Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro... Karol Rabenda: (Nie)Porozumienia - polityka i statut » Z Karolem Rabendą, prezesem Stowarzyszenia Republikanie, wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina,... Pożar w hospijum - żona wicemarszałka z zarzutami » Zarzuty niedopełnienia obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego Prokuratur... Wspomnienie o Andrzeju Piskozubie » Zmarł profesor doktor habilitowany Andrzej Piskozub. Jeden z najwybitniejszych uczonych, jacy przewi...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
poniedziałek, 22 lutego 2021 21:38
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie zasadniczym PlusLigi siatkarze
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marek Kostecki: Los hokeja to sprawdzian intencji miasta

Rozmowa z Markiem Kosteckim, prezesem GKS Stoczniowiec- Podobno przestał Pan lubić hokej?
Marek Kostecki: Jakiś ponury żart!? Hokej to całe moje życie, wychowałem się na lodzie, gra w zespole mnie ukształtowała, ale tak to już jest, że lód dla zawodnika nie jest tak śliski jak dla prezesa klubu.


- Przez ceny lodu w Olivii nie będzie w Gdańsku ligi hokejowej?
Marek Kostecki: Proszę pana, koszt roczny utrzymania lodowiska Olivia to 3,8 miliona złotych, stad cena godziny na poziomie 660 złotych netto. Klub musi pozyskać te pieniądze bo nie otrzymuje żadnych dotacji na eksploatację obiektu Olivia, którego klub jest użytkownikiem. Mamy pięć sekcji sportowych, każda jest najważniejsza, zarząd stanowi reprezentację wszystkich sekcji i odpowiada za całość spraw klubu, koszty eksploatacji hali, płace pracowników, szkolenie sportowe głównie dzieci i młodzieży.


- Nie ma w tym miejsca na sport zawodowy?
Marek Kostecki: Mamy w klubie swoje doświadczenia. Przez lata mieliśmy poważny hokej, który utrzymywaliśmy własnymi i sponsorów siłami, póki się dało. Z miasta, jak policzyłem, dostaliśmy przez te lata na pierwszą drużynę po 2777 złotych rocznie. Teraz na przykład dostaliśmy z Miasta Gdańska na cały dziecięcy i młodzieżowy hokej 15 tysięcy złotych przy kosztach sekcji ponad 500 tysięcy złotych nie licząc kosztów lodu w jednym sezonie. Na przykład sam wyjazd na mistrzostwa Polski żaków kosztował 19 tysięcy.


- Gdańsk, jego prezydent, jego dyrektor sportu nie lubią hokeja?
Marek Kostecki: Mają klucz do rozwiązania sprawy. Nie może być tak, że jednym klubom dają miliony, innym grosze. Stoczniowiec przez ubiegły rok stosował preferencyjna stawkę 450 złotych za godzinę lodu i wynajem hali na mecze, co oznacza, że był znaczącym sponsorem spółki akcyjnej, która, tak przy okazji, zalega nam za ubiegły sezon ponad 110 tysięcy złotych. Dłużej nie mogliśmy tak postępować, bo klub nie ma skarbca bez dna, a nie można doprowadzić do upadku Klubu.


alt- Ale Gdańsk jest zamożny, jak twierdzi jego prezydent, ale pieniądze rozdziela dziwnie i raczej po uważaniu. Żużel na cały sezon dostał 300 tysięcy złotych, a były podwładny dyrektora sportu na dwugodzinna imprezę na torze 150 tysięcy złotych?
Marek Kostecki: Dlatego wspólnie z wiceprezesem Maciejem Turnowieckim powiedzieliśmy dyrektorowi Trojanowskiemu, że ma możliwość zwiększenia dofinansowania Automatyki. To sprawdzian intencji miasta. Nasze wobec hokeja są jasne, bo na przykład gdy w październiku gmina nie ma już pieniędzy na zakup godzin lekcyjnych na obiekcie Olivia, zajęcia dla dzieci z klas sportowych odbywają się na nasz własny koszt, a nie są to tylko sportowcy Stoczniowca, ale także UKSu, Automatyki, Olivii.


- Inne rozwiązania?
Marek Kostecki: Złożyliśmy spółce propozycje współpracy: 10 procent akcji dla naszego klubu, miejsce w radzie nadzorczej, wspólna nazwa, udział w powierzchni reklamowej i wtedy mamy podstawę do stosowania preferencyjnych stawek wynajmu, których nie zakwestionuje kontrola skarbowa.


- Pokazano zestawienia, z których wynika ze lód dla hokeja w Gdańsku jest najdroższy w Polsce.
Marek Kostecki: Bo pozostałe lodowiska w Polsce są utrzymywane i dotowane przez gminy, są w gestii miejskich ośrodków sportu, maja publiczne dofinansowanie,  Olivia musi się finansować sama z dochodów zewnętrznych podmiotów. Jeśli  ktokolwiek źle się czuje w relacjach ze Stoczniowcem to Miasto Gdańsk ma halę na pograniczu z Sopotem, na którym można zamrozić lodowisko, w mojej ocenie będzie to koszt co najmniej około 15 tysięcy złotych a Gmina może dopłacać do swojego obiektu.


- A sponsorzy: Lotos, Ergo Hestia, Energa?
Marek Kostecki: Kiedy mieliśmy stabilną umowę z Energą, naszym sąsiadem, drużyna pod szyldem Stoczniowca grała o medal mistrzostw Polski i nawiązała do czasów Stefana Csoricha, a funkcjonowanie klubu w każdym wymiarze było stabilne. Po zmianie zarządu spółki to się zmieniło, ale mamy nadzieję, że wrócimy do rozmów po sąsiedzku. Mam też nadzieje, że władze Gdańska zaczną hokej i jego entuzjastów, którzy się różnie organizują, by zapewnić ciągłość tej dyscypliny, traktować na miarę tradycji tego sportu Gdańsku.
(GEM)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież