STRABAG zarabia w Gdańsku. Kto bogatemu zabroni? » Gdańsk i dwie zaprzyjaźnione gminy wypłaciły dwa miliony złotych tytułem zadośćuczynienia koncernowi... Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
środa, 27 stycznia 2021 18:38
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
W piątek, 29 stycznia, piłkarska Ekstraklasa SA wznawia rozgrywki.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska „13” na Olimpiadę

Gdańsk w sposób symboliczny pożegnał olimpijczyków udających się do Londynu. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - jak mówi, liczy na zawieszenie broni podczas olimpiady.Po czasie stagnacji podczas Euro 2012 londyńska olimpiada nie przysporzy jednak włodarzom kolejnych wakacji. Chociaż akurat prezydent Adamowicz obejrzy uroczyste otwarcie olimpiady na żywo. Będzie to więc jego olimpijski debiut. Oby udany. Na dobrą wróżbę prezydent Adamowicz otrzymał oryginalną olimpijską koszulkę polskiego reprezentanta. Dar od żeglarza Mateusza Kusznierewicza. 
- Sportowa pałeczka została przekazana kolejnemu pokoleniu. Pokonaliście kolejne tkwiące w was ograniczenia. Zatem do przodu – zachęcał sportowców prezydent Adamowicz.


alt


Nim przyjdzie czas na olimpijskie sukcesy gdańscy olimpijczycy, którzy wystąpią w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, spotkali się z prezydentową Danutą Wałęsową, prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem i przewodniczącym miejskiej rady Bogdanem Oleszkiem oraz trójmiejskimi „działaczami” z byłym ministrem sportu Adamem Gierszem. Pomieszczeń na spotkanie udzielił Ośrodku Kultury Morskiej w zrewitalizowanym obiekcie CMM przy ul. Tokarskiej w Gdańsku.


alt


W Londynie  wystąpi trzynastu gdańskich sportowców. Nadmotławski gród reprezentować mają w Londynie wioślarze: Adam Korol – w poniedziałek obecna była jego żona Dagmara i Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk), żeglarze Mateusz Kusznierewicz (Gdański Klub Żeglarski), zdobył  4 miejsce na igrzyskach  w Pekinie 2008, ale ma na koncie już olimpijskie złoto i brąz, Jolanta Ogar, Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), florecistka Karolina Chlewińska (AZS AWFiS Gdańsk), lekkoatleci Piotr Wiaderek, Igor Janik, Paweł Rakoczy, Bartosz Osewski (AZS AWFiS), judoczka Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) i tenisistka stołowa Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk). Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. gdańszczanie zdobyli dwa złote medale. Na najwyższym podium stanęli gimnastyk Leszek Blanik (obecnie poseł) oraz wioślarz Adam Korol, który w Londynie ma szansę na wywalczenie kolejnego krążka.
ASG

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież