Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zetterstroem: Mogę jeszcze długo korzystać z mojego doświadczenia

Rozmowa z Magnusem Zetterstroemem, zawodnikiem Renault Zdunek Wybrzeże- Jak po pierwszych jazdach czujesz się na motocyklu?
Magnus Zetterstroem: Czuję się dość dobrze. To był dopiero mój drugi trening na torze w tym roku (rozmowa po pierwszym treningu na gdańskim torze - dop. TŁ). Motocykle pracują bardzo dobrze. Czuję się pewnie i czekam na sparingi i pierwszy mecz.

- W gdańskiej drużynie jest dużo młodych "wilków"...
Magnus Zetterstroem: Są też starsze "wilki" i dużym doświadczeniem (śmiech). Klub zbudował bardzo dobra drużynę. Nie mogę się doczekać rozpoczęcie rozgrywek, żeby zobaczyć jak sobie ci młodzi chłopacy poradzą.

- Nie boisz się walki o miejsce w podstawowym składzie?
Magnus Zetterstroem: Gdybym się bał to powinienem zakończyć swoją karierę 30 lat temu (śmiech). Dobrze jest wiedzieć, że ktoś cię goni, chce być lepszy. Mam swoje doświadczenie, oni swoje szalone głowy. Uważam, że mogę jeszcze długo korzystać z mojego doświadczenia, co pokazałem chociażby w ubiegłym sezonie.

- Czy twoim zdaniem taki obóz jaki w styczniu zorganizował gdański klub, na którym cię nie było, są potrzebne?
Magnus Zetterstroem: W czasie gdy był obóz byłem z rodziną na wakacjach, które miałem wcześniej ustalone. Takie obozy dla mnie są ważne tylko do budowania "team spirit", atmosfery w zespole, co jest bardzo ważne. Pozostałe rzeczy mnie nie interesują. Mam swój sprawdzony cykl przygotowań zimowych.

- Co jest dla ciebie ważne w przygotowaniach?
Magnus Zetterstroem: Dla mnie, w moim wieku, ważniejsze jest bycie na motorze niż w siłowni. Siłownia jest po to, aby dobrze wyglądać na plaży (śmiech).


alt- W zimę trenowałeś jazdę na lodzie. Myślałeś o startach w tej odmianie żużla?
Magnus Zetterstroem: Może po zakończeniu kariery w klasycznym żużlu. Wielu zawodników jeżdżących na lodzie to zawodnicy starsi, więc mam przed sobą jeszcze karierę w zawodach lodowych (śmiech).

- Według Tadeusza Zdunka celem jest jazda w finale ligi.
Magnus Zetterstroem: To dobrze, że został tak powiedział i postawiony został taki cel. Byłbym bardzo zawiedziony jeżdżąc w klubie, w którym chciałbym zakończyć rozgrywki w dole tabeli. Mimo wszystko należy zachować spokój. Pierwszym celem powinno być wygranie wszystkich spotkań na swoim torze, spróbować wygrać mecze na wyjeździe, aby zakwalifikować się do play off. I wtedy zobaczyć co się stanie.

- Kolejny sezon będziesz rywalizował z Renatem Gafurowem o to, który z was będzie liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników zagranicznych w historii gdańskiego klubu.
Magnus Zetterstroem: Będzie ciekawie. Zawsze jest dobrze mieć dodatkowy element rywalizacji. Cieszę się, że toczymy tą rywalizację z Renatem. Jestem bardzo dobrym zawodnikiem, mocno związanym z Gdańskiem.

- Renat zastąpił cię jako kapitan drużyny.
Magnus Zetterstroem: Dla mnie to żaden problem. Gdybym to ja miał nominować kapitana to na 110 procent wybrałbym Renata. Zasłużył na to. Jestem przekonany, że dobrze wywiąże się z tego zadania. Spędza więcej czasu w Gdańsku więc może bardziej pomóc młodym zawodnikom. Bycie kapitanem nie jest trudnym zadaniem, bo wszyscy jesteśmy profesjonalistami. Teraz to Renat będzie musiał występować przed sponsorami, kibicami i mediami (śmiech).

- Stawiasz sobie jakieś cele na ten sezon?
Magnus Zetterstroem: Najważniejszy to zostać na motorze (śmiech). Mam różne cele. Moim marzeniem pozostaje być mistrzem świata. I to chyba pozostanie tylko marzeniem (śmiech). Jednym z celów jest odjechanie wszystkich meczy w gdańskiej drużynie, bycie liderem zespołu.

- W drużynie są zawodnicy, którzy mogą jeździć w niej wiele lat. Drużyna została zbudowana z myślą o przyszłości.
Magnus Zetterstroem: To dobra podstawa do funkcjonowania klubu jeśli udałoby się utrzymać tych zawodników. Będzie ciekawie patrzeć jak to się rozwinie.

- Czy twoim zdaniem ma znaczenie czy pierwszy mecz jeździ się na swoim torze czy na wyjeździe?
Magnus Zetterstroem: Gdyby wszystko zależało tylko od tego czy mecz jest w domu czy na wyjeździe to sport byłby prosty. Pogoda, forma zawodników. Mógłbym podać sto różnych czynników, które mają wpływ na wynik.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz
fot. Sławomir Żylak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież