Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Inauguracja światowej rywalizacji lekkoatletów w Sopocie

Z udziałem 600 zawodników reprezentujących 138 krajowych federacji rozpoczęły się w piątek 7 marca 15. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Przez trzy dni rozgrywane one będą w specjalnie do tych zawodów przystosowanej hali sportowo-widowiskowej Ergo Arena, przez której środek przebiega granica pomiędzy dwoma sąsiadującymi miastami Gdańskiem i Sopotem.


Polskę reprezentuje 37-osobowa ekipa, w tym piątka z gdańskiego Pomorza, z czego aż czworo, to sportowcy SKLA Sopot: Marta Jeschke - 60 m, Patryk Dobek – 4x400 m, Anna Rogowska – skok o tyczce, Kornelia Tymińska - pięciobój, Angelika Cichocka - 800 m (ULKS Talex Borzytuchom).


altPrezydent IAAF Lamine Dlack (na zdjęciu powyżej) podczas konferencji prasowej, poprzedzającej rozpoczęcie mistrzostw, powiedział, że jest to kulminacyjne święto halowego sezonu lekkoatletycznego. Tu w Sopocie rywalizują najlepsi sportowcy królowej sportu. Wyraził nadzieję, że te mistrzostwa z pewnością zostały dobrze zorganizowane, jako że Polska dobrze się spisała organizując podobnej rangi zawody lekkoatletyczne dla juniorów w 1999 czy młodzików w 2008 oraz w biegach przełajowych w 2013 roku. Wyraził nadzieję, że entuzjazm udzieli się licznym kibicom podczas trzydniowych mistrzostw w Sopocie. Zwłaszcza jak po medale będą sięgać takie polskie sławy lekkoatletyczne, jak kulomiot Tomasz Majewski, tyczkarz Paweł Wojciechowski, a zwłaszcza kiedy w niedzielę do finału skoków o tyczce przystąpi sopocianka Anna Rogowska.


altNiedziela będzie zatem dniem szczególnym, bo i polskie sztafety 4x400 m mogą powalczyć o podium (zdjęcie z halowych mistrzostw Polski). Szykuje się zatem zwłaszcza w najbliższą niedzielę prawdziwe święto sportu. Trzeba bacznie się tego dnia przyglądać tym zawodom, stwierdził prezydent IAAF.


alt


Powitał on też uczestniczących w konferencji prasowej wielu światowej sławy lekkoatletów, w tym dwóch Polaków - chodziarza Roberta Korzeniowskiego i tyczkarza Władysława Kozakiewicza (na zdjęciu powyżej).


altPrezydent Sopotu Jacek Karnowski stwierdził, że w życiu trzeba mieć marzenia i one pozwoliły do zorganizowania tych mistrzostw świata. Wiele w tym przedsięwzięciu pomogła sławna lekkoatletka Irena Szewińska, premier polskiego rządu Donald Tusk oraz wielu życzliwych mieszkańców Pomorza. Sopocki klub SKLA reprezentuje aż czworo sportowców, z tyczkarką  Anną Rogowską na czele (na zdjęciu powyżej), co stanowi 12 proc. 37-osobowej polskiej reprezentacji.


Mistrzostwa świata poprzedziły 58. Halowe Mistrzostwa Polski LA, które przez dwa dni ich trwania obejrzało 12 tys. osób. Takie sportowe zawody są dla młodzieży, zwłaszcza dla sopockiej, impulsem do uprawiania pięknej dyscypliny sportu jaką jest lekkoatletyka. Jak wyceniono, już nastąpił medialny zwrot poniesionych nakładów na kwotę 17 mln złotych, chociaż mistrzostwa dopiero się zaczynają, stwierdził prezydent Sopotu.


altPrezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła zacytowała kilka danych liczbowych związanych z tymczasowym montażem bieżni. Wszystkie elementy ważą łącznie ok. 260 ton, w tym same dźwigary to 110 ton. Gdyby połączyć wszystkie dźwigary użyte do podbudowy otrzymalibyśmy 22 km odległość. Przy budowie użytych zostało prawie 30 tys. elementów montowanych ręcznie. Konstrukcję podbudowy przywieziono 20 tirami, a 11 kolejnych tirów dostarczyło elementy samej bieżni. Jej całkowita powierzchnia wraz z polem wewnętrznym, to 4000 m kw. Prace rozpoczęły się w niedzielę 6 stycznia i trwały 40 dni. Zawody rozgrywane są na błękitnego koloru nawierzchni syntetycznej MONDO.


altJak nas poinformował na naszą indywidualną prośbę Nick Davies, dyrektor IAAF ds. komunikacji z mediami, 15. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Sopocie obsługuje 289 dziennikarzy. Tylu bowiem przyznano akredytacje, w tym 75 z Polski. Większość stanowią dziennikarze prasowi, jest ich 155, z czego 34 to Polacy. Oddzielną grupę stanowią dziennikarze reprezentujący portale internetowe, jest ich 18, w tym 11 z Polski. No i chyba najistotniejsza grupa fotoreporterów, jest ich aż 96, w tym 33 polskich. Ponadto przyznano akredytacje 19 attache prasowym.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież