Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso... Minister Arabski wypaczył instrukcję? Prokurator żąda 1,5 roku pozbawi... » Prokuratora wnioskuje o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabs...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
wtorek, 21 maja 2019 18:27
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
Po dramatycznej walce Anwil Włocławek zdołał zachować szansę na ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nie tylko książki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:40

altPrzy ulicy Paderewskiego 11 na Suchianinie od 14 lat mieści się osiedlowa biblioteka, filia Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Obecnie jej bywalcy mają  do dyspozycji prawie czterokrotnie większą powierzchnię.


Znajduje się tu przestronna i dobrze zaopatrzona  czytelnia, w której bez trudu  może pomieścić się czterdzieści osób. Można tu organizować spotkania autorskie lub różnego rodzaju szkolenia. W wypożyczalni czeka na czytelników ponad 16 tysięcy woluminów. Księgozbiór został wzbogacony o zbiory zlikwidowanej w 2001 roku filii nr 27 w Domu Kultury. Biblioteka ma bardzo wiele do zaoferowania mieszkańców Suchanina. Wyodrębniona została specjalna czytelnia  i wypożyczalnia dla dzieci, by ułatwić korzystanie z księgozbioru. Działa tu też pracownia multimedialna wyposażona w sześć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Przestronny hol biblioteki pełni rolę galerii. 


alt


Mieszkańcy Suchanina odwiedzając bibliotekę  mieli okazję podziwiać malarstwo między innymi Gwidona Wasielewskiego. W planach są kolejne wystawy oraz plastyczne ekspozycje. obecnie można zobaczyć prace mieszkanki Suchanina „ haftem malowane”. Natomiast w czytelni odbywają się spotkania  z literatami, podróżnikami, o które zawsze z zainteresowaniem dopytują się czytelnicy. Wśród czytelników przeważają  emeryci i renciści. - Na ponad 7300 mieszkańców dzielnicy  do biblioteki zapisało się 1200 osób. Liczymy, że będzie ich więcej - mówi kierownik biblioteki Stanisław Bucholc. - Chcielibyśmy skupić się  na popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych i młodzieży oraz tych, którzy jeszcze nie maja nawyku korzystania z książki. W tym celu biblioteka prowadzi szeroką działalność edukacyjną. We współpracy z przedszkolami  organizowane są zajęcia podstawy obsługi komputera. Jest to dla dzieci nie tylko nauka, ale również dobra zabawa.
Anna Czajkowska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież