Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Halowe Mistrzostwa Świata, dzień 1, sesja poranna: Mocne uderzenie na 800 metrów

altW pierwszej porannej sesji 15. Halowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w ERGO Arena polscy lekkoatleci wypadli dobrze, w  kilku wypadkach bardzo dobrze. W kwalifikacjach biegów na 800 m Angelika Cichocka i Adam Kszczot uzyskali najlepsze czasy. Słabiej niż się spodziewano spisuje się w pięcioboju Karolina Tymińska.


Bardzo dobrze spisała się Angelika Cichocka, która w kwalifikacjach biegu na 800 m uzyskała najlepszy czas. Zawodniczka ULKS Talex Borzytuchom, woj. pomorskie, wynikiem 2:00,37 s uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie. Druga w eliminacjach Ukrainka Nataliia Lupu miał czas o 0,28 s gorszy od Polki.


Równie dobrze spisali polscy biegacze na 800 m. Adam Kszczot również uzyskał najlepszy czas eliminacji (1:45,76 s). Czwarty czas w biegach kwalifikacyjnych miał drugi z biało-czerwonych Marcin Lewandowski (1:46,26 s).


Karolina Tymińska rozpoczęła rywalizację w pięcioboju od szóstej pozycji w biegu przez płotki. Zawodniczka SKLA uzyskała czas 8,50 s co dało jej 1013 punktów do klasyfikacji. W skoku wzwyż sopocianka zaliczyła tylko 1,75 m i była ósma zdobywając 916 punktów. W pchnięciu kulą Tymińska była piąta uzyskując 14,36 m, co dało jej 818 punktów. Po trzech konkurencjach sopocianka zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 2751 punktów. Prowadzi Holenderka Nadine Broersen (3035 puntów), przed Amerykanką Sharon Day-Monroe (2919) i Kanadyjką Brianne Theisen Eaton (2914).


Kamila Lićwinko i Justyna Kasprzycka zakwalifikowały się do finału konkursu skoku wzwyż. Obie Polki zaliczyły w eliminacjach wysokość 1,95 m w drugiej próbie co dało im odpowiednio 5 i 6 miejsce. Trzy zawodniczki zaliczyły 1,95 m w pierwszej próbie, a Hiszpanka Ruth Beitia jako jedyna zaliczyła wszystkie wysokości bez zrzutki.


W biegach eliminacyjnych na 400 m kobiet z dwóch Polek do półfinału zakwalifikowała się Justyna Święty, który uzyskała trzeci czas eliminacji 52,13 s będący jej rekordem życiowym. Odpadła Małgorzata Hołub, która miała 14 czas eliminacji.


Z czwartym wynikiem eliminacji (20,60 m) do finału konkursu pchnięcia kulą zakwalifikował się Tomasz Majewski. Eliminacje wygrał Niemiec Dawid Storl z wynikiem 21,24 m.


Jedyny Polak w eliminacjach biegu na 400 m Rafał Omelko uzyskał 14 czas kwalifikacji (46,84 s), ale awansował do półfinału jako drugi w swoim biegu, ponieważ awansem do półfinału premiowana była pierwsza dwójka z każdego biegu plus dwóch zawodników z najlepszymi czasami. Dzięki temu oprócz Polaka do półfinału awansował Jamajczyk Akheem Gauntlett (46,85 s), a odpadli mający lepsze czasy Duńczyk Nick Ekelund-Arenander (46,68 s) i Brazylijczyk Anderson Henriques (46,82 s).


Ostatnie miejsce w kwalifikacjach z wynikiem 13,57 m oznacza, że Anny Jagaciak nie zobaczymy w finale konkursu trójskoku.
Renata Flis uzyskała piąty czas w biegu eliminacyjnym na 3000 m i pewnie wywalczyła awans do finału.
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież