Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mariola Zmudzińska: Grupa Energa ma dużo pozytywnej energii do przekazania

Rozmowa z Mariolą Zmudzińską, wiceprezes zarządu Energa SA ds. relacji inwestorskich- Grupa Energa bardzo szeroko wychodzi z propozycjami dla dzieci i młodzieży w ramach swojej misji społecznej. Przykładem może być turniej integracyjny "Urodziny Andrzeja - Sprawni i niepełnosprawni razem z Energą", który od pierwszej edycji jest wspierany przez Energę.
Mariola Zmudzińska: Grupa Energa ma bardzo dużo pozytywnej energii. Myślę, że musimy ją właściwie przeznaczać. Młodzież to przyszłość, dzieci to przyszłość. Musimy je zachęcać zarówno do rozwoju intelektualnego jak i do wysiłku fizycznego. Te dwa elementy muszą się uzupełniać. Dlatego dziś sport, dlatego dziś młodzież, niepełnosprawna i pełnosprawna. W tą stronę powinniśmy iść.


- Turniej integracyjny to okazja do uczczenia pamięci Andrzeja Grubby, którego postawa sportowa, ale również pozasportowa była i jest godną do naśladowania.
Mariola Zmudzińska: Dzisiejsze spotkanie, dzisiejsze zawody to wyjątkowa okazja podczas której możemy uczcić pamięć wyjątkowego sportowca Pana Andrzeja Grubby. To jest coś co dodatkowo nas zachęca żeby pokazywać młodzieży te wzorce, które mamy w naszym społeczeństwie, które powinniśmy podkreślać.


alt

Podczas integracyjnego turnieju tenisa stołowego Mariola Zmudzińska zagrał kilka piłek z Natalią Partyką


- Grupa Energa patronuje kilku programom sportowym, w których biorą udziały tysiące dzieci i młodzieży. Ich efektem jest wyławianie talentów, które reprezentują Polskę na najważniejszych imprezach sportowych takich jak igrzyska.
Mariola Zmudzińska: Programy realizowane pod szyldem Energi uważamy za bardzo udane. Dlatego nie rezygnujemy i wspieramy je dalej, ale musimy patrzeć też na inne dyscypliny sportu i młodzież i talenty, które mogą się ukrywać, tak jak na przykład na tym turnieju. Ping pong jak wiemy to dyscyplina mocno związana z Pomorzem więc w tą stronę też trzeba się zwrócić.


- Czy jest szansa na kolejny program sportowy pod patronatem Energi? Energa Tenis Stołowy Cup?
Mariola Zmudzińska: Nie możemy tego wykluczyć. Będziemy się przyglądać, będziemy rozmawiać. Będziemy chętnie wspierać każdą inicjatywę, która dobrze służy rozwojowi młodzieży.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież