Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia przełamała złe passy
sobota, 19 grudnia 2020 18:59
Lechia przełamała złe passy
W dobrych humorach udadzą się na przerwę w ligowych rozgrywkach

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po meczu z Polonią Bydgoszcz: Gdańszczanie wykorzystali znajomość toru

altRenault Zdunek Wybrzeże pokonało Polonię Bydgoszcz 59:31 i zdobyło trzy punkty meczowe. Co mieli do powiedzenia przedstawiciele obu drużyn?


Jacek Gollob (trener Polonii Bydgoszcz): Zawodnicy z Gdańska jechali koncertowo i zasłużenie wygrali mecz. Byli bardzo dobrze dopasowani do nawierzchni toru i do jazdy. Gratuluję im wygranej. W Gdańsku trzeba nauczyć się jeździć. Nie ścigaliśmy się tu długo. Oskar, który był na tym torze dwa tygodnie temu na początku pojechał poprawnie. Później silnik przestał dobrze jechać. Potrafiąc jeździć na tym owalu wygrywa się łatwo, a w przeciwnym wypadku popełnia się dużo błędów. Wybrzeże wykorzystało handicap. Nasi zawodnicy nawet jeżdżąc szerzej nie byli w stanie mijać. Tutaj trzeba ciasno wchodzić w łuk. Kto wychodzi ze ścieżki jedzie bardzo dynamicznie, ale nic nie potrafi zrobić. Gdy przegra się start nie znając toru, żadne ataki nie pomogą. Ja zawsze dobrze jeździłem w Gdańsku i to mój ulubiony tor. Tutaj często popełnia się błędy o których się nie wie.


Andriej Kudriaszow (Polonia Bydgoszcz): Ze swojego wyniku jestem w miarę zadowolony. Chcę podziękować gdańskim działaczom za przygotowanie toru, bo był on naprawdę świetny i bezpieczny. Ciężko było dopasować swoje motocykle. Odjechaliśmy fajne zawody i gratulację dla Wybrzeża. Nam ciągle czegoś brakuje. Mamy nad czym myśleć.


Grzegorz Dzikowski (trener Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk): Swój cel osiągnęliśmy. Było nim zgarnięcie pełnej puli z bonusem. Cieszy mnie też jazda parowa. Było ją widać. Chłopacy szukali możliwości wypracowania pozycji swojemu koledze. Taka jazda daje końcowy sukces. Nie ma kogo wyróżniać. Cała drużyna pojechała równo. To dało sukces, jaki osiągnęliśmy w postaci trzech dużych punktów. Musimy się przygotować na następny wyjazd. Chcemy przełamać naszą niemoc. Już omówiliśmy sobie sytuację ze startami. Wiemy w czym tkwi problem. W następnych spotkaniach powinno to wyglądać lepiej.


Kamil Brzozowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Z Renatem Gafurowem trzymamy się bardzo dobrze i świetnie nam się współpracuje. Było to widać na torze. Całą drużyną po sobotnim treningu uczestniczyliśmy w grillu w parku maszyn. Rozmawialiśmy, by być jedną wielką rodziną. Przyniosło to rezultaty na torze i oby tak dalej. My mieliśmy trudne zadanie, bo straciliśmy Oskara Fajfera. Od początku sezonu jest naszym liderem i brakowało nam go. Mam nadzieję, że szybko do nas wróci.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież