Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Trefl podtrzymał zwycięską passę
sobota, 28 listopada 2020 20:14
Trefl podtrzymał zwycięską passę
Do pięciu wygranych z rzędu wzrosła passa siatkarzy Trefla.
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Z Sopotu na londyńską olimpiadę – reprezentacja 4+1


Sopot, 36-tysięczny kurort, wystawia na londyńską olimpiadę pięcioosobową reprezentację. Sopocianie wystartują w wieloboju, windsurfingu, tenisie i lekkiej atletyce. Wśród polskich olimpijczyków znajdą się tyczkarka Anna Rogowska (SKLA), wieloboistka Karolina Tymińska (SKLA),  biegaczka Marta Jeschke (SKLA),  tenisistka Klaudia Jans-Ignaciak (SKT) i windsurfer Przemek Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot).Tymańska i Rogowska, trapione były ostatnio kontuzjami, ale nie powinny mieć problemu z zakwalifikowaniem się do kadry.  We wtorek obie powinny znaleźć swoje nazwiska na liście zatwierdzonej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Sopot reprezentują cztery panie i mężczyzna. Zatem płeć piękna w Sopocie górą.


- Mam nadzieję, że kibice jeszcze pamiętają Ateny. To był mój wielki sukces. Trzymajcie kciuki. Miałam w czerwcu problem ze ścięgnem Achillesa. Wolałam więc wyhamować ze startami. Może dopisze mi szczęście i powtórzę to co stało się w Atenach – wspomina Anna Rogowska, w niedzielę jeszcze z plastrem na stopie, zdobywczyni brązowego medalu na letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach, a w Berlinie zdobywczyni mistrzostwa świata w 2009 r.


alt


W biegu na 100 metrów indywidualnie oraz w sztafecie 4x100 pobiegnie w Londynie Marta Jeschke z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.    Na olimpijskim akwenie zaprezentują się także reprezentacja naszych żeglarzy z Mateuszem Kusznierewiczem(Gdański Klub Żeglarski) i Przemysławem Miarczyńskim (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Ten ostatni spotkany przez nas w niedzielę w jednym z sopockich hoteli był dobrej myśli.


- W Londynie będę miał szansę na przypieczętowanie sukcesów polskiego windsurfingu. Startujemy na kilku akwenach. Pogoda powinna nam sprzyjać. Sprzęt też. Będzie przecież je3dnakowy dla wszystkich, przynajmniej wykonany w jednej fabryce. Mam jeszcze dwa tygodnie na szlif formy i spokojne wypoczywanie przed startem. . Będzie dobrze. Bojek po drodze nie pogubię – zapewnił nas śmiejąc się Miarczyński, sympatyczny, skromny zawodnik sportów wodnych.
Wyjątkowo usatysfakcjonowany był Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.


- Może i liczyłem na jeszcze kilku reprezentantów Sopotu w narodowej drużynie, ale tak sobie myślę, że niejedno miasto chciałoby mieć jednego reprezentanta na olimpiadzie, a my mamy piątkę. Sopot to małe miasto, a duchem wielkie  - zdobył się na filozoficzną refleksję prezydent Karnowski.


Na portalach społecznościowych pojawią się wkrótce wirtualne strefy kibica dedykowane poszczególnym reprezentantom z Sopotu.  XXX igrzyska olimpijskie w Londynie rozpoczynają się 27 lipca i potrwają do 12 sierpnia.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież