Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Borysiuk w Legii

Poniedziałkowy wieczór przyniósł ostatecznie rozstrzygnięcie w kwestii przyszłości klubowej Ariela Borysiuka. Podstawowy zawodnik Lechii, jeden z jej najlepszych graczy na jesień, reprezentant Polski wytransferowany został do Legii Warszawa. Oficjalnej kwoty nie podano, mówi się jednakże o około 2 mln. złotych.


Kwestia powrotu defensywnego pomocnika do Legii, pojawiła się w ostatnich dniach, mimo, że Borysiuk miał w Gdańsku kontrakt ważny do 2020 roku to jednak obie strony dość szybko doszły do porozumienia i po przejściu testów medycznych piłkarz jest już zawodnikiem „Wojskowych”.  Borysiuk jest wychowankiem TOP 54 Biała-Podlaska, skąd przeniósł się na jesieni 2007 roku do Legii. Był też jednym z najmłodszych debiutantów w ekstraklasie, właśnie w barwach Legii. Próbował swoich sił również poza granicami Polski. Występował w 1.FC Kaiserslautern i w Wołdze Niżni Nowogrod. Przed sezonem 2014/2015 z Rosji wrócił do kraju i stał się podstawowym zawodnikiem Lechii.W gdańskim klubie, rozegrał 54 oficjalne spotkania, w których strzelił dwa gole. Najczęściej występował na pozycji defensywnego pomocnika, choć próbowany był również – ze względu na kontuzje kolegów – na pozycji obrońcy.

Jak już wspomnieliśmy w Lechii na dobre zadomowił się w pierwszym składzie, systematyczne i dobre występy lidze przyniosły powołania reprezentacyjne. Borysiuk ma duże szanse na znalezienie się w kadrze na EURO. Jego odejście z Lechii, wydaje się być decyzją nie najlepszą dla gdańskiej ekipy, wprawdzie nie ma ludzi niezastąpionych, ale to właśnie Borysiuk, oprócz Marko Maricia, wymieniany był jako najlepszy gracz gdańszczan w jesiennej części bieżącego sezonu. Na uwagę zasługiwały jego strzały z dystansu oraz wyróżniająca się na tle pozostałych kolegów waleczność.Dotychczas gdańszczanie grali w ustawieniu z dwoma cofniętymi pomocnikami, oprócz Borysiuka mogli zagrać w tej części boiska: Daniel Łukasik czy Aleksandar Kovacević. Jeśli nowy trener Lechii podtrzyma takie ustawienie to wówczas ciężko będzie o nominalnego zmiennika na te pozycje. Rezygnacja z Borysiuka może oznaczać przebudowę taktyki zespołu i daje też szanse na szersze zaprezentowanie się w podstawowym składzie Michałowi Chrapkowi.

kli/Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież