Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Piotr Nowak trenerem Lechii

alt

Już wiadomo oficjalnie, że Piotr Nowak obejmie stanowisko pierwszego trenera Lechii Gdańsk. W środowe popołudnie PZPN wydał zgodę, aby były reprezentant Polski został nowym trenerem biało-zielonych.
- Rzucało mnie w różne strony świata, ale jestem szczęśliwy, że wróciłem do Polski – mówił Nowak na swojej pierwszej konferencji prasowej. – Powrót do kraju i podjęcie pracy w Lechii to dla mnie duże wyzwanie, ale nie boje się ich, a wręcz przeciwnie, bardzo je lubię. Już na początku mojej pracy mogę powiedzieć, że potencjał zawodników jest ogromny. Moim zadaniem będzie ustabilizować ich formę na wysokim poziomie i przekonać do tego, że są w stanie osiągać sukcesy, których każdy z nich jest bardzo głodny. Na pewno nie przyszedłem do gdańskiego klubu w charakterze sapera. Tutaj nie trzeba rozbrajać żadnych min, tylko wesprzeć chłopaków przede wszystkim pod względem mentalnym. Tak, aby zaczęli spełniać nadzieje, jakie są w nich pokładane –powiedział nowy trener Lechii Gdańsk.Piotr Nowak przyznał, ze z klażdym z zawodników będzie chciał porozmawiać, będzie chciał dotrzeć do nich, aby pomóc im znów uwierzyć, że są klasowymi zawodnikami – Ta drużyna naprawdę ma potencjał, wiem, ze potrafi walczyć zadaniem trenera jest te umiejętności wydobyć z zawodników – podkreślił. Przyznał, ze jego wzorem trenera jest Władysław Stachurski – To był trener twardy, wymagający, ale do wszystkich zawodników był niezwykle fair, zawsze, w każdym momencie. Wymagał od nas maksymalnego zaangażowania w czasie treningów i gier. To co było w domu trzeba było zostawić za szatnią i skupić się na swojej pracy przez te kilka godzin treningu - podkreślił.- Zdążyłem już poznać nieco swoich zawodników, ale teraz będę miał więcej czasu, by z każdym z nich porozmawiać, poznać ich oczekiwania, dobre strony, ale i braki każdego z nich. Na pewno będziemy musieli poprawić naszą grę, która musi być lepsza od tego, co zespół prezentował jesienią. Chciałbym, by na wspólnych treningach każdy z piłkarzy poznał dokładnie moją filozofię, bym na meczach nie musiał cały czas biegać, gwizdać, machać rękoma i pokazywać co mają robić. Moi zawodnicy muszą wiedzieć, co mają robić na boisku i jakie mają zadania do wykonania. Dlatego będę wymagał od nich pełnej koncentracji na treningach. Czas na zajęciach muszą w pełni poświęcić na piłkę, wszystko inne powinno zostać za drzwiami szatni – przekonywał Nowak.Oprócz pracy w gdańskim klubie, trener Nowak będzie miał za zadanie uzupełnić trenerskie kwalifikacje.
- Już od dawna miałem w planach wyrobienie licencji UEFA Pro, jednak dotychczasowe obowiązki w reprezentacji USA i klubach MLS uniemożliwiały mi skończenie kursu. Dlatego jestem wdzięczny Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, który wyszedł naprzeciw moim oczekiwaniom i wydał zgodę na pracę w Ekstraklasie. Teraz będę mógł pracować i jednocześnie zakończyć kurs, dzięki któremu na pewno poszerzę swoją trenerską wiedzę – przyznał Nowak.Nowak ostatnio pracował z kadrą Antiguy i Barbudy, wcześniej był asystentem w pierwszej reprezentacji USA i reprezentacji U-23, jako trener zdobył mistrzostwo Major League Soccer. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał we Włókniarzu Pabianice, później grał w Bełchatowie, Zawiszy i Widzewie za granicą natomiast reprezentował barwy klubów z Turcji, Szwajcarii, Niemiec i USA.


kli/

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież