Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Piotr Nowak trenerem Lechii

alt

Już wiadomo oficjalnie, że Piotr Nowak obejmie stanowisko pierwszego trenera Lechii Gdańsk. W środowe popołudnie PZPN wydał zgodę, aby były reprezentant Polski został nowym trenerem biało-zielonych.
- Rzucało mnie w różne strony świata, ale jestem szczęśliwy, że wróciłem do Polski – mówił Nowak na swojej pierwszej konferencji prasowej. – Powrót do kraju i podjęcie pracy w Lechii to dla mnie duże wyzwanie, ale nie boje się ich, a wręcz przeciwnie, bardzo je lubię. Już na początku mojej pracy mogę powiedzieć, że potencjał zawodników jest ogromny. Moim zadaniem będzie ustabilizować ich formę na wysokim poziomie i przekonać do tego, że są w stanie osiągać sukcesy, których każdy z nich jest bardzo głodny. Na pewno nie przyszedłem do gdańskiego klubu w charakterze sapera. Tutaj nie trzeba rozbrajać żadnych min, tylko wesprzeć chłopaków przede wszystkim pod względem mentalnym. Tak, aby zaczęli spełniać nadzieje, jakie są w nich pokładane –powiedział nowy trener Lechii Gdańsk.Piotr Nowak przyznał, ze z klażdym z zawodników będzie chciał porozmawiać, będzie chciał dotrzeć do nich, aby pomóc im znów uwierzyć, że są klasowymi zawodnikami – Ta drużyna naprawdę ma potencjał, wiem, ze potrafi walczyć zadaniem trenera jest te umiejętności wydobyć z zawodników – podkreślił. Przyznał, ze jego wzorem trenera jest Władysław Stachurski – To był trener twardy, wymagający, ale do wszystkich zawodników był niezwykle fair, zawsze, w każdym momencie. Wymagał od nas maksymalnego zaangażowania w czasie treningów i gier. To co było w domu trzeba było zostawić za szatnią i skupić się na swojej pracy przez te kilka godzin treningu - podkreślił.- Zdążyłem już poznać nieco swoich zawodników, ale teraz będę miał więcej czasu, by z każdym z nich porozmawiać, poznać ich oczekiwania, dobre strony, ale i braki każdego z nich. Na pewno będziemy musieli poprawić naszą grę, która musi być lepsza od tego, co zespół prezentował jesienią. Chciałbym, by na wspólnych treningach każdy z piłkarzy poznał dokładnie moją filozofię, bym na meczach nie musiał cały czas biegać, gwizdać, machać rękoma i pokazywać co mają robić. Moi zawodnicy muszą wiedzieć, co mają robić na boisku i jakie mają zadania do wykonania. Dlatego będę wymagał od nich pełnej koncentracji na treningach. Czas na zajęciach muszą w pełni poświęcić na piłkę, wszystko inne powinno zostać za drzwiami szatni – przekonywał Nowak.Oprócz pracy w gdańskim klubie, trener Nowak będzie miał za zadanie uzupełnić trenerskie kwalifikacje.
- Już od dawna miałem w planach wyrobienie licencji UEFA Pro, jednak dotychczasowe obowiązki w reprezentacji USA i klubach MLS uniemożliwiały mi skończenie kursu. Dlatego jestem wdzięczny Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, który wyszedł naprzeciw moim oczekiwaniom i wydał zgodę na pracę w Ekstraklasie. Teraz będę mógł pracować i jednocześnie zakończyć kurs, dzięki któremu na pewno poszerzę swoją trenerską wiedzę – przyznał Nowak.Nowak ostatnio pracował z kadrą Antiguy i Barbudy, wcześniej był asystentem w pierwszej reprezentacji USA i reprezentacji U-23, jako trener zdobył mistrzostwo Major League Soccer. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał we Włókniarzu Pabianice, później grał w Bełchatowie, Zawiszy i Widzewie za granicą natomiast reprezentował barwy klubów z Turcji, Szwajcarii, Niemiec i USA.


kli/

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież