Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ... Śledczy ujawnili nieznany gigantyczny majątek byłego polityka PO Sławo... » Gotówka poukrywana w specjalnych skrytkach, przygotowanych do składowania pieniędzy, luksusowy samoc... Na Westerplatte odnaleziono 500 kg bombę lotniczą z okresu II wojny św... » 14 września 2020 r. na terenie pola bitwy na Westerplatte w trakcie prac saperskich prowadzonych na ... Zawody wędkarskie dla dzieci z dzielnicy Suchanino » W sobotę, 12 września, Koło wędkarskie PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Suc... Co można w gdańskim sądzie? Żarty z ministra czy kpina z... » "Ziobro! Zakaz lotów nad sądami". Polityczny plakat tej treści przyozdabiał wejście do budynku Sądu ... Tadeusz Cymański: Życzyłbym sobie mądrej opozycji » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), byłym eurodeputowanym, byłym działaczem NSZZ „Solid... W Mińsku Piotr Duda, lider „Solidarności”, a w środę w Warszawie lider... » Na zaproszenie związkowców z Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych do Mińska po...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rewa 2020
poniedziałek, 07 września 2020 15:41
Rewa 2020
W pierwszych dniach września postanowiłem odpocząć. Wybrałem

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nie tylko książki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:40

altPrzy ulicy Paderewskiego 11 na Suchianinie od 14 lat mieści się osiedlowa biblioteka, filia Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Obecnie jej bywalcy mają  do dyspozycji prawie czterokrotnie większą powierzchnię.


Znajduje się tu przestronna i dobrze zaopatrzona  czytelnia, w której bez trudu  może pomieścić się czterdzieści osób. Można tu organizować spotkania autorskie lub różnego rodzaju szkolenia. W wypożyczalni czeka na czytelników ponad 16 tysięcy woluminów. Księgozbiór został wzbogacony o zbiory zlikwidowanej w 2001 roku filii nr 27 w Domu Kultury. Biblioteka ma bardzo wiele do zaoferowania mieszkańców Suchanina. Wyodrębniona została specjalna czytelnia  i wypożyczalnia dla dzieci, by ułatwić korzystanie z księgozbioru. Działa tu też pracownia multimedialna wyposażona w sześć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Przestronny hol biblioteki pełni rolę galerii. 


alt


Mieszkańcy Suchanina odwiedzając bibliotekę  mieli okazję podziwiać malarstwo między innymi Gwidona Wasielewskiego. W planach są kolejne wystawy oraz plastyczne ekspozycje. obecnie można zobaczyć prace mieszkanki Suchanina „ haftem malowane”. Natomiast w czytelni odbywają się spotkania  z literatami, podróżnikami, o które zawsze z zainteresowaniem dopytują się czytelnicy. Wśród czytelników przeważają  emeryci i renciści. - Na ponad 7300 mieszkańców dzielnicy  do biblioteki zapisało się 1200 osób. Liczymy, że będzie ich więcej - mówi kierownik biblioteki Stanisław Bucholc. - Chcielibyśmy skupić się  na popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych i młodzieży oraz tych, którzy jeszcze nie maja nawyku korzystania z książki. W tym celu biblioteka prowadzi szeroką działalność edukacyjną. We współpracy z przedszkolami  organizowane są zajęcia podstawy obsługi komputera. Jest to dla dzieci nie tylko nauka, ale również dobra zabawa.
Anna Czajkowska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież