Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Aktywne lato z GOKF (1) - Siatkówka plażowa

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej na wakacje przygotował dla dzieci i młodzieży spędzającej wolny czas w Trójmieście bogatą ofertę aktywnego wypoczynku. Zajęcia rozpoczęły się 29 czerwca. Na łamach "Gazety Gdańskiej" będziemy prezentowali propozycje GOKF. Na początek siatkówka plażowa.


Przez dwa miesiące GOKF zaprasza chętnych nie tylko na zajęcia odbywające się na lądzie, ale i na wodzie - młodzież będzie miała możliwość poznania od podstaw coraz bardziej popularnej dyscypliny sportowej jaką są smocze łodzie.


altaltaltaltZajęcia zaczęły się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli 29 czerwca. Ze zorganizowanych atrakcji będzie można korzystać do 28 sierpnia.


altaltaltaltNa plaży na Stogach w pierwszym tygodniu wakacji można było wziąć udział w zajęciach siatkówki plażowej. - Przede wszystkim młodzież mile spędza na plaży czas - powiedział Andrzej Bocian prowadzący zajęcia. - Doskonalą swoje umiejętności gry w siatkówkę plażową. Większość z przychodzących na zajęcia po raz pierwszy spotyka się z innymi zasadami odbić, przebić piłki od tych, które są w siatkówce halowej. Przez dzień, dwa się wdrażają. Po tych zajęciach mogą spokojnie przez całe wakacje grać. Są również osoby, które trenują siatkówkę i to od lat.


altaltaltaltNa zajęcia na plaży na Stogach przychodziła głównie młodzież z gimnazjum i szkół średnich. W trakcie trzygodzinnych zajęć po krótkie rozgrzewce grano turnieje par - deble i miksty, trójkami, a czasami nawet czworo na czworo graczy. Zajęcia nie miały ograniczeń co do liczby uczestników, ale zazwyczaj brało w nich udział od 8 do 12 amatorów siatkówki plażowej. Przy mniejszej liczbie osób więcej czasu było poświęcane na doskonalenie techniki. Gdy przyszło więcej chętnych krótsza była rozgrzewka, a większość czasu poświęcona była na grę.


altaltaltalt- Zdecydowałam się wziąć udział w zajęciach siatkówki plażowej ponieważ ładna pogoda sprzyja grze - przyznała Kasia. - Te zajęcia to jest możliwość, żeby nie tylko siedzieć w domu i grać na komputerze albo oglądać telewizję, ale możemy aktywnie spędzić czas na plaży. Jeśli chodzi o siatkówkę plażową to najbardziej podoba mi się w tej dyscyplinie, że można połączyć przyjemne z pożytecznym - ruch i można się przy tym opalić.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież