„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nie tylko książki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:40

altPrzy ulicy Paderewskiego 11 na Suchianinie od 14 lat mieści się osiedlowa biblioteka, filia Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Obecnie jej bywalcy mają  do dyspozycji prawie czterokrotnie większą powierzchnię.


Znajduje się tu przestronna i dobrze zaopatrzona  czytelnia, w której bez trudu  może pomieścić się czterdzieści osób. Można tu organizować spotkania autorskie lub różnego rodzaju szkolenia. W wypożyczalni czeka na czytelników ponad 16 tysięcy woluminów. Księgozbiór został wzbogacony o zbiory zlikwidowanej w 2001 roku filii nr 27 w Domu Kultury. Biblioteka ma bardzo wiele do zaoferowania mieszkańców Suchanina. Wyodrębniona została specjalna czytelnia  i wypożyczalnia dla dzieci, by ułatwić korzystanie z księgozbioru. Działa tu też pracownia multimedialna wyposażona w sześć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Przestronny hol biblioteki pełni rolę galerii. 


alt


Mieszkańcy Suchanina odwiedzając bibliotekę  mieli okazję podziwiać malarstwo między innymi Gwidona Wasielewskiego. W planach są kolejne wystawy oraz plastyczne ekspozycje. obecnie można zobaczyć prace mieszkanki Suchanina „ haftem malowane”. Natomiast w czytelni odbywają się spotkania  z literatami, podróżnikami, o które zawsze z zainteresowaniem dopytują się czytelnicy. Wśród czytelników przeważają  emeryci i renciści. - Na ponad 7300 mieszkańców dzielnicy  do biblioteki zapisało się 1200 osób. Liczymy, że będzie ich więcej - mówi kierownik biblioteki Stanisław Bucholc. - Chcielibyśmy skupić się  na popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych i młodzieży oraz tych, którzy jeszcze nie maja nawyku korzystania z książki. W tym celu biblioteka prowadzi szeroką działalność edukacyjną. We współpracy z przedszkolami  organizowane są zajęcia podstawy obsługi komputera. Jest to dla dzieci nie tylko nauka, ale również dobra zabawa.
Anna Czajkowska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież