Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hokeiści bawili się z kibicami

Ponad sto osób pojawiło się na otwartym treningu hokeistów MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Zdecydowaną większość przybyłych stanowiły dzieci.


Otwarty trening hokeistów MH Automatyka Stoczniowiec 2014 rozpoczął się o godz. 18.00 i już w chwili rozpoczęcia na lodzie było kilkadziesiąt osób. Pół godziny później przybyłych było już ponad 100. Większość przybyłych stanowiły dzieci. Niektórzy przyszli całym rodzinami. Wielu z przybyłych stawiło się w koszulkach klubowych MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Koszulki, szaliki i inne gadżety można było kupić na specjalnym stoisku.


alt

Na początek rozgrzewkaalt

Chętni mogli się zaopatrzyć w klubowe gadżety- Przesunął się dwumecz, który mieliśmy rozegrać w ten weekend i zdecydowaliśmy się zorganizować coś w zamian dla kibiców - powiedział Arkadiusz Bruliński, wiceprezes zarządu ds. komunikacji MH Automatyka Stoczniowiec 2014. - Zorganizowaliśmy ślizgawkę-trening otwarty dla wszystkich kibiców którzy chcą spróbować swoich umiejętności. Można było sprawdzić się w strzelaniu na bramkę, podpatrywać tricki, ale również nauczyć jazdy. Była okazja aby porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, dostać autograf. Myślę, że to gratka dla kibiców i frekwencja pokazuje, że to dobry pomysł. Większość przybyłych na to spotkanie stanowią dzieci, które widujemy również na naszych meczach. To dopinguje te dzieci do przychodzenia na treningi i podnoszenie swoich umiejętności. Po raz pierwszy od czterech lat mają swoich idoli. Po niektórych młodych zawodnikach widać było, że mają bardzo dobrą technikę jazdy czy prowadzenia krążka. Wierzymy, że za kilka lat będą z nich dobrzy juniorzy, a potem, mamy nadzieję, seniorzy. Ta impreza to również okazja do wypromowania klubu, zachęcenia do przychodzenia na mecze. Można na niej z bliska zobaczyć zawodników, stanąć przy nich, dotknąć ich, zobaczyć jacy są duzi jak stoją na łyżwach. Ta bliskość powinna zaprocentować tym, że dzieci i młodzież będą się mogli identyfikować z zawodnikami. Imprezę można uznać za bardzo udaną i sukces organizacyjny i frekwencyjny. Myślę, że będziemy organizowali taką ślizgawkę, trening otwarty. Trudno teraz powiedzieć kiedy, ale myślę, że już niebawem.


alt

Chętnych do strzelania na bramkę było tak dużo, że dostawiono trzecią bramkęalt

W razie potrzeby stawiający pierwsze kroki mogli liczyć na pomoc zawodników MH Automatyka Stoczniowiec 2014


Podczas ślizgawki nie oszczędzali się zawodnicy MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Część z nich przybliżała podstawy hokeja dzieciom. Kilkudziesięciu młodych adeptów najpierw wykonywało hokejową rozgrzewkę, a potem trenowało strzały na bramkę. Był tak wielu chętnych, że trzeba było dostawić trzecią bramkę. Po ćwiczeniach ogólnych zaczęła się "gra". Ilu brało w niej udział zawodników? Trudno było zliczyć. Na pewno nikt w hali Olivia nie widział, żeby na jednej trzeciej lodu grało tylu zawodników. Mało kto chyba miał również okazję zobaczyć bramkarza siedzącego... na poprzeczce. Niektórzy pomagali w nauce jazdy stawiającym pierwsze kroki na lodzie. Inni pokazywali jak panować nad krążkiem. Ponieważ hokej jest grą kontaktową nie mogło się obyć bez tak lubianej prze kibiców "walki". W szranki z młodymi zawodnikami stanął  Jakub Stasiewicz. Kapitan gdańskiej drużyny najpierw pozował do zdjęć z fanami biało-niebieskich, a po chwili został wyzwany do "walki". Nie brakowało w niej naciągania koszuli na głowę czy przeciągania po lodzie. Chwilami Kuba musiał bronić się przed kilkoma "rywalami", ale nie dał się powalić na lód.


alt

Jakub Stasiewicz, kapitan gdańskiej drużyny, pozuje z młodymi zawodnikami, mającymi już klubowe koszulki...alt

... a kilka chwil później w typowej dla hokeja "walce"


- Przyznaję, że jestem zdziwiony liczbą ludzi, którzy przyszli - przyznał Oskar Lehmann, zawodnik MH Automatyka Stoczniowiec 2014. - Jest tylu ludzi, jest takie zainteresowanie. To pokazuje, że hokej jest potrzebny w Gdańsku. Myślę, że po tym spotkaniu z kibicami będziemy mieli jeszcze większego "kopa" żeby to ciągnąć, żeby walczyć o hokej o jak najwyższym poziomie w Gdańsku. Gdańsk zawsze słynął z tego, że miał dobrą młodzież. Tych dzieci przyszło na to spotkanie bardzo dużo i warto w nie inwestować. To spotkanie miał na celu również zintegrowanie nas z kibicami, bo jesteśmy wszyscy jedną grupą, która w ten hokej wierzy.


alt

Nie często można zobaczyć bramkarza siedzącego... na poprzeczcealt

W trakcie "gry" na lodzie było dość tłocznoalt

Pamiątkowe zdjęcie uczestników ślizgawki

(Po kliknięciu otwiera się w pełnym rozmiarze)


Dzieci opuszczały lodowisko zadowolone. - To była fajna impreza - powiedział ośmioletni Eryk. - Najbardziej podobało mi się strzelanie na bramkę. To nie był mój pierwszy kontakt z lodem. Trenuję hokej.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież