Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Gdański biznes bez zaufania do gdańskich władz » Od kilku dni Gdańska Izba Rzemieślnicza prowadzi zdalnie codzienne spotkania kryzysowe. W samo połud... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk...
Reklama
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
środa, 01 kwietnia 2020 18:43
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony k ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zetterstroem: Mogę jeszcze długo korzystać z mojego doświadczenia

Rozmowa z Magnusem Zetterstroemem, zawodnikiem Renault Zdunek Wybrzeże- Jak po pierwszych jazdach czujesz się na motocyklu?
Magnus Zetterstroem: Czuję się dość dobrze. To był dopiero mój drugi trening na torze w tym roku (rozmowa po pierwszym treningu na gdańskim torze - dop. TŁ). Motocykle pracują bardzo dobrze. Czuję się pewnie i czekam na sparingi i pierwszy mecz.

- W gdańskiej drużynie jest dużo młodych "wilków"...
Magnus Zetterstroem: Są też starsze "wilki" i dużym doświadczeniem (śmiech). Klub zbudował bardzo dobra drużynę. Nie mogę się doczekać rozpoczęcie rozgrywek, żeby zobaczyć jak sobie ci młodzi chłopacy poradzą.

- Nie boisz się walki o miejsce w podstawowym składzie?
Magnus Zetterstroem: Gdybym się bał to powinienem zakończyć swoją karierę 30 lat temu (śmiech). Dobrze jest wiedzieć, że ktoś cię goni, chce być lepszy. Mam swoje doświadczenie, oni swoje szalone głowy. Uważam, że mogę jeszcze długo korzystać z mojego doświadczenia, co pokazałem chociażby w ubiegłym sezonie.

- Czy twoim zdaniem taki obóz jaki w styczniu zorganizował gdański klub, na którym cię nie było, są potrzebne?
Magnus Zetterstroem: W czasie gdy był obóz byłem z rodziną na wakacjach, które miałem wcześniej ustalone. Takie obozy dla mnie są ważne tylko do budowania "team spirit", atmosfery w zespole, co jest bardzo ważne. Pozostałe rzeczy mnie nie interesują. Mam swój sprawdzony cykl przygotowań zimowych.

- Co jest dla ciebie ważne w przygotowaniach?
Magnus Zetterstroem: Dla mnie, w moim wieku, ważniejsze jest bycie na motorze niż w siłowni. Siłownia jest po to, aby dobrze wyglądać na plaży (śmiech).


alt- W zimę trenowałeś jazdę na lodzie. Myślałeś o startach w tej odmianie żużla?
Magnus Zetterstroem: Może po zakończeniu kariery w klasycznym żużlu. Wielu zawodników jeżdżących na lodzie to zawodnicy starsi, więc mam przed sobą jeszcze karierę w zawodach lodowych (śmiech).

- Według Tadeusza Zdunka celem jest jazda w finale ligi.
Magnus Zetterstroem: To dobrze, że został tak powiedział i postawiony został taki cel. Byłbym bardzo zawiedziony jeżdżąc w klubie, w którym chciałbym zakończyć rozgrywki w dole tabeli. Mimo wszystko należy zachować spokój. Pierwszym celem powinno być wygranie wszystkich spotkań na swoim torze, spróbować wygrać mecze na wyjeździe, aby zakwalifikować się do play off. I wtedy zobaczyć co się stanie.

- Kolejny sezon będziesz rywalizował z Renatem Gafurowem o to, który z was będzie liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników zagranicznych w historii gdańskiego klubu.
Magnus Zetterstroem: Będzie ciekawie. Zawsze jest dobrze mieć dodatkowy element rywalizacji. Cieszę się, że toczymy tą rywalizację z Renatem. Jestem bardzo dobrym zawodnikiem, mocno związanym z Gdańskiem.

- Renat zastąpił cię jako kapitan drużyny.
Magnus Zetterstroem: Dla mnie to żaden problem. Gdybym to ja miał nominować kapitana to na 110 procent wybrałbym Renata. Zasłużył na to. Jestem przekonany, że dobrze wywiąże się z tego zadania. Spędza więcej czasu w Gdańsku więc może bardziej pomóc młodym zawodnikom. Bycie kapitanem nie jest trudnym zadaniem, bo wszyscy jesteśmy profesjonalistami. Teraz to Renat będzie musiał występować przed sponsorami, kibicami i mediami (śmiech).

- Stawiasz sobie jakieś cele na ten sezon?
Magnus Zetterstroem: Najważniejszy to zostać na motorze (śmiech). Mam różne cele. Moim marzeniem pozostaje być mistrzem świata. I to chyba pozostanie tylko marzeniem (śmiech). Jednym z celów jest odjechanie wszystkich meczy w gdańskiej drużynie, bycie liderem zespołu.

- W drużynie są zawodnicy, którzy mogą jeździć w niej wiele lat. Drużyna została zbudowana z myślą o przyszłości.
Magnus Zetterstroem: To dobra podstawa do funkcjonowania klubu jeśli udałoby się utrzymać tych zawodników. Będzie ciekawie patrzeć jak to się rozwinie.

- Czy twoim zdaniem ma znaczenie czy pierwszy mecz jeździ się na swoim torze czy na wyjeździe?
Magnus Zetterstroem: Gdyby wszystko zależało tylko od tego czy mecz jest w domu czy na wyjeździe to sport byłby prosty. Pogoda, forma zawodników. Mógłbym podać sto różnych czynników, które mają wpływ na wynik.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz
fot. Sławomir Żylak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież