Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:50
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
Pierwszy sparing podczas obozu w tureckim Belek rozegrała Lechia. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Młodzi a już wielcy. Kolejne zespoły Open'er Festival ogłoszone

altDaughter, Warpaint i Bastille kolejnymi wykonawcami Open'er Festival. Ten eklektyczny zestaw z nurtu alternatywnego grania jest jednym z najciekawszych ogłoszeń do tej pory.Biorąc pod uwagę przebojowość, to na pewno w tej trójce wyścig wygrywa brytyjski zespół Bastille. Jest to swoisty fenomen, bo w ciągu roku z zespołu o którym nikt nie słyszał, stali się zespołem, którego koncerty wyprzedają się do ostatniego miejsca. Grający taneczny indie-pop Bastille po raz pierwszy dali się poznać szerszej publiczności podczas holenderskiego festiwalu Eurosonic. To wydarzenie było dla nich krokiem milowym – wydali longplay, zaczęli grać koncerty aż w końcu stali się gwiazdami swojego gatunku. Trochę american dream, ale jak widać niektórym się on spełnia.

Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę międzynarodowy rozgłos i rangę, to bezsprzecznym zwycięzcą jest damski kwartet z Kalifornii, czyli Warpaint. Aż ciężko uwierzyć, że ludzie mieszkający w jednym z najbardziej słonecznych regionów świata tworzą tak bardzo niemrawe – by nie powiedzieć senne – brzmienie. Co niesamowite, to brzmienie porwało cały świat. Melancholijne utwory stały się przebojami, a z wydaną w 2010 roku płytą „The Fool” rok później objechały najważniejsze festiwale zjednując sobie rzesze fanów. Po sporym okresie informacyjnej posuchy na początku roku pojawiła się ich nowa płyta, zatytułowana po prostu „Warpaint”. I z miejsca kwartet udowodnił, że nie było się co obawiać o jakość nowych kompozycji. Czy nowe utwory sprawdzą się na żywo równie dobrze, jak te z „The Fool”? Okaże się już latem w Gdyni.Całą stawkę zamyka jeden z najciekawszych i – według wielu – najważniejszych debiutów ubiegłego roku. Choć tak naprawdę zostali zauważeni dokładnie dwa lata temu, podczas tego samego festiwalu, co Bastille, czyli Eurosonic. Londyńskie trio wystąpiło wówczas w zaaranżowanym na salę koncertową kościele. Nikt chyba nie przypuszczał, że rok później, kiedy ten grający przygnębiające ballady z damskim wokalem zespół wyda płytę, stanie się ona hitem. Mało tego, że sprawdzi się w największych koncertowych przestrzeniach. Po ogłoszeniu Daughter na tegorocznym festiwalu Open'er, internet wręcz eksplodował entuzjazmem. A to się rzadko ostatnio zdarza i tym bardziej potwierdza fenomen tego młodego zespołu.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu: www.opener.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież