Znamy posłów z Gdańska i senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Borysiuk w Legii

Poniedziałkowy wieczór przyniósł ostatecznie rozstrzygnięcie w kwestii przyszłości klubowej Ariela Borysiuka. Podstawowy zawodnik Lechii, jeden z jej najlepszych graczy na jesień, reprezentant Polski wytransferowany został do Legii Warszawa. Oficjalnej kwoty nie podano, mówi się jednakże o około 2 mln. złotych.


Kwestia powrotu defensywnego pomocnika do Legii, pojawiła się w ostatnich dniach, mimo, że Borysiuk miał w Gdańsku kontrakt ważny do 2020 roku to jednak obie strony dość szybko doszły do porozumienia i po przejściu testów medycznych piłkarz jest już zawodnikiem „Wojskowych”.  Borysiuk jest wychowankiem TOP 54 Biała-Podlaska, skąd przeniósł się na jesieni 2007 roku do Legii. Był też jednym z najmłodszych debiutantów w ekstraklasie, właśnie w barwach Legii. Próbował swoich sił również poza granicami Polski. Występował w 1.FC Kaiserslautern i w Wołdze Niżni Nowogrod. Przed sezonem 2014/2015 z Rosji wrócił do kraju i stał się podstawowym zawodnikiem Lechii.W gdańskim klubie, rozegrał 54 oficjalne spotkania, w których strzelił dwa gole. Najczęściej występował na pozycji defensywnego pomocnika, choć próbowany był również – ze względu na kontuzje kolegów – na pozycji obrońcy.

Jak już wspomnieliśmy w Lechii na dobre zadomowił się w pierwszym składzie, systematyczne i dobre występy lidze przyniosły powołania reprezentacyjne. Borysiuk ma duże szanse na znalezienie się w kadrze na EURO. Jego odejście z Lechii, wydaje się być decyzją nie najlepszą dla gdańskiej ekipy, wprawdzie nie ma ludzi niezastąpionych, ale to właśnie Borysiuk, oprócz Marko Maricia, wymieniany był jako najlepszy gracz gdańszczan w jesiennej części bieżącego sezonu. Na uwagę zasługiwały jego strzały z dystansu oraz wyróżniająca się na tle pozostałych kolegów waleczność.Dotychczas gdańszczanie grali w ustawieniu z dwoma cofniętymi pomocnikami, oprócz Borysiuka mogli zagrać w tej części boiska: Daniel Łukasik czy Aleksandar Kovacević. Jeśli nowy trener Lechii podtrzyma takie ustawienie to wówczas ciężko będzie o nominalnego zmiennika na te pozycje. Rezygnacja z Borysiuka może oznaczać przebudowę taktyki zespołu i daje też szanse na szersze zaprezentowanie się w podstawowym składzie Michałowi Chrapkowi.

kli/Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież