Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Aktywne lato z GOKF (1) - Siatkówka plażowa

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej na wakacje przygotował dla dzieci i młodzieży spędzającej wolny czas w Trójmieście bogatą ofertę aktywnego wypoczynku. Zajęcia rozpoczęły się 29 czerwca. Na łamach "Gazety Gdańskiej" będziemy prezentowali propozycje GOKF. Na początek siatkówka plażowa.


Przez dwa miesiące GOKF zaprasza chętnych nie tylko na zajęcia odbywające się na lądzie, ale i na wodzie - młodzież będzie miała możliwość poznania od podstaw coraz bardziej popularnej dyscypliny sportowej jaką są smocze łodzie.


altaltaltaltZajęcia zaczęły się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli 29 czerwca. Ze zorganizowanych atrakcji będzie można korzystać do 28 sierpnia.


altaltaltaltNa plaży na Stogach w pierwszym tygodniu wakacji można było wziąć udział w zajęciach siatkówki plażowej. - Przede wszystkim młodzież mile spędza na plaży czas - powiedział Andrzej Bocian prowadzący zajęcia. - Doskonalą swoje umiejętności gry w siatkówkę plażową. Większość z przychodzących na zajęcia po raz pierwszy spotyka się z innymi zasadami odbić, przebić piłki od tych, które są w siatkówce halowej. Przez dzień, dwa się wdrażają. Po tych zajęciach mogą spokojnie przez całe wakacje grać. Są również osoby, które trenują siatkówkę i to od lat.


altaltaltaltNa zajęcia na plaży na Stogach przychodziła głównie młodzież z gimnazjum i szkół średnich. W trakcie trzygodzinnych zajęć po krótkie rozgrzewce grano turnieje par - deble i miksty, trójkami, a czasami nawet czworo na czworo graczy. Zajęcia nie miały ograniczeń co do liczby uczestników, ale zazwyczaj brało w nich udział od 8 do 12 amatorów siatkówki plażowej. Przy mniejszej liczbie osób więcej czasu było poświęcane na doskonalenie techniki. Gdy przyszło więcej chętnych krótsza była rozgrzewka, a większość czasu poświęcona była na grę.


altaltaltalt- Zdecydowałam się wziąć udział w zajęciach siatkówki plażowej ponieważ ładna pogoda sprzyja grze - przyznała Kasia. - Te zajęcia to jest możliwość, żeby nie tylko siedzieć w domu i grać na komputerze albo oglądać telewizję, ale możemy aktywnie spędzić czas na plaży. Jeśli chodzi o siatkówkę plażową to najbardziej podoba mi się w tej dyscyplinie, że można połączyć przyjemne z pożytecznym - ruch i można się przy tym opalić.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież