Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Lechii będzie nowy trener i nowi piłkarze

altLechia Gdańsk będzie miała nowego trenera, a kadra zostanie uzupełniona o dwóch, trzech graczy, priorytetem będzie sprowadzenie bramkostrzelnego piłkarza, ci, którzy są już w kadrze biało-zielonych nie spełniają pokładanych w nich nadziei, zresztą tak jak i cały zespół, który „przezimuje” w dolnej połówce tabeli.Do takich wniosków można dojść po podsumowaniu pierwszej części sezonu jakiej dokonał menedżer kadry I zespołu oraz szef skautingu gdańskiego klubu Marek Jóźwiak. - Dziesiąte miejsce, które zajmujemy po rundzie jesiennej to pozycja poniżej naszych oczekiwań. Zdajemy sobie z tego sprawę nie tylko my w pionie sportowym, mają tego świadomość także sami piłkarze. Co prawda mamy tylko punkt straty do pierwszej ósemki, ale nie możemy zapominać o stylu gry. Owszem, były w naszym wykonaniu dobre spotkania, ale zdarzyły się także i słabsze, z których nie mamy prawa być zadowoleni. Ten stan rzeczy musi ulec poprawie w rundzie wiosennej. Chcemy, by drużyna był stabilniejsza i regularnie osiągała dobre wyniki – stwierdził Marek Jóźwiak. Jego zdaniem jednym z czynników niezadowalającej postawy gdańskich piłkarzy jest złe przygotowanie fizyczne. Ma to się zmienić już od najbliższej rundy. Dni dotychczasowego trenera przygotowania motorycznego – Matthiasa Grahe są już policzone, jego miejsce ma zająć fachowiec z większym doświadczeniem w tej kwestii.

Na stanowisku pierwszego trener na wiosnę nie zobaczymy również Dawida Banaczka, jak zapewnił Marek Jóźwiak klub w najbliższych dniach ma dokonać ostatecznego wyboru szkoleniowca, który być może poprowadzi biało-zielonych już w pierwszym meczu po krótkiej zimowej przerwie. W Gdańsku powstała krótka lista szkoleniowców, których angażem jest zainteresowany klub, nazwisk oczywiście nie podano, ale rozważani są szkoleniowcy zarówno z kraju jak i z zagranicy. - Ja bardziej skłaniałbym się ku opcji szkoleniowca z naszego kraju. Kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji będzie to, na ile nowy trener będzie znał realia pracy w naszej Ekstraklasie. Nie chcemy, by nasz nowy trener dopiero uczył się pracy w naszej lidze, ale z miejsca zajął się poprawą gry naszego zespołu – oznajmił Jóźwiak. Dodał, że przy zespole zostaną na pewno Dawid Banaczek w roli asystenta i Andrzej Woźniak w roli trenera bramkarzy resztę współpracowników ma dobrać sobie nowy trener pierwszej drużyny. Cel Lechii pozostaje niezmienny – miejsce w pierwszej ósemce po sezonie zasadniczym.

Po raz kolejny przerwa w rozgrywkach oznaczać będzie zmiany kadrowe u biało-zielonych.
- W zimowym oknie transferowym chcemy pozyskać dwóch, trzech zawodników. Priorytetem będzie sprowadzenie skutecznego napastnika, bo z tą pozycją mieliśmy kłopoty jesienią. Więcej spodziewaliśmy się po Grześku Kuświku, który w Ruchu Chorzów strzelał dużo bramek, a w Lechii póki co nie jest w stanie sprostać wymaganiom. Mamy nadzieję, że w rundzie wiosennej Grzesiek będzie skuteczniejszy. Rozważamy również możliwość wypożyczenia dwóch lub trzech naszych piłkarzy – zakomunikował manager Lechii.

Dodał, że więcej spodziewano się po Milosu Krasiciu, jednak na jego usprawiedliwienie przemawia fakt, że nie przepracował on z zespołem okresu przygotowawczego i na wiosnę powinien grać już lepiej, podobnie rzecz ma się z Michałem Chrapkiem. - Duży znak zapytania stawiamy przy Nevenie Markoviciu i będziemy rozmawiać z jego agentem, na temat przyszłości tego zawodnika w Lechii. Zobaczymy też, jak potoczą się losy Bruno Nazario, który w tej chwili szuka klubu – powiedział Marek Jóźwiak. Zaznaczył też, że klub będzie chciał dać szanse swoim najmłodszym piłkarzom, takim jak Julian Letniowski czy Adam Gołuński, którzy dołączyli do pierwszej kadry.

Krzysztof  Klinkosz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież