Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po meczu w Lublinie: Za późno się dopasowaliśmy

altPrzez 2/3 spotkania w Lublinie Wybrzeże spisywało się bardzo słabo. Dzięki zrywowi w końcówce udało się wydrzeć punkt bonusowy.Spotkanie w Lublinie od początku nie układało się po myśli gdańszczan. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego słabo startowali, a jak dobrze wyszli spod taśmy to dawali się objeżdżać na pierwszy wirażu lub na dystansie. Dopiero w siódmym wyścigu pierwsze indywidualne zwycięstwo dla gdańskiej drużyny odniósł Magnus Zetterstroem. - Rywale masowo wygrywali z nami starty - przyznał kapitan Wybrzeża. - Trzeba być uczciwym i oddać im za to honor, starali się jak mogli aby z nami wygrać. Byli od nas lepsi i możemy tylko im pogratulować.
Magnus podczas meczu w Lublinie wyprzedził Marvyna Coxa jeśli chodzi o liczbę punktów zdobytych podczas startów w Wybrzeżu.


Gdańszczanie dużo lepiej spisywali się w drugiej części spotkania. Po słabszym początku na poziomie do jakiego przyzwyczaił nas w tym roku zaczął punktować Renat Gafurow. - Od początku zawodów nie trafiliśmy z ustawieniami, bardzo źle nam szło ze startu  i po trasie, też było fatalnie – powiedział Rosjanin. - Pomogła na dłuższa przerwa w zawodach. Mogliśmy coś pozmieniać w motocyklach, przemyśleć wszystko, porozmawiać w parku maszyn, uzgodnić w którą stronę idziemy z przełożeniami, w górę czy w dół. Pozmienialiśmy ustawienia, w końcu wszystko zagrało i wywalczyliśmy przynajmniej bonus - przyznał. Renat w meczu z Motorem przekroczył jako pierwszy zawodnik zagranicznych w historii gdańskiego klubu granicę 700 punktów zdobytych w lidze.


Po jedenastym biegu gospodarze prowadzili 12 punktami. Patrząc na przebieg meczu to lublinianom było w tym momencie bliżej do bonusa. Na szczęście ostatnie cztery wyścigi należały do gdańszczan, którzy już po 14 wyścigu zapewnili sobie punkt za lepszy bilans w dwumeczu. W ostatnim biegu była szansa na uzyskanie remisu w meczu. Gafurow na moment wyprzedził Alesa Drymla i starał się go wywieźć, ale Czech był tego dnia nie do "ugryzienia" i szybko odjechał do przodu zapewniając gospodarzom zwycięstwo w meczu.
- W ostatnim biegu mieliśmy szansę na remis, na moment zrównałem się z Drymlem i starałem się zrobić miejsce Zetterstroemowi, ale rywal był dziś bardzo szybki. Staraliśmy się walczyć, nie wyszło do końca jak chcieliśmy. Tor nie był tragiczny, był mocno przyczepny, ale bez tragedii. Było ciężko, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo - stwierdził Rosjanin.


- Ales jest u siebie w domu i wiedział jak jechać. My dopasowaliśmy silniki dopiero po 11 biegu. Trochę za późno jak się okazało. Przegraliśmy minimalni. Szkoda. Straciliśmy za bardzo w pierwszych biegach, kiedy tor był przyczepny, później było już lepiej. Na początku nawet nie miałem fatalnych startów, ale  na trasie nic mi nie wychodziło – przyznał Eduard Krcmar.


- Mówiąc krótko, fatalny początek, dobry koniec - ocenił zawody Grzegorz Dzikowski, trener Wybrzeża. - To co moi zawodnicy robili na starcie to  była tragedia. Żadne korekty, nic nie działało. Widać było, że rywale ze startu nam odjeżdżali, nawet przy wygranym naszym starcie byli przy wyjściu z łuku szybsi. Korekty zawodziły, ale później po konsultacjach, doszliśmy jak trzeba było ustawić motocykle. Obudził się Gafur i jesteśmy szczęśliwi, że wywozimy bonus, bo w początkowej fazie to nie zapowiadało się dobrze. Za bardzo nie miałem możliwości taktycznych, bo na początku nikt jechał na odpowiednim poziomie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież