Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W razie czego Adamowicz i Lato wezmą za łopaty

altW środę w baraku – tymczasowej siedzibie spółki BIEG 1012 na terenie PGE Areny odbyła się konferencja prasowa, której celem miała być informacja na temat meczu Polska – Francja, który ma zainaugurować działalność PGE Areny. Obecni byli prezes PZPN Grzegorz Lato, sekretarz Zdzisław Kręcina, oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

O meczu

Na początku udało się dowiedzieć coś o meczu otwarcia. – Mecz odbędzie się 9 czerwca, a ja muszę powiedzieć, że jestem zaszokowany postępem prac na stadionie. – mówił Grzegorz Lato. – Mamy zapewnienie ze strony władz Gdańska, że stadion będzie gotowy. Już 29 maja zielonym do góry (będzie trawa - przyp. red.) – zakończył ten temat prezes Lato.

Wtórował mu Adamowicz – Bardzo się cieszę z pozytywnej oceny prac na stadionie. Dotrzymujemy słowa, Gdańsk będzie gotowy. Wyciągamy też wnioski z błędów innych, czyli czekamy z wyłożeniem trawy do ostatniej chwili, żeby mróz jej nie zniszczył. Mecz z Francją to będzie dobry prognostyk przed Euro 2012 – stwierdził prezydent Gdańska.


Dziennikarze pytali też o ceny biletów na mecz z Francuzami - Bilety nie będą tanie, ponieważ mamy złe doświadczenia, gdy wejściówki kosztują niewiele. Zależy nam, aby na mecze zamiast chuliganów przychodziły rodziny z dziećmi. Już na meczu Polska - Francja zamierzamy wprowadzić bilety rodzinne. Szczegóły dystrybucji i ceny wejściówek będą znane w przyszłym tygodniu – rozwiał wątpliwości prezes Lato.


Nie wiadomo jeszcze gdzie odbędzie się drugi mecz, poprzedzający ten w Gdańsku. – Przeciwnika jeszcze nie znamy, mamy dwóch kandydatów z wysokiej półki – powiedział Kręcina, dwóch na pytanie dwóch możliwość rozegrania go w Gdyni odparł. - Organizacja dwóch meczów w jednym regionie odpada. Gdynia nie złożyła jeszcze prośby o organizację meczu.


Prezydent Adamowicz stwierdził jeszcze, że w razie opóźnień z budową stadionu... – Jak trzeba będzie to ja wezmę urlop i z prezesem Trykosko będziemy zasuwać. A prezes Lato dodał: – Ja będę wam pomagać!


alt


Temat główny – „kibole”

Dziennikarze bardzo szybko zmienili temat i pytali o zajścia z Bydgoszczy, które miały miejsce dzień wcześniej. Prezes Lato zdementował informacje, jakoby mecz obserwowali ludzie z UEFA. – Nam nie jest wstyd za ten mecz. Zrobiliśmy wszystko, żeby było bezpiecznie – powiedział Lato oddając głos Kręcinie.


– Wstyd powinno być każdemu obywatelowi tego kraju. Sytuacje takie w futbolu zdarzają się na całym świecie. Jednak to, że kibice na początku meczu protestowali przeciw rządowi i „Gazecie Wyborczej” mówi wyraźnie, że problem nie leży po stronie związku – twierdzi sekretarz zaiązku. – Było by przykro grać finał Pucharu Polski przy pustych trybunach. Nie mamy wpływu kto kupuje bilet. To nie była garstka, ci co wbiegli na murawę – to było kilkaset osób. Jak będą nowe stadiony, to będzie inny ich odbiór przez kibiców – tłumaczył się Kręcina. – Nie rozwiąże problemu nawet zakaz stadionowy dla wszystkich obecnych na stadionie, bo zaraz pojawią się inni.


Oczywiście strach o Euro był wśród pytających również spory, ale włodarze nie boją się o to aż tak bardzo – Nie boję się o to co będzie się dziać na stadionach, ale o te specjalne strefy dla kibiców. Z wydarzeń z Bydgoszczy tłumaczył się będę w UEFA. Czekam na raport – mówił Lato, po czym zepchnął winę na kluby – To kluby powinny pracować ze swoimi kibicami. My zrobiliśmy wszystko co się dało. Ne będzie żadnych wysokich płotów na nowych stadionach! – dodał, po czym znalazł kolejnych winnych. - My nie mamy żadnych narzędzi do walki z kibicami. Na naszą prośbę weszła na stadion policja i na tej płycie została, nie podejmując żadnej interwencji. Gdyby to było w innym kraju byłoby 500 zatrzymanych postawione były by zarzuty i zapłaciliby oni za szkody. Czy policja kogoś zatrzymała? Nie.

Wtórował mu Kręcina. – W innych krajach byłoby tu zupełnie inaczej. Nie chcę tu oceniać, ale może policja ma swoje inne procedury.


Powiedzieli też o planowanym systemie identyfikacji, do którego podobno nie chcą się podłączyć kluby.


Do sytuacji z Bydgoszczy odniósł się też Adamowicz. – Pamiętajmy, że to jest sygnał ostrzegawczy dla 3 podmiotów. Po pierwsze dla państwa. Przepisy w Polsce nie są tworzone przez władze lokalne, ani PZPN. Pytanie o zaostrzanie prawa należy zadać policji i władzom państwa. Drugi podmiot to organizatorzy. Nie można oszczędzać na ochronie, co będzie rzutować na koszty meczów. Trzeci to władza lokalna i bezpieczeństwo wokół meczu. Pokazuje to, że wszystko tak naprawdę zależy od policji. Kluby powinny mieć sojusz z władzami. Czy kluby będą stawiać na innego kibica, czyli rodziny z dziećmi, żeby wyjście na stadion było podobne do wyjścia do centrum handlowego. Mecze piłkarskie powinno być alternatywną formą spędzenia czasu. Trzeba tylko wyeliminować ludzi, którzy idą na mecz dla „draki”. Ich wyeliminowanie będzie się klubom opłacało, ale muszą mieć odwagę cywilną. Nasz stadion jest superbezpieczny. Ma ogromny system monitoringu wizyjnego – twierdził prezydent. – Wszyscy, którzy przekraczają próg stadionu zgadzają się na pewne reguły, wczoraj były one złamane.


Na szczęście mecz w Gdańsku odbędzie się na pewno, gwarantuje to nie tylko Lato, ale także Paweł Adamowicz, który jako „Bob Budowniczy” sam weźmie łopatę do ręki gdyby zaszła taka potrzeba. Niepokoją jednak nieoficjalne informacje mówiące o horrendalnie wysokich cenach biletów na mecz Polska  - Francja, który tak naprawdę będzie starciem z trzecim garniturem Francuzów, gdyż spotkanie odbędzie się poza terminem UEFA, więc kluby nie będą musiały puszczać swoich zawodników. Na forach internetowych już pojawiają się głosy o bojkocie tego spotkania, gdyż tłumaczenie, że bilety będą drogie, żeby przyszły całe rodziny są po prostu abstrakcyjne. Bilet dla czteroosobowej rodziny – 1000 zł. Oglądać Smudę i jego marnych kopaczy – Bezcenne…

FA

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież