Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Inauguracja światowej rywalizacji lekkoatletów w Sopocie

Z udziałem 600 zawodników reprezentujących 138 krajowych federacji rozpoczęły się w piątek 7 marca 15. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Przez trzy dni rozgrywane one będą w specjalnie do tych zawodów przystosowanej hali sportowo-widowiskowej Ergo Arena, przez której środek przebiega granica pomiędzy dwoma sąsiadującymi miastami Gdańskiem i Sopotem.


Polskę reprezentuje 37-osobowa ekipa, w tym piątka z gdańskiego Pomorza, z czego aż czworo, to sportowcy SKLA Sopot: Marta Jeschke - 60 m, Patryk Dobek – 4x400 m, Anna Rogowska – skok o tyczce, Kornelia Tymińska - pięciobój, Angelika Cichocka - 800 m (ULKS Talex Borzytuchom).


altPrezydent IAAF Lamine Dlack (na zdjęciu powyżej) podczas konferencji prasowej, poprzedzającej rozpoczęcie mistrzostw, powiedział, że jest to kulminacyjne święto halowego sezonu lekkoatletycznego. Tu w Sopocie rywalizują najlepsi sportowcy królowej sportu. Wyraził nadzieję, że te mistrzostwa z pewnością zostały dobrze zorganizowane, jako że Polska dobrze się spisała organizując podobnej rangi zawody lekkoatletyczne dla juniorów w 1999 czy młodzików w 2008 oraz w biegach przełajowych w 2013 roku. Wyraził nadzieję, że entuzjazm udzieli się licznym kibicom podczas trzydniowych mistrzostw w Sopocie. Zwłaszcza jak po medale będą sięgać takie polskie sławy lekkoatletyczne, jak kulomiot Tomasz Majewski, tyczkarz Paweł Wojciechowski, a zwłaszcza kiedy w niedzielę do finału skoków o tyczce przystąpi sopocianka Anna Rogowska.


altNiedziela będzie zatem dniem szczególnym, bo i polskie sztafety 4x400 m mogą powalczyć o podium (zdjęcie z halowych mistrzostw Polski). Szykuje się zatem zwłaszcza w najbliższą niedzielę prawdziwe święto sportu. Trzeba bacznie się tego dnia przyglądać tym zawodom, stwierdził prezydent IAAF.


alt


Powitał on też uczestniczących w konferencji prasowej wielu światowej sławy lekkoatletów, w tym dwóch Polaków - chodziarza Roberta Korzeniowskiego i tyczkarza Władysława Kozakiewicza (na zdjęciu powyżej).


altPrezydent Sopotu Jacek Karnowski stwierdził, że w życiu trzeba mieć marzenia i one pozwoliły do zorganizowania tych mistrzostw świata. Wiele w tym przedsięwzięciu pomogła sławna lekkoatletka Irena Szewińska, premier polskiego rządu Donald Tusk oraz wielu życzliwych mieszkańców Pomorza. Sopocki klub SKLA reprezentuje aż czworo sportowców, z tyczkarką  Anną Rogowską na czele (na zdjęciu powyżej), co stanowi 12 proc. 37-osobowej polskiej reprezentacji.


Mistrzostwa świata poprzedziły 58. Halowe Mistrzostwa Polski LA, które przez dwa dni ich trwania obejrzało 12 tys. osób. Takie sportowe zawody są dla młodzieży, zwłaszcza dla sopockiej, impulsem do uprawiania pięknej dyscypliny sportu jaką jest lekkoatletyka. Jak wyceniono, już nastąpił medialny zwrot poniesionych nakładów na kwotę 17 mln złotych, chociaż mistrzostwa dopiero się zaczynają, stwierdził prezydent Sopotu.


altPrezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła zacytowała kilka danych liczbowych związanych z tymczasowym montażem bieżni. Wszystkie elementy ważą łącznie ok. 260 ton, w tym same dźwigary to 110 ton. Gdyby połączyć wszystkie dźwigary użyte do podbudowy otrzymalibyśmy 22 km odległość. Przy budowie użytych zostało prawie 30 tys. elementów montowanych ręcznie. Konstrukcję podbudowy przywieziono 20 tirami, a 11 kolejnych tirów dostarczyło elementy samej bieżni. Jej całkowita powierzchnia wraz z polem wewnętrznym, to 4000 m kw. Prace rozpoczęły się w niedzielę 6 stycznia i trwały 40 dni. Zawody rozgrywane są na błękitnego koloru nawierzchni syntetycznej MONDO.


altJak nas poinformował na naszą indywidualną prośbę Nick Davies, dyrektor IAAF ds. komunikacji z mediami, 15. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Sopocie obsługuje 289 dziennikarzy. Tylu bowiem przyznano akredytacje, w tym 75 z Polski. Większość stanowią dziennikarze prasowi, jest ich 155, z czego 34 to Polacy. Oddzielną grupę stanowią dziennikarze reprezentujący portale internetowe, jest ich 18, w tym 11 z Polski. No i chyba najistotniejsza grupa fotoreporterów, jest ich aż 96, w tym 33 polskich. Ponadto przyznano akredytacje 19 attache prasowym.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież