Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
sobota, 06 marca 2021 19:18
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
Hokeistki Stoczniowca wygrały pierwszy mecz półfinałowy Polskiej
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Oświadczenie Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POMORSKIEGO KLUBU HOKEJOWEGO 2014 WS. INFORMACJI PRZEKAZANYCH OPINI PUBLICZNEJ W DN. 24.05.2017 DOT. NEGOCJACJI
Z NASZYM KLUBEM.

Szanowni Państwo,
oświadczenie GKS Stoczniowiec prowadzonego przez prezesa Marka Kosteckiego wysłane wczoraj do mediów było złamaniem dotychczasowych ustaleń pomiędzy stronami negocjacji. Dotychczas zgodnie podkreślaliśmy, że dopóki jest szansa na porozumienie się w ramach trwających negocjacji, nie będziemy wystosowywać do mediów żadnych oficjalnych komunikatów.


W związku z publikacją GKS Stoczniowiec czujemy się zwolnieni z tego ustalenia i poniżej przedstawiamy opinii publicznej stanowisko Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 (PKH2014) – właściciela drużyny MH Automatyka Gdańsk.


Na wstępie warto podkreślić, że rozmowy z prezesem Markiem Kosteckim podjęliśmy już w lutym br. świadomi faktu, że jest to dla nas priorytetowa umowa. Od samego początku podkreślaliśmy, że negocjacje chcemy zakończyć do końca marca br., tak by móc w spokoju przygotowywać się do kolejnego sezonu. Dziś po kilku miesiącach rozmów, spotkań oraz wymiany korespondencji wciąż nie udało się nam dojść do porozumienia.
Zwracając się do prezesa Marka Kosteckiego o przedłużenie obowiązującej dotychczas umowy na wynajem lodowiska w Hali Olivia na mecze i treningi drużyny seniorów i juniorów naszego klubu, otrzymaliśmy w odpowiedzi dwie propozycje, z których każda jest korzystna jedynie dla GKS Stoczniowiec.


1. Propozycja (wariant komercyjny):

a. 7000 złotych netto - wynajem Hali Olivia na 3 godziny w dniu meczowym drużyny seniorów (w tym m.in. koszty obsługi technicznej ze strony GKS Stoczniowiec);

b. 2400 złotych netto - wynajem Hali Olivia na 3 godziny w dniu meczowym drużyny juniorów.

c. 660 złotych netto - godzina treningu na lodzie seniorów oraz juniorów;

d. 50 złotych netto/ m-c za 1m2 - opłata za wykorzystanie band do celów reklamowych;


Porównując komercyjne stawki z 2014 roku do obecnie zaproponowanych warunków mamy do czynienia z niczym nieuzasadnionym wzrostem cen do najwyższych w Polsce:
- z 375 do 660 złotych netto za godzinę treningu - 176% ceny z pierwszego sezonu;
- z 2500 do 6000 złotych netto za mecz domowy seniorów - 240% ceny z pierwszego sezonu (opłata za obsługę techniczną GKS Stoczniowiec w trakcie meczu – 1000 złotych netto pozostaje na stałym poziomie i jest dodawana do ceny wynajmu hali);
- 50 złotych/ m-c za 1m2 reklamy na bandzie – nowa opłata, przy dotychczas wykorzystywanych 90 m2 wynosi 36 000 złotych netto w skali sezonu.
z 1200 do 2400 złotych netto za mecz juniorów - 200% ceny z poprzedniego sezonu.


W tym miejscu trzeba podkreślić, że pozostałe koszty związane z organizacją meczu, takie jak: opłata za sędziów, ochrona itp. są kosztami dodatkowo ponoszonymi przez PKH2014. Przy stawkach za wynajem hali oraz kosztach organizacji meczu w zeszłym sezonie tylko trzy mecze domowe przyniosły PKH2014 zysk z dnia meczowego.


Koszty po podwyżce, zgodnie z propozycją GKS Stoczniowiec, przy założeniu rozegrania 23 meczów domowych w sezonie oraz codziennych regularnych treningach, przerastają możliwości finansowe naszego najmłodszego w Polskiej Hokej Lidze klubu.


Jednocześnie prezes Marek Kostecki wystosował drugą propozycję mającą rzekomo wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom.
2. Propozycja (wariant zakładający daleką współpracę pomiędzy klubami):
Możemy tutaj mówić tylko o rzekomym wyciągnięciu ręki w naszą stronę, ponieważ w ramach umowy o współpracy pomiędzy GKS Stoczniowiec, a PKH2014, musielibyśmy spełnić poniższe warunki:
a. nazwa drużyny występującej w PHL: Stoczniowiec + drugi człon np. MH Automatyka;

b. logotyp GKS Stoczniowiec (stosowany równolegle z logotypem MH Automatyka lub innym wskazanym przez PKH2014 SA) na strojach meczowych, dresach, ubiorze wyjściowym;

c. GKS Stoczniowiec obejmie 10% akcji w spółce PKH2014 SA

d. GKS Stoczniowiec otrzyma jedno miejsce w radzie nadzorczej spółki PKH2014 SA

e. nazwa drużyny występującej w CLJ: Stoczniowiec + drugi człon np. PKH2014

f. logotyp GKS Stoczniowiec (stosowany równolegle z logotypem PKH2014) na strojach meczowych, dresach, ubiorze wyjściowym)

Ponadto PKH2014, w ramach umowy o współpracy, musiałoby dodatkowo zapłacić w sezonie 2017/2018 ok. 33 000 złotych netto za treningi juniorów (pod warunkiem utrzymania takiej liczby treningów juniorów, jak w sezonie 2016/2017) oraz za reklamy na bandach ok. 7 200 złotych netto w trakcie sezonu.


Oznacza to, że przyjmując propozycję „daleko idącej współpracy oraz współdziałania w aspekcie finansowym” prezesa Marka Kosteckiego oprócz wszystkich standardowych świadczeń, jakie miały miejsce w sezonie 2016/2017 (łączny koszt ok. 225 000 złotych netto) musielibyśmy dodać około 40 200 złotych netto oraz zgodzić się na wszystkie zaproponowane powyżej świadczenia promujące GKS Stoczniowiec.


Nawet wykazując ogrom dobrej woli, widzimy tutaj jedynie udawanie chęci pomocy i nadużywanie określenia sponsor wobec naszego klubu przez GKS Stoczniowiec. Drastyczna podwyżka odbierana jest przez nas jako forma szantażu monopolisty w zakresie wynajmu lodowiska.


GKS Stoczniowiec wbrew temu, co jest napisane w oświadczeniu, jest monopolistą w zakresie wynajmu lodowiska na potrzeby hokeja seniorskiego na poziomie Polskiej Hokej Ligi na terenie województwa pomorskiego. Wspomniana w oświadczeniu ERGO ARENA nie jest przystosowana do organizacji tego typu zawodów. Rozumiejąc powagę sytuacji zarząd PKH2014 od początku istnienia klubu prowadzi rozmowy z operatorem oraz właścicielami ERGO ARENY w zakresie przystosowania obiektu do meczów hokeja na lodzie. Do dnia dzisiejszego jest i w najbliższej przyszłości będzie to niemożliwe.


Licząc mimo wszystko na możliwość współpracy, 17 maja br. złożyliśmy klubowi GKS Stoczniowiec propozycję zakładającą trzy warianty współpracy:
1. Warunki komercyjne – potwierdzające warunki wynajmu z zeszłego sezonu oraz powiększenie opłat o dodatkowe świadczenia związane m.in. z reklamą na bandach;

2. Partner strategiczny – w zamian za obniżenie ceny wynajmu lodowiska w stosunku do sezonu 2016/2017 zaproponowaliśmy dodatkowe świadczenia promocyjne m. in. używanie na strojach logo GKS Stoczniowiec oraz szereg innych świadczeń przysługujących Partnerowi Strategicznemu;

3. Sponsor tytularny – w zamian za obniżenie ceny wynajmu lodowiska w stosunku do sezonu 2016/2017 zaproponowaliśmy wszystkie świadczenia marketingowe tego pakietu, w tym zgłoszenie drużyny do rozgrywek PHL pod nazwą zawierającą człon „Stoczniowiec” oraz miejsce w radzie nadzorczej spółki dla przedstawiciele GKS Stoczniowiec.


W przedstawionych wariantach nie mogło być mowy o przekazaniu udziałów w spółce PKH2014 SA do GKS Stoczniowiec, ponieważ uniemożliwia to uchwała Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia PKH2014 z dnia 1.06.2016r., która stanowi, że Stowarzyszenie PKH2014 jest 100% udziałowcem PKH2014 S.A. Stowarzyszenie PKH2014 jako jedyny akcjonariusz nie widzi również uzasadnienia dla przekazania udziałów.
Do dziś nie otrzymaliśmy od prezesa Marka Kosteckiego żadnej odpowiedzi na przedstawione propozycje realnej współpracy. Dodatkowo podczas spotkania w dn. 15 maja prezes Marek Kostecki ustosunkował się do naszej poprzedniej propozycji wykazując całkowity brak zainteresowania wsparciem ze strony PKH2014 w procesie treningowym dzieci i młodzieży – m. in. poprzez czynny udział seniorów oraz kadry szkoleniowej PKH2014 w treningach, wspólną promocję hokeja w szkołach i przedszkolach, co było i pozostaje jednym z naszych celów mających zachęcić do uprawiania tej dyscypliny przez jak największą liczbę dzieci i młodzieży.


Z niepokojem obserwujemy również obecny proces szkolenia w GKS Stoczniowiec w odniesieniu do hokeistów. Z chęci zapewnienia ciągłości szkolenia i zatrzymania odpływu młodzieży w wieku juniorskim powołaliśmy na sezon 2015/2016 drużynę juniorów. Prezes Marek Kostecki zadeklarował wtedy, że on nie wystawi takiej drużyny, ponieważ go na nią nie stać. Koszt występów drużyny juniorów to około 150 000 złotych na sezon.


W drugim sezonie istnienia nasza drużyna zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego wsparcia rodziców i sztabu drużyny. Po dwóch latach wspólnego grania pod szyldem PKH2014 oraz przy wsparciu zawodnikami z pierwszej drużyny, sprowadzonymi do Gdańska z zamysłem długofalowego rozwoju w naszym klubie, drużyna PKH2014 została najlepszą młodzieżową drużyną w Polsce.


Droga do tego sukcesu nie była łatwa. W sezonie 2016/2017, w sierpniu, podczas letnich przygotowań, musieliśmy płacić za przygotowania na lodzie drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Warto dodać, że w treningach udział brali również zawodnicy juniora młodszego z GKS Stoczniowiec. Nawet tutaj w hokeju młodzieżowym ciężko było nam znaleźć pomocną dłoń ze strony prezesa Marka Kosteckiego.
W kwestii przekazywania zawodników do PKH2014 możemy potwierdzić, że zawodnicy zostali przekazani do nas bezpłatnie. Jednak ukłonem z naszej strony w kierunku GKS Stoczniowiec był zapis o 50% odpłatności z tytułu ewentualnego dalszego transferu zawodnika do innego klubu. Ponieważ GKS Stoczniowiec nie ma drużyny w kategorii juniora oraz seniora, w myśl przepisów PZHL (par. 59 punkt 5 oraz 11 Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZHL) nie ma podstaw do otrzymania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika oraz odmówienia zawodnikowi zmiany klubu. Warto nadmienić, że oprócz GKS Stoczniowiec koszty wyszkolenia dzieci i młodzieży ponoszą w dużej mierze rodzice oraz Miasto Gdańsk. W 2016 roku za udostępnienie lodowiska na treningi dla szkół ZKPiG nr 17 oraz SLO nr 21 Urząd Miasta Gdańsk przekazał do GKS Stoczniowiec ponad 1,3 miliona złotych.


Potwierdzamy zaległość finansową wobec GKS Stoczniowiec za ubiegły sezon, jednak podczas wszystkich spotkań negocjacyjnych jasno deklarowaliśmy, że przed rozpoczęciem treningów na lodzie to zadłużenie zostanie spłacone, co spotkało się z akceptacją prezesa Marka Kosteckiego.


W związku z nieugiętym stanowiskiem prezesa Marka Kosteckiego w odniesieniu do drastycznej podwyżki cen dla PKH2014 nie widzimy możliwości na polubowne rozwiązanie tej kwestii. Obecnie jedyną szansę widzimy w natychmiastowej interwencji władz miasta Gdańska, nota bene właściciela Hali Olivia, ponieważ 31 maja upływa termin złożenia dokumentów licencyjnych do gry w PHL.


z wyrazami szacunku

Zarząd Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież