Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso... Minister Arabski wypaczył instrukcję? Prokurator żąda 1,5 roku pozbawi... » Prokuratora wnioskuje o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabs...
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
wtorek, 21 maja 2019 18:27
Po dramatycznej walce Anwil Włocławek zdołał zachować szansę na ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańszczanie trzeci w Mistrzostwach Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej

altŻużlowcy Zdunek Wybrzeże zajęli trzecie miejsce w pierwszym w historii finale Mistrzostw Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej rozegrane w Gnieźnie. Zwyciężyli zawodnicy najbliższego rywala gdańskiej drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovii.

Zawodnicy Zdunek Wybrzeże - Krystian Pieszczek, Kacper Gomólski i Adrian Cyfer - bardzo dobrze zaczęli zawody w Gnieźnie. Po trzech seriach startów gdańszczanie prowadzili mając w dorobku 14 punktów po wygranych po 5:1 z duetami PGG ROW Rybnik (nie jechali Woryna i Szczepaniak) i Lokomotiv Daugavpils oraz 4:2 z Unią Tarnów. Druga część zawodów to jazda w kratkę. Najpierw gdańszczanie przegrali 1:5 z parą Arged Malesa TŻ Ostrovii, aby po chwili w takim samym stosunku pokonać duet Orła Łódź. Przed ostatnim startem para Zdunek Wybrzeże miała szansę na zdobycie pierwszego miejsca w zawodach. Niestety Adrian Cyfer i Kacper Gomólski przegrali 1:5 ze słabo spisującymi się w turnieju zawodnikami Car Gwarant Startu Gniezno. W dodatkowym biegu o trzecie miejsce Gomólski wygrał z Danielem Kaczmarkiem z Unii Tarnów.

Zwycięska drużyna Arged Malesa TŻ Ostrovii zainkasowała nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych i uzyskała awans do finału Mistrzostw Polski Par Klubowych, który odbędzie się 11 maja na torze w Bydgoszczy