Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rozłam wśród kibiców: koniec zgody na linii Lechia – Wisła

Ta informacja zaskoczyła wszystkich. Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” poinformowało w poniedziałek, że zgoda została zerwana.


„W związku z ruchami grupy decyzyjnej kibiców Wisły Kraków, które są nie do zaakceptowania przez kibiców Lechii Gdańsk, z dniem dzisiejszym zostaje zakończona zgoda z kibicami z Krakowa” - czytamy w krótkim, ale jakże dosadnie treściwym, komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie stowarzyszenia kibiców biało-zielonych.


Na odpowiedź stowarzyszenia kibiców Wisły Kraków nie trzeba było długo czekać. Mimo wszystko jednak trzeba zauważyć, że obie strony zachowują spokój, a sympatycy Białej Gwiazdy wypowiedzieli się w bardzo klasowy sposób. „Pomimo doniesień z Gdańska, informujemy że barwy Lechii Gdańsk nadal są akceptowane na naszym stadionie, a kibice Lechii szanowani w Krakowie. Grupy decyzyjne Wisły Kraków” - równie krótko napisali krakowianie.


Co jest przyczyną zakończenia jednej z najdłuższych, bo trwającej od lat 70., przyjaźni w kibicowskiej Polsce? Nie ma oficjalnych informacji, to zrozumiałe, ale niemal pewne jest, że chodzi o układ, jaki wiślacy zawarli z sympatykami Ruchu Chorzów. A ci są przecież w Gdańsku – mówiąc delikatnie – mało lubiani. W historii zgody Lechia-Wisła było już kilka scysji, jak chociażby ta, kiedy kibice spod Wawelu mieli bardzo dobre relacje z Jagiellonią Białystok.


Ciekawe jak na ten rozwój sytuacji zareagują fani z Wrocławia. Jak wiadomo i oni mają układ z nielubianym w Gdańsku Motorem Lublin, jednak póki co nikt nie mówi o zrywaniu przyjacielskich stosunków. Jak się jednak okazało, we wtorek kibice Śląska poszli tą samą drogą co gdańszczanie i zerwali pakt z krakowianami.


Na chwilę obecną słynni „Trzej Królowie Wielkich Miast” przestają istnieć. Na jak długo? Być może na zawsze. Kibice są zaskoczeni, a niektórzy wręcz oburzeni. Na stronach fanowskich można przeczytać komentarze, że i tak zawsze Wisła będzie przyjacielem, ale są też i takie, które mówią, że bardzo nie ładnie ze strony Wisły, że zawiązała zgodę, która wpłynęła na kilkudziesięcioletnią przyjaźń.


Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to na zachowanie grup kibiców na stadionach. Na pewno jednak, patrząc przez pryzmat czysto kibicowski, dla obu klubów do duże, swego rodzaju, osłabienie.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież