Świętowanie 100-lecia Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej » Wciągnięcie biało-czerwonej flagi na maszt, przegląd filmowy kinematografii polskiej z okresu dwudzi... Rekordowa XVI Parada Niepodległości - GALERIA » 30. tysięcy gdańszczan wzięło udział w rekordowej XVI Paradzie Niepodległości, która w niedzielę 11 ... Świętujemy naszą Polskę Niepodległą » Drogi do Niepodległej wiodły przez pola bitew legionowych brygad Józefa Piłsudskiego i innych twórcó... Weekend Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku za... Biało-czerwone flagi od Radia Gdańsk dla Pomorzan » Od środy do piątku reporterzy Radia Gdańsk rozdają biało-czerwone flagi mieszkańcom Pomorza. „Tydzie... Piotr Czauderna: Zmieni się niewiele lub zgoła prawie nic » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Roz... Świętowanie odzyskania niepodległości w Pedagogicznej Bibliotece Wojew... » Obchody 100-lecia niepodległości Polski są celebrowane przez wszystkich Polaków – tych dużych i mały... Powyborczy rachunek strat i zysków » W Gdańsku drugą turę wygrał, zasiadający od 1998 roku w prezydenckim fotelu, Paweł Adamowicz (KWW „W... Wyniki II tury wyborów samorządowych » W II turze wyborów samorządowych na Pomorzu wybierano prezydentów, burmistrzów i wójtów 10 miast i 1... Donald Tusk kontra komisja sejmowa w sprawie Amber Gold » Przewodniczący Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk przyjechał w poniedziałek rano do Sejmu n...
Msza święta czy biznes? Adamowicza wszystko dla Gdańska...
czwartek, 01 listopada 2018 22:01
Radni Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Koralewski i Piotr Gierszews ...
Lechia się męczyła, ale pokonała Cracovię
sobota, 10 listopada 2018 21:14
To nie był najlepszy mecz w wykonaniu Lechii. Biało-zieloni zagrali ...

„Wolność w sztuce – 3 pokolenia”
wtorek, 06 listopada 2018 18:43
Zarząd Gdańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, ka ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi
poniedziałek, 29 października 2018 14:16
W sobotę 26 października br. zakończył się w Rumi jubileuszowy XX ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

MH Automatyka rozstrzelała kadrę U23

altZgodnie z oczekiwaniami MH Automatyka nie miała żadnych problemów i pewnie pokonała Kadrę PZHL U23. Gdańszczanie w hali Olivia wygrali 9:1 (4:0, 2:1, 3:0).

MH Automatyka Gdańsk - Kadra PZHL U23 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
Bramki: 1:0 Petr Polodna (1), 2:0 Jegor Rożkow (1), 3:0 Mateusz Danieluk (12), 4:0 Tomasz Pastryk (20, 5 na 4), 5:0 Jakub Stasiewicz (28), 6:0 Robin Malý (31), 6:1 Kamil Wałęga (32), 7:1 Jegor Rożkow (49), 8:1 Josef Vítek (50), 9:1 Igor Smal (57)

MH Automatyka: Witkowski - Chalupa, Malý, Steber, Polodna, Danieluk - Tieslukiewicz, Dolny, Vítek, Rożkow, Stasiewicz - Kantor, Pastryk; Strużyk, Pesta, Marzec - Lehman, Ałeksiuk, Rompkowski, Wróbel, Smal

Kadra PZHL: Prokop (20 Zawalski) - Niedlich, Wysocki, Mich. Rybak, Wałęga, Olszewski - Gruszczyk, Khoperia, Pelaczyk, Mac. Rybak - Wsół, Ubowski, Zając - Misterkiewicz, Blanik, Luszniak.

Przed spotkaniem większość kibiców zastanawiała się nad rozmiarami wygranej MH Automatyki. Gdańszczan mieli dodatkowo ułatwione zadanie, bo kadra przyjechała do Gdańska w składzie, w którym było zaledwie pięciu defensorów i trzy ataki.

Ci, którzy spóźnili się na mecz chociaż o pół minuty dużo stracili. Po zaledwie 6,6 sekundy było 1:0! Po rzuceniu krążka przez sędziego guma powędrowała między trzema gdańszczanami, dostał ją Petr Polodna i po rajdzie od niebieskiej linii zdobył pierwszą bramkę. To prawdopodobnie najszybciej zdobyta bramka w historii spotkań w Olivii. Ledwo spiker poinformował kto strzelił gola i dokonano zapisu w protokole meczowym, a było już 2:0. W 28 sekundzie drugą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Jegor Rożkow. Tego jeszcze w gdańskiej hali nie było, aby po zaledwie 70 sekundach kibice śpiewali "Stocznia, Stocznia, my czekamy na zdobycie 3 bramy". Gdańszczanie nadal atakowali, ale na kolejnego gola trzeba było poczekać do 12 minuty. Ma listę strzelców wpisał się Mateusz Danieluk. Tuż przed końcem pierwszej tercji gdańszczanie wykorzystali okres gry w przewadze. Bramkę zdobył Tomasz Pastryk.

W drugiej tercji obraz gry nie uległ zmianie. Gdańszczanie nadal przeważali, ale przez długi czas bez efektu. W 28 minucie ładnym podanie popisał się Josef Vitek, a krążek w bramce Kadry umieścił Jakub Stasiewicz. W 31 minucie na 6:0 podwyższył Robin Malý. Wysokie prowadzenie jakby rozkojarzyło biało-niebieskich. W 32 minucie honorowego gola dla Kadry zdobył Kamil Wałęga. Bramek dla gości mogło być więcej, bo przez kilka minut gdańszczanie grali słabo i dopuścili Kadrę do groźnych sytuacji. Na szczęście koncentracji nie stracił Tomasz Witkowski i skończyło się utratą tylko jednej bramki.

W trzeciej tercji gdańszczanie dość długo nie mogli podwyższyć wynik. Nie udało im się nawet gdy ponad minutę grali w podwójnej przewadze. Udało się w 49 minucie, a po raz drugi na listę strzelców się Rożkow, a po chwili bramkę zdobył Vitek. Wynik spotkania ustalił Igor Smal. Chociaż kibice domagali się "dwucyfrówki" to skończyło się na 9:1.