Gdańsk przekazał do GKS Stoczniowiec ponad 1,3 miliona złotych.


Potwierdzamy zaległość finansową wobec GKS Stoczniowiec za ubiegły sezon, jednak podczas wszystkich spotkań negocjacyjnych jasno deklarowaliśmy, że przed rozpoczęciem treningów na lodzie to zadłużenie zostanie spłacone, co spotkało się z akceptacją prezesa Marka Kosteckiego.


W związku z nieugiętym stanowiskiem prezesa Marka Kosteckiego w odniesieniu do drastycznej podwyżki cen dla PKH2014 nie widzimy możliwości na polubowne rozwiązanie tej kwestii. Obecnie jedyną szansę widzimy w natychmiastowej interwencji władz miasta Gdańska, nota bene właściciela Hali Olivia, ponieważ 31 maja upływa termin złożenia dokumentów licencyjnych do gry w PHL.


z wyrazami szacunku

Zarząd Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież