Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ... Weź udział w konkursie „Wiersz+Obraz” 2019 » Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i dwumiesięcznik literacki „Topos” ogłaszają piątą edycję Konkursu poe... Nowy numer "Sieci": Ciemna strona homo tęczy, reakcja prezydent Dulkie... » W nowym "Sieci" m.in. o wstrząsającej historii z Włoch, reakcji Dulkiewicz na poprzedni numer i kuli... Od września początek prac przy Muzeum Westerplatte i Wojny roku 1939 » Dr Karol Nawrocki, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Kazimierz Smoliński, poseł na Sejm... Westerplatte na łamach » Według Magdaleny Adamowicz, wdowy po prezydencie Gdańska i według Aleksandry Dulkiewicz, sukcesorki ...
Reklama
Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska?
niedziela, 14 lipca 2019 08:42
Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska?
Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sp ...
70. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski  LIVE
sobota, 13 lipca 2019 21:31
70. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski  LIVE
W niedzielę w Lesznie rozegrany zostanie 75. finał Indywidualnych Mi ...
Lechia zdobyła Superpuchar!
sobota, 13 lipca 2019 21:22
Lechia zdobyła Superpuchar!
Od mocnego uderzenia rozpoczęli sezon piłkarze Lechii. W Gliwicach w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Aukcja dzieł sztuki dawnego Grand Hotelu
poniedziałek, 08 lipca 2019 19:32
Aukcja dzieł sztuki dawnego Grand Hotelu
Zgodnie z oczekiwaniami kolejna wyprzedaż majątku sopockiego „Gran ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nie tylko książki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:40

altPrzy ulicy Paderewskiego 11 na Suchianinie od 14 lat mieści się osiedlowa biblioteka, filia Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Obecnie jej bywalcy mają  do dyspozycji prawie czterokrotnie większą powierzchnię.


Znajduje się tu przestronna i dobrze zaopatrzona  czytelnia, w której bez trudu  może pomieścić się czterdzieści osób. Można tu organizować spotkania autorskie lub różnego rodzaju szkolenia. W wypożyczalni czeka na czytelników ponad 16 tysięcy woluminów. Księgozbiór został wzbogacony o zbiory zlikwidowanej w 2001 roku filii nr 27 w Domu Kultury. Biblioteka ma bardzo wiele do zaoferowania mieszkańców Suchanina. Wyodrębniona została specjalna czytelnia  i wypożyczalnia dla dzieci, by ułatwić korzystanie z księgozbioru. Działa tu też pracownia multimedialna wyposażona w sześć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Przestronny hol biblioteki pełni rolę galerii. 


alt


Mieszkańcy Suchanina odwiedzając bibliotekę  mieli okazję podziwiać malarstwo między innymi Gwidona Wasielewskiego. W planach są kolejne wystawy oraz plastyczne ekspozycje. obecnie można zobaczyć prace mieszkanki Suchanina „ haftem malowane”. Natomiast w czytelni odbywają się spotkania  z literatami, podróżnikami, o które zawsze z zainteresowaniem dopytują się czytelnicy. Wśród czytelników przeważają  emeryci i renciści. - Na ponad 7300 mieszkańców dzielnicy  do biblioteki zapisało się 1200 osób. Liczymy, że będzie ich więcej - mówi kierownik biblioteki Stanisław Bucholc. - Chcielibyśmy skupić się  na popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych i młodzieży oraz tych, którzy jeszcze nie maja nawyku korzystania z książki. W tym celu biblioteka prowadzi szeroką działalność edukacyjną. We współpracy z przedszkolami  organizowane są zajęcia podstawy obsługi komputera. Jest to dla dzieci nie tylko nauka, ale również dobra zabawa.
Anna Czajkowska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież