Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok » Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do ma... Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli...
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
niedziela, 20 stycznia 2019 20:49
Dobrą passę kontynuują hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie wygra ...

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

MH Automatyka rozstrzelała kadrę U23

altZgodnie z oczekiwaniami MH Automatyka nie miała żadnych problemów i pewnie pokonała Kadrę PZHL U23. Gdańszczanie w hali Olivia wygrali 9:1 (4:0, 2:1, 3:0).

MH Automatyka Gdańsk - Kadra PZHL U23 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
Bramki: 1:0 Petr Polodna (1), 2:0 Jegor Rożkow (1), 3:0 Mateusz Danieluk (12), 4:0 Tomasz Pastryk (20, 5 na 4), 5:0 Jakub Stasiewicz (28), 6:0 Robin Malý (31), 6:1 Kamil Wałęga (32), 7:1 Jegor Rożkow (49), 8:1 Josef Vítek (50), 9:1 Igor Smal (57)

MH Automatyka: Witkowski - Chalupa, Malý, Steber, Polodna, Danieluk - Tieslukiewicz, Dolny, Vítek, Rożkow, Stasiewicz - Kantor, Pastryk; Strużyk, Pesta, Marzec - Lehman, Ałeksiuk, Rompkowski, Wróbel, Smal

Kadra PZHL: Prokop (20 Zawalski) - Niedlich, Wysocki, Mich. Rybak, Wałęga, Olszewski - Gruszczyk, Khoperia, Pelaczyk, Mac. Rybak - Wsół, Ubowski, Zając - Misterkiewicz, Blanik, Luszniak.

Przed spotkaniem większość kibiców zastanawiała się nad rozmiarami wygranej MH Automatyki. Gdańszczan mieli dodatkowo ułatwione zadanie, bo kadra przyjechała do Gdańska w składzie, w którym było zaledwie pięciu defensorów i trzy ataki.

Ci, którzy spóźnili się na mecz chociaż o pół minuty dużo stracili. Po zaledwie 6,6 sekundy było 1:0! Po rzuceniu krążka przez sędziego guma powędrowała między trzema gdańszczanami, dostał ją Petr Polodna i po rajdzie od niebieskiej linii zdobył pierwszą bramkę. To prawdopodobnie najszybciej zdobyta bramka w historii spotkań w Olivii. Ledwo spiker poinformował kto strzelił gola i dokonano zapisu w protokole meczowym, a było już 2:0. W 28 sekundzie drugą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Jegor Rożkow. Tego jeszcze w gdańskiej hali nie było, aby po zaledwie 70 sekundach kibice śpiewali "Stocznia, Stocznia, my czekamy na zdobycie 3 bramy". Gdańszczanie nadal atakowali, ale na kolejnego gola trzeba było poczekać do 12 minuty. Ma listę strzelców wpisał się Mateusz Danieluk. Tuż przed końcem pierwszej tercji gdańszczanie wykorzystali okres gry w przewadze. Bramkę zdobył Tomasz Pastryk.

W drugiej tercji obraz gry nie uległ zmianie. Gdańszczanie nadal przeważali, ale przez długi czas bez efektu. W 28 minucie ładnym podanie popisał się Josef Vitek, a krążek w bramce Kadry umieścił Jakub Stasiewicz. W 31 minucie na 6:0 podwyższył Robin Malý. Wysokie prowadzenie jakby rozkojarzyło biało-niebieskich. W 32 minucie honorowego gola dla Kadry zdobył Kamil Wałęga. Bramek dla gości mogło być więcej, bo przez kilka minut gdańszczanie grali słabo i dopuścili Kadrę do groźnych sytuacji. Na szczęście koncentracji nie stracił Tomasz Witkowski i skończyło się utratą tylko jednej bramki.

W trzeciej tercji gdańszczanie dość długo nie mogli podwyższyć wynik. Nie udało im się nawet gdy ponad minutę grali w podwójnej przewadze. Udało się w 49 minucie, a po raz drugi na listę strzelców się Rożkow, a po chwili bramkę zdobył Vitek. Wynik spotkania ustalił Igor Smal. Chociaż kibice domagali się "dwucyfrówki" to skończyło się na 9:1.