Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kompromitacja Zdunek Wybrzeże w Ostrowie

altKlęska, pogrom, kompromitacja, blamaż. Te i inne, może mocniejsze określenia, mogły się pojawić po sobotnim meczu Zdunek Wybrzeże w Ostrowie. Podopieczni Mirosława Berlińskiego zostali rozbici przez Arged Malesę 58:31. Oglądanie meczu dla gdańskich kibiców musiało być bolesnym przeżyciem.


Przed spotkaniem w gdańskim obozie mówiono nie tylko o zdobyciu bonusa, wygrana w pierwszym meczu 51:38, ale walce o zwycięstwo. Ostrowianie bardzo szybko wybili gdańszczanom marzenia o wygranej. Już po pierwszej serii startów gospodarze odrobili 8 z 13 punktów. Podopieczni Mirosława Berlińskiego nawet jeśli nieźle wyszli ze startu to kompletnie gubili się na pierwszym wirażu, a na wyjściu z pierwszego wirażu emocje się kończyły. Gdańszczanie na pierwszym łuku obierali złe ścieżki, co bezlitośnie wykorzystywali rywale. Po biegu 5. ostrowianie w dwumeczu byli gorsi już tylko o punkt (21:9, 59:60). Kolejne trzy wyścigi udało się gdańszczanom zremisować i po ósmym było 18:30. Druga część zawodów to bezdyskusyjna dominacja ostrowian. Gospodarze wyszli na prowadzenie w dwumeczu już po wyścigu 9. Kolejne biegi to powiększanie przewagi przez drużyną z Ostrowa przy prawie zerowym braku oporu ze strony gdańszczan.

Po meczu w Toruniu chyba nikt nie spodziewał się, że gdańszczanie mogą pojechać gorzej. Jak się okazało mogą. O ile w Toruniu przy słabszej postawie liderów wynik uratował Karol Żupiński to w Ostrowie drużyna zawiodła w całości. Tradycyjnie starał się Rasmus Jensen, który zdobył 10 punktów w sześciu startach. Ambicji i waleczności nie można mu odmówić, ale to wszystko. Niejako podsumowaniem meczu była porażka Jensena z Sebastianem Szostakiem w biegu dwunastym. Trudno ocenić występ Kacpra Gomólskiego, który pojawił się na torze dwa razy, a potem był zastępowany. Trzej teoretyczni liderzy gdańskiej drużyny po raz kolejny wypadli słabo lub bardzo słabo. Krystian Pieszczek w trzech ostatnich meczach zdobył w sumie 13! punktów. Takiego dorobku, lub bardzo zbliżonego, wymaga się od lidera drużyny w jednym meczu. W Ostrowie Pieszczek zaczął nie najgorzej, bo w biegu pierwszym był drugim. Potem było coraz gorzej. Wygrana z Szostakiem, wykluczenie za spowodowanie upadku Jensena i defekt na czwartej pozycji. Dwa ostatnie mecze wyjazdowe w wykonaniu Pieszczka to 8 biegów i 5 punktów. Peter Kildemand wyprzedził rywali tylko w dwóch biegach. W siódmym jako jedynemu z gdańskich seniorów udało mu się wygrać bieg, a dziesiątym wyprzedził Rafała Okoniewskiego. W pozostałych przyjeżdżał za rywalami. Próbował atakować, ale dwa razy rywale dość bezpardonowo został zablokowany pod bandą. Jacob Thorssell przywiózł 6 punktów, ale trudno znaleźć w jego jeździe jakieś pozytywy, może tylko to, że w biegu 13. przyjechał przed Nicolai Klindtem. Karol Żupiński wygrał bieg juniorski, a potem były cztery "0".

Ostrowianie pokazali, że bardziej im zależy. Może kilka razy pojechali trochę twardziej, bez pardonu blokowali ataki, ale to świadczy o tym, że im się chciało. W gdańskiej drużynie próbował Jensen. Były też nieporozumienia i przeszkadzanie sobie - Pieszczek i Jensen.

Niewiele brakowało, a w drugim meczu wyjazdowym z rzędu seniorzy Zdunek Wybrzeże zostaliby bez wygranej biegowej. Jedyną "trójkę" przywiózł Kildemand.

Z taką dyspozycją jak w Ostrowie podopieczni Mirosława Berlińskiego nie mają szans na zakwalifikowanie się do pierwszej czwórki.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież