Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej, nie ... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańscy żużlowcy przełamią wyjazdową niemoc?

altŻużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże w minioną niedzielę poprawili sobie i swoim fanom humory. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego rozbili na gdańskim torze Polonię Bydgoszcz 59:31. W niedzielę, godz. 14.45, gdańszczanie będą rywalizować o punkty w Krośnie. Portal wybrzeze24.pl przeprowadzi relację LIVE z krośnieńskiego stadionu.W niedzielę gdańszczanie będą chcieli przełamać się niemoc w meczach wyjazdowych. Czeka ich wyprawa na drugi koniec Polski do Krosna. W Gdańsku krośnianie sprawili podopiecznym trenera Dzikowskiego sporo problemów. "Wilki" jak na razie lepiej spisują się w meczach wyjazdowych. Trzeba jednak im przyznać, że na swoim torze jeździli z czołowymi zespołami NICE PLŻ: Polonią Piła, Lokomotiwem i Orłem i ponieśli z nimi dotkliwe porażki. Krośnianie walczą o ósmą lokatę dającą prawo startu w przyszłorocznej I lidze bez względu jak będą wyglądały rozgrywki. Ewentualna wygrana z gdańszczanami mocno ich do tego przybliży. Krośnianie zgłosili taki sam skład w jakim wygrali w minioną niedzielę w Opolu. Takie same jest również ustawienie par. Kibice "Wilków" liczą, że na swoim torze tak jak na wyjazdach pojedzie Mirosław Jabłoński, który w spotkaniach wyjazdowych notował dwucyfrowe zdobycze, m.in. w Gdańsku zdobywając 15 punktów.


W gdańskiej drużynie w porównaniu do wygranej z Polonią Bydgoszcz jest jedna zmiana. Pod dwójką zgłoszony został Aureliusz Bieliński. Trener Grzegorz Dzikowski wystawił juniora zostawiając sobie pole do manewru. Jeśli zdolny do jazdy będzie Oskar Fajfer to z pewnością jego zobaczymy w Krośnie. Decyzja ma zapaść do końca tygodnia. Jeśli najlepszy polski zawodnik gdańskiej drużyny będzie niezdolny do startu to można się spodziewać, że z "2" pojedzie Krzysztof Jabłoński. Brak Fajfera byłby z pewnością dużym osłabieniem gdańskiej drużyny. Oskar jeździł najrówniej, a od kilku spotkań jego zdobycze punktowe oscylowały w graniach 10 punktów. Krzysztof Jabłoński w tym sezonie w meczu wyjazdowym takiej zdobyczy nie gwarantuje. Bardziej prawdopodobne jest, że Oskar do Krosna nie pojedzie.

Przed rokiem obie drużyny spotkały się na krośnieńskim torze dwa razy. W zasadniczej części sezonu "Wilki" wygrały 46:44. W gdańskiej drużynie nie zawiedli Zetterstroem (18 punktów) i Gafurow (13). Gospodarzy do wygranej poprowadził Daniel Kaczmarek (13), który najprawdopodobniej w niedzielę po raz kolejny będzie "gościem" w ekipie KSM. W rundzie finałowej gdańszczanie byli już wyraźnie lepsi zwyciężając 51:39. Do wygranej poprowadziło gdańszczan trio Zetterstroem (12), Gafurow (12) i Jabłoński (11). Gdańscy kibice życzyliby sobie takiego dorobku starszego z braci Jabłońskich w najbliższą niedzielę.


Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Linus Sundstroem
2. Aureliusz Bieliński
3. Renat Gafurow
4. Kamil Brzozowski
5. Magnus Zetterstroem
6. Dominik Kossakowski

KSM Krosno
9. Siergiej Łogaczow
10. Tomasz Chrzanowski
11. Marcin Rempała
12. Ernest Koza
13. Mirosław Jabłoński
14. Adrian Bialk

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież