Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Młodzi a już wielcy. Kolejne zespoły Open'er Festival ogłoszone

altDaughter, Warpaint i Bastille kolejnymi wykonawcami Open'er Festival. Ten eklektyczny zestaw z nurtu alternatywnego grania jest jednym z najciekawszych ogłoszeń do tej pory.Biorąc pod uwagę przebojowość, to na pewno w tej trójce wyścig wygrywa brytyjski zespół Bastille. Jest to swoisty fenomen, bo w ciągu roku z zespołu o którym nikt nie słyszał, stali się zespołem, którego koncerty wyprzedają się do ostatniego miejsca. Grający taneczny indie-pop Bastille po raz pierwszy dali się poznać szerszej publiczności podczas holenderskiego festiwalu Eurosonic. To wydarzenie było dla nich krokiem milowym – wydali longplay, zaczęli grać koncerty aż w końcu stali się gwiazdami swojego gatunku. Trochę american dream, ale jak widać niektórym się on spełnia.

Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę międzynarodowy rozgłos i rangę, to bezsprzecznym zwycięzcą jest damski kwartet z Kalifornii, czyli Warpaint. Aż ciężko uwierzyć, że ludzie mieszkający w jednym z najbardziej słonecznych regionów świata tworzą tak bardzo niemrawe – by nie powiedzieć senne – brzmienie. Co niesamowite, to brzmienie porwało cały świat. Melancholijne utwory stały się przebojami, a z wydaną w 2010 roku płytą „The Fool” rok później objechały najważniejsze festiwale zjednując sobie rzesze fanów. Po sporym okresie informacyjnej posuchy na początku roku pojawiła się ich nowa płyta, zatytułowana po prostu „Warpaint”. I z miejsca kwartet udowodnił, że nie było się co obawiać o jakość nowych kompozycji. Czy nowe utwory sprawdzą się na żywo równie dobrze, jak te z „The Fool”? Okaże się już latem w Gdyni.Całą stawkę zamyka jeden z najciekawszych i – według wielu – najważniejszych debiutów ubiegłego roku. Choć tak naprawdę zostali zauważeni dokładnie dwa lata temu, podczas tego samego festiwalu, co Bastille, czyli Eurosonic. Londyńskie trio wystąpiło wówczas w zaaranżowanym na salę koncertową kościele. Nikt chyba nie przypuszczał, że rok później, kiedy ten grający przygnębiające ballady z damskim wokalem zespół wyda płytę, stanie się ona hitem. Mało tego, że sprawdzi się w największych koncertowych przestrzeniach. Po ogłoszeniu Daughter na tegorocznym festiwalu Open'er, internet wręcz eksplodował entuzjazmem. A to się rzadko ostatnio zdarza i tym bardziej potwierdza fenomen tego młodego zespołu.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu: www.opener.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież