Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nie tylko książki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:40

altPrzy ulicy Paderewskiego 11 na Suchianinie od 14 lat mieści się osiedlowa biblioteka, filia Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Obecnie jej bywalcy mają  do dyspozycji prawie czterokrotnie większą powierzchnię.


Znajduje się tu przestronna i dobrze zaopatrzona  czytelnia, w której bez trudu  może pomieścić się czterdzieści osób. Można tu organizować spotkania autorskie lub różnego rodzaju szkolenia. W wypożyczalni czeka na czytelników ponad 16 tysięcy woluminów. Księgozbiór został wzbogacony o zbiory zlikwidowanej w 2001 roku filii nr 27 w Domu Kultury. Biblioteka ma bardzo wiele do zaoferowania mieszkańców Suchanina. Wyodrębniona została specjalna czytelnia  i wypożyczalnia dla dzieci, by ułatwić korzystanie z księgozbioru. Działa tu też pracownia multimedialna wyposażona w sześć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Przestronny hol biblioteki pełni rolę galerii. 


alt


Mieszkańcy Suchanina odwiedzając bibliotekę  mieli okazję podziwiać malarstwo między innymi Gwidona Wasielewskiego. W planach są kolejne wystawy oraz plastyczne ekspozycje. obecnie można zobaczyć prace mieszkanki Suchanina „ haftem malowane”. Natomiast w czytelni odbywają się spotkania  z literatami, podróżnikami, o które zawsze z zainteresowaniem dopytują się czytelnicy. Wśród czytelników przeważają  emeryci i renciści. - Na ponad 7300 mieszkańców dzielnicy  do biblioteki zapisało się 1200 osób. Liczymy, że będzie ich więcej - mówi kierownik biblioteki Stanisław Bucholc. - Chcielibyśmy skupić się  na popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych i młodzieży oraz tych, którzy jeszcze nie maja nawyku korzystania z książki. W tym celu biblioteka prowadzi szeroką działalność edukacyjną. We współpracy z przedszkolami  organizowane są zajęcia podstawy obsługi komputera. Jest to dla dzieci nie tylko nauka, ale również dobra zabawa.
Anna Czajkowska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież