„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Młodzi a już wielcy. Kolejne zespoły Open'er Festival ogłoszone

altDaughter, Warpaint i Bastille kolejnymi wykonawcami Open'er Festival. Ten eklektyczny zestaw z nurtu alternatywnego grania jest jednym z najciekawszych ogłoszeń do tej pory.Biorąc pod uwagę przebojowość, to na pewno w tej trójce wyścig wygrywa brytyjski zespół Bastille. Jest to swoisty fenomen, bo w ciągu roku z zespołu o którym nikt nie słyszał, stali się zespołem, którego koncerty wyprzedają się do ostatniego miejsca. Grający taneczny indie-pop Bastille po raz pierwszy dali się poznać szerszej publiczności podczas holenderskiego festiwalu Eurosonic. To wydarzenie było dla nich krokiem milowym – wydali longplay, zaczęli grać koncerty aż w końcu stali się gwiazdami swojego gatunku. Trochę american dream, ale jak widać niektórym się on spełnia.

Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę międzynarodowy rozgłos i rangę, to bezsprzecznym zwycięzcą jest damski kwartet z Kalifornii, czyli Warpaint. Aż ciężko uwierzyć, że ludzie mieszkający w jednym z najbardziej słonecznych regionów świata tworzą tak bardzo niemrawe – by nie powiedzieć senne – brzmienie. Co niesamowite, to brzmienie porwało cały świat. Melancholijne utwory stały się przebojami, a z wydaną w 2010 roku płytą „The Fool” rok później objechały najważniejsze festiwale zjednując sobie rzesze fanów. Po sporym okresie informacyjnej posuchy na początku roku pojawiła się ich nowa płyta, zatytułowana po prostu „Warpaint”. I z miejsca kwartet udowodnił, że nie było się co obawiać o jakość nowych kompozycji. Czy nowe utwory sprawdzą się na żywo równie dobrze, jak te z „The Fool”? Okaże się już latem w Gdyni.Całą stawkę zamyka jeden z najciekawszych i – według wielu – najważniejszych debiutów ubiegłego roku. Choć tak naprawdę zostali zauważeni dokładnie dwa lata temu, podczas tego samego festiwalu, co Bastille, czyli Eurosonic. Londyńskie trio wystąpiło wówczas w zaaranżowanym na salę koncertową kościele. Nikt chyba nie przypuszczał, że rok później, kiedy ten grający przygnębiające ballady z damskim wokalem zespół wyda płytę, stanie się ona hitem. Mało tego, że sprawdzi się w największych koncertowych przestrzeniach. Po ogłoszeniu Daughter na tegorocznym festiwalu Open'er, internet wręcz eksplodował entuzjazmem. A to się rzadko ostatnio zdarza i tym bardziej potwierdza fenomen tego młodego zespołu.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu: www.opener.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież