Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pucharowa przygoda Jaguara zakończona

W piątek na stadionie przy ul. Traugutta odbył się mecz z cyklu 1/32 piłkarskiego Pucharu Polski. IV-ligowy Jaguar Kokoszki przegrał 1:4 z I-ligową Puszczą Niepołomice.Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)
Bramki: Jakub Sawicki (83) - Michał Mikołajczyk (16), Marcin Stefanik (29-karny), Hubert Tomalski (37), Wiktor Żytek (63)
JAGUAR: Skrypoczka - Jadanowski, Prusarczyk, Jaroszek (55 Pietruszewski), Chiczewski - Brzeski, Rychłowski (65 Sawicki), Espersen (45 Wieczorek) - Wireński (45 Bladowski), Rzepnikowski, Zalow (45 Filas)
PUSZCZA: Kobylak - Cikos, Stępień, Uwakwe, Tomalski, Stefanik, Bartosz, Radinow, Żytek, Skrzypczak, Mikołajczyk.


To była wielka przygoda dla IV-ligowca z pomorskiego okręgu piłki nożnej. Awansowali do centralnego szczebla rozgrywek pucharowych po wyeliminowaniu m.in. Bałtyku Gdynia (4:3) i Kaszubi Kościerzyna (1:0). Jeszcze 10 lat temu młody przedsiębiorca z branży systemów nawadniających - Michał Jadanowski - marzył o stworzeniu klubu piłkarskiego na bazie ogniska TKKF Kokoszki. W ciągu dekady powołał klub Kokoszki, rozbudował szerokie szkolenie młodzieży w wielu kategoriach wiekowych, stworzył imponującą infrastrukturę sportową (dwa boiska trawiaste pełnowymiarowe, jedno ze sztuczną nawierzchnią pod dachem).


W nagrodę za kawał solidnej roboty klub z podgdańskiej dzielnicy Kokoszki, znanej do tej pory jedynie z peerelowską fabryką domów, dostąpił zaszczytu gry z solidnym I-ligowcem. Jaguar starał się jak mógł. Różnica poziomu obu drużyn była znacząca. Na osłodę ambitni V-ligowcy zdobyli honorową bramkę co wywołało gorący aplauz 500-osobowej widowni. Najwierniejsi kibice Jaguara po zdobyciu gola nawet odpalili 20 rac zaznaczając przynależność do wielkiej rodziny kibiców w Polsce, którzy tak uwielbiają pirotechniczne oprawy.


Po meczu trener Jaguara Marek Szutowicz, eks lechista, powiedział: - Przegraliśmy z zespołem dużo lepszym. Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Mogli zejść z boiska z podniesionym czołem. Liczę, że ta potyczka będzie owocowała w przyszłości. To dla nas solidna lekcja futbolu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież